Бакшишът има претенции

  • 4 666
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 511
Беше си сложил едно апаратче на скоростния лост и цифричките си правеха цифромания  Crazy

# 46
  • Мнения: 730
Не само,че ми се е случвало да ми откажат превоз при късо разстояние,ами даже един от тези хубавци "бакшишите" ми отказа да ме закара от центъра до Младост 1,защото мразел този квартал,повръщало му се от него.Май не всички са умрели от глад!

# 47
  • Мнения: 9 990
А някой от вас обадил ли се е да се оплаче, защото аз съм се оплаквала де...ама-глас в пустиня.... Tired

# 48
  • Мнения: 3 423
А някой от вас обадил ли се е да се оплаче, защото аз съм се оплаквала де...ама-глас в пустиня.... Tired
майка ми се оплака от този шофьор на Окей ,който си бил дръпнал седалката така ,че нямало място за краката и ,после се държал нагло и отказал да я дръпне
после и се обаждаха от фирмата да и се извинят ,но дали са го уволнили незнам newsm78

# 49
  • Мнения: 2 259
Е сега да ви кажа как аз наредих един бакшиш преди години.Вземам такси от братчетка ми до нас.Таксата е около 2-2.20лв. Не поглеждам към апарата какво варти въобще.Спира пред нас и ми казва-4.50.Давам му 2 лева и казвам на каква тарифа е и към коя фирма.Грешката е моя,той нямал стикери ,бил си едноличен.Казах му че нямам повече пари в мен,ще се кача до горе и ще му сваля.Качвам се пеш до 7 ет и то на тъмно да не види каде точно отивам и хич не се върнах.Брат ми беше у нас и му споделих.
"Само да званне гадния бакшиш и ще му прасна канчето".Гледах през прозореца ,стоя там 20 мин. да чака да му занеса парите.
Не постъпих правилно,все пак той си е частник и сам си определяше тарифите,а аз трябваше да си отварям очите .Все пак и не може да ме цеди като крава мен и другите.Да се съобразява с масовката ,нали така?

# 50
  • София
  • Мнения: 2 381
Забравих да напиша нещо хитово. Понеже идва Нова година, та се сетих. При посрещането на 2000 г. бяхме в центъра. Качваме се на такси при хотел "Хемус", защото на НДК вече всички бяха пълни. Пред нашето такси го засече друго, защото някой му махна и онзи спря, а то - пълно с непочистен сняг по улиците. Вече не си спомням дали там или след като пътувахме известно време, но се скараха бакшишите, спряха колите и излязоха да се бият! Та момчетата излязоха от колите да ги разтърват. А бакшишите си уговориха среща, след като ни закарат, да се бият някъде. Преди 2 - 3 г. го разказахме, пак на НГ на един таксиджия и той вика:"А-а, знам го тоя случай. Те май още се съдят."

# 51
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Наистина има ужасни таксиджии, нагли, лъжливи. Последният ми случай е на 8 декември, хванах един в движение, ама нямаше спрял. Гледам 1280 и го спирам. И да кажа - внимавайте, защото тези имат много фалшиви. И за растояние, за което много пъти са ми вземали между 4 и 5 лева, той ми взима 7 лева. Аз не мога да разбера, като тарифата е една и съща, как става така. Нямаше задръствания и беше н нощна тарифа, както и другите пъти.  Mr. Green

973 21 21 уж минават за най-сигурни, ама не са и те.

# 52
  • Мнения: 958
Ползвам 2121 предимно служебно, има един вип телефон и на него са много любезнички. и чакат такситата долу не смеят да си тръгнат, шофьорите са любезни и не смеят да досаждат, е пуфтят ако помоля да загаси цигарата или да дигне прозореца но като цяло са ок Simple Smile, един път само един си позволи да се държи грубо и такава жалба написахме че добре са го наказали според мен, но той си го заслужаваше.
Иначе когато поръчвам същата фирма от вкъщи от редовния телефон работата е друга, не се държат грубо, но казва слезте след 4 минути, слизам аз таксито идва след 10, последния път след 30 минути, аз си взех друго и диспечерката държа доста нахален тон по телефона. Къси разстояния също редовно ми отказват но не когато поръчвам по телефона а когато хващам от стоянка. Колите им преди бяха най-чистички, сега миришат на гадно и цигари някои.
Общо взето напоследък съм много недоволна от 2121  Naughty

# 53
  • Мнения: 9 990
21-21 сключват договори с фирми и за това към тези фирми се държат маалко по-добре и се стараят.Защото оплакванията там валят.И аз служебно като ползвам е едно, лично-друго...факт е...Едно е да се оплаче пенка Драганкова, някоя си там, друго е административният шеф на нам си коя си фирма да говори с техният на ниво договор и неустойки...

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Тук (Пв) ми отказват такси само, ако нямат свободна кола (а на мен не ми се чака да дойде свободна от намсикъде). Общо взето съм доволна. Не лъжат много в сметката, не обикалят твърде (но това вероятно е, защото ползвам сравнително преки маршрути, по които няма как много да се заобиколи).
Освен това аз съм зла, ако ме раздразнят и не цепя особено басма, ако смятам, че съм в правото си... що си мълчите, като ви дразнят, не разбирам?

# 55
  • Мнения: 9 990
Бу, а защо реши, че си мълчим, не разбрах само? GrinningПоследният път, като не си мълчах и с побой ме заплашиха и ми дърпаха чантата.И кво като подадох жалба?Арменският ме чу само.Та аз затова попитах-кой се жалва и къде? ThinkingЕдно е да се дървиш на някой сельо/ ще прощавате/ и да му падаш на нивото, друго е да се оплачеш там, където ще има последствия за въпросния...Иначе и аз съм устата, когато трябва, но не това е начина и е спасява от ситуации...Аз и в началото казах-психотеста трябва да им е на ниво на тези хора, а не куцо и сакато от село Долно нанагорнище да се цани за Бакшиш, за да е в Софето... Tired

# 56
  • Мнения: 2 716
А пък когато гостуваме на баща ми, таксито винаги ни чака пред другия блок  Twisted Evil Защото уличките там са странни. Пред блока им свълшва уличката и се е оформило нещо като паркинг. Много е удобно за живущите. Но таксиджиите нали ползват някакви електронни карти, на които явно нещо не е в ред. Най-редовно драпат през ливадите  Joy
А тези, които ви ползват за навигатори, съвсем не са заблудени. Не се лъжете. Просто проверяват доколко познавате маршрута и как могат да ви "повозят" по-дълго. Да ви се порадват малко повече.
Наскоро ходихме в непозната кръчма. Уж в къщи картата гледахме. И казваме: "тук наляво, тук надясно"... Стигнахме. А шофьорът се смее: "ЗАщо не казахте, че търсите ресторанта? Аз кръчмите ги знам всичките!"

# 57
  • Мнения: 9 990
Мама знае-рядко са тези, които правят врътка по заобиколен маршрут вече в София.Гаранция.Врътките са други и по стар обичай се монтират повечето.Просто им се менят местата.Не знаят повечето и това е факт.Аз, като им кажа поне три варианта  на въпросът им от къде да минем, те пак увъртат и си казват-ама бихте ли ме насочвали, че аз съм нов/ примерно/ или нещо подобно.Еми не винаги имам нерви да всеки светофар  да обяснявам и като инструктор, заради движението да предвиждам и аз да гледам в огледалата кога може да се преустрои, защото той просто незнае на къде е тръгнал ooooh!
А на времето, казвах направо блока и ми спираха пред входа, без да е нужно да се обяснявам...сега даже спорят в кой квартал ми се намира улицата... ooooh!

# 58
  • София
  • Мнения: 4 423
Само един е начина да се оправят нещата - строг контрол, изискване за професионално свидетелство със всички категории, поне 5 години стаж като шофьор, но не любител.
Освен психо изпита пред ДАИ ( 20лв рушвет), изпита за водач да е без пари под масата, знаеш ли Пульо къде се намира ул. Росна росичка? - не, айде тогава като научиш!
Непрекъснат контрол от страна на фирмата, имат начини ,но не искат разбира се.
Истински разрешителни, плащане на заверки всеки месец, плащане на патентен данък....
Всичко това, което малкото отговорни шофьори като моя ( не искам да звучи като надуване, но който от форума го познава ще потвърди), спазват, с цаната на това да лишат семействата си, но да са изрядни, докато разни Андрешковци не плащат нито лев, работят фалшиво и нелицензирано и взимат и малкото работа на почтените хора!
Много мога да пиша, дори скоро щях да пусна тема за това, че таксиметровите шофьори масово карат употребили алкохол, но няма кой да ги спре.
Това си говорим след тежък за съпруга ми ден, не е лесно, но за такива балъци като него не е лесно, иначе за тарикатите е ПЕЙ СЪРЦЕ! Confused

# 59
  • София
  • Мнения: 1 244
И ние имаме договор с 21 21, но това не им пречи често да попадаме на наглеци - и шофьори, и диспечърки. Една сутрин мъжът ми щеше да закъснее за работа, защото таксито (за което е направена заявка още от предишния ден и за точен час) закъсня с 15 мин. Идиотът-шофьор се сетил, че му свършила лентата за касовия и се "отбил да си купи". И други изцепки са имали, най-редовно.

Общи условия

Активация на акаунт