За Новогодишното меню

  • 13 661
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз също предпочитам капамата, защото е в голямо количество и имаш разнообразно ядене за няколко дни.
Салати ще правя снежанка, домати с моцарела, кьополу и салата с пушено пиле, картофи, яйца, царевица, кисели краставички.
Сухи мезета, като специално съм си наумила да пробваме щраусова луканка.
Плодове, ядки и торта гараш.
Ето моята рецепта:
4 белтъка
175гр. млени орехи
1/2ч.ч пудра захар
1с.л с връх брашно
Разделя се на 4 части и се пече върху хартия.

крем:
1/2ч.ч захар се разтваря в 200мл. сметана (Президент) и 200гр. шоколад на котлона. След като изстине хубаво (най-добре да престои една нощ в хладилника) се разбива с миксера на крем.

# 16
  • Мнения: 14 489
Сухи мезета, като специално съм си наумила да пробваме щраусова луканка.

и аз я гледах в пикадили и не знам защо реших че може да има птичи грип и не взехме

# 17
  • Мнения: 1 599
Много актуална тема Simple Smile
Аз докато ви четях спретнах нашето меню.
Салати - домати с моцарела, зелена салата със сос от авокадо, макаронена салата с ролца от раци и кисели краставички. Това ще са правени от мен, а ще купя снежанка и руска и мезета
Основно - гъби с кашкавал и гювеч с пилешко, свинско , картофи и гъби Simple Smile за Коледа правих и е много лесно и вкусно
Десерт - баклава, баница с късмети и ще купя някое сладкишче Simple Smile
Всичко това обилнополято с вино, ракия, бира или каквото ни е на сърцето  Laughing

# 18
  • Русе
  • Мнения: 410
Тази година компанията ще се събира в нас - 8 човека.
Салатите:
- Снежанка
- Сельодка
- Солена торта
Основното - барбекю
Мезета
Баница с късмети
Десерти:
- сладоледено руло
Аз направих няколко вида сладки:
- сладките "Зебра"
- джинджифилови /на Зори/
- бисквитки с шоколадови парченца
- линцеровите сладки на Наталина
Мисля да направя и една "елхичка" с меденки /идеята е от Нелка/
Сега правя украсите за масата. По-късно ще сложа и снимки Laughing

....а забравих, ще има и питка и ядки..., а може и нещо друго да се сетя в движение.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 816
За Нова година менюто ни ще бъде горе долу такова:капама,предпочитам я защото слагам всичко в гювеча и само се готви,плюс това има много видове меса за всякакви предпочитания и вкусове.За предястие ще има салати като снежанка,руска,кьопало,които могат да се направят от предния ден или да се купят от магазина.Студени мезета,като филета,луканки,суджуци,няколко вида сирена,ядки,алкохолно,безалкохолно.Десерт също може да се приготви от предния ден,някое сладкишче или тортичка,тук във форума има страхотни рецепти.В общи линии е това! Hug  bouquet

Имам молба:да ми кажеш в гювеча какво слагаш точно и по колко?
 newsm78Ние сме правили ама имахме една алуминиева бака,обаче сега я няма и незнам как да ги сместя месата ,че да стигне за 8 човека? Thinkingа с гювеч разполагам .
Ами зависи колко ти е голям гювеча,аз примерно мисля да сложа нарязано зеле най-отдолу,върху него ще наредя котлети,върху тях пак нарязано зеле,после пилешко месце,пак зеле и най-отгоре наденички естествено покрити със зеле.Подправки червен,черен пипер,малко олио,дафинов лист и 50гр.бяло винце.По принцип се слагат и ред сърмички,но аз мисля да ги пропусна.Количеството на продуктите зависи от хората,аз гледам на всеки да има по порция от всяко месце и зеленце за гарнитура. Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 491
Ето моята рецепта:
4 белтъка
175гр. млени орехи
1/2ч.ч пудра захар
1с.л с връх брашно
Разделя се на 4 части и се пече върху хартия.

крем:
1/2ч.ч захар се разтваря в 200мл. сметана (Президент) и 200гр. шоколад на котлона. След като изстине хубаво (най-добре да престои една нощ в хладилника) се разбива с миксера на крем.

А при каква температура се пекат блатовете?

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 22:01 от smiling

# 21
  • София
  • Мнения: 115
Тази година ще празнуваме у нас - 8 човека (и ние като mama1+2  Grinning ). Та менюто, което съм измислила за момента е:
1. Нещата, които ще приготвя:
- Свински пържолки
- Руло "Стефани"
- Лозови сърмички
- Печени чушки, пълнени със сирене и яйце (това в момена ми хрумна, та не съм го обмислила още  newsm78 )
- Баница с късмети
- И един бърз сладкиш с компот от праскови
Мисля сладкиша и гарнитурите (лозовите сърмички и чушките да ги направя в събота т.е. утре).
2. Ще вземем готови:
- Салатите - Снежанка, руска, кьопоолу (като на кьопоолу-то ще добавя и малко майонеза - сестра ми ме "светна" за това - става много вкусно)
- Мезетата - луканки и филета, кашкавал, сирене
- Ядки
Алкохолно, безалкохолно и така...
Със свинско и винско се надявам да посрещнем хранително и напоително Новата Година  Joy
Та за момента май това е, ако се сетя нещо ще допълвам.   bouquet
 
 

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Снежанката с пресни или кисели краставици се правеше?  Embarassed

# 23
  • Мнения: 2 550
Снежанката с пресни или кисели краставици се правеше?  Embarassed

И с двете може Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Снежанката с пресни или кисели краставици се правеше?  Embarassed

И с двете може Simple Smile

Така и си мислех Simple Smile)

# 25
  • София
  • Мнения: 508
Когато е с кисели краставички се казва Снежанка, ако е с пресни е млечна салата /по ресторантите/  Wink
За Нова година ще ходим на гости и сме си разделили менюто. На мен се падна честа да направя пържолите, знам, че ще има баница, баклава, пълнено пиле със зеле и много салати - 16 човека ще сме.
А това е рецептата на моята торта Гараш http://free.hit.bg/mi6ka/Torta.doc Правя я с един блат /по-лесно ми е  Mr. Green/ но можеш да разделиш сместа на три блата примерно  Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
За Нова година се събираме доста голяма компания и ще ходим на хижа. За да ни е максимално лесно, менюто ще е следното : Пържола свинска и пилешка с гарнитура варени картофи с лук и ориз със зеленчуци, салати :млечна, руска, унгарска, мезета, ядки, пити, за десерт : торта гараш и баклава.Отделно всяко семейство е поело ангажимент за баница с късмети, тиквеник и др.За децата сме подготвили пакетчета с лакомства и детско шампанско.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 019
А при каква температура се пекат блатовете?
Пека ги на 220 градуса. Забравих да ти кажа, че от горе се залива с шоколадова глазура - готова или ти си я приготвяш.

# 28
  • Мнения: 286
Ще празнува с приятели в една квартира.Ще бъдем доста и аз ще направя само картофената торта и баницата с късмети.
Ще има салати,мезета,сладки и ядки.
Супер.Нито ще готва цял ден,нито пък ще чистя след това!

# 29

Общи условия

Активация на акаунт