остатък от АМ

  • 1 493
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 439
Здравейте,моята педи ми каза,че остатъка от АМ може да се съхранява в хладилник до 3 часа въпреки,че пише да не се дава повторно!Вие как процедирате хвърляте ли го или го давате повторно!Незнаеш на гого да вярваш

# 1
  • Мнения: 962
аз го хвърлям

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
И аз го хвърлям...понякога моя син изяжда половината и ако не поиска пак до час го хвърлям. Не ми се играе със стомахчето на бебчо Flutter

# 3
  • Мнения: 5 790
Хвърлях без да се замисля. Експерименти не си правя.

# 4
  • Мнения: 49
Хвърлям го,макар че някой път остава доста.

# 5
  • Мнения: 510
Изхвърлям го ако е минал половин час. Не рискувам, има други неща, от които да се правят икономии. На педито каква й е идеята, те хората са си написали да не се дава. Тя дали ще изяде примерно консерва с изминала годност, по тази логика?

# 6
  • Мнения: 5 103
Хвърлям

# 7
  • Мнения: 7 803
хвърлям  Naughty и вярвам на производителя, а не на някое педи  Confused

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Случвало се е да й дам млякото около час след приготвянето му по една или друга причина.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Изчквам 30-40 мин и ако не иска повече изхвърлям остатъка.

# 10
  • Мнения: 8 505
Повече от 30мин не съм чакала.

# 11
  • София
  • Мнения: 117
Хвърлях, въпреки че много често вечер не го изпиваше почти цялото, и се налагаше да и давам каша или пюре, за да не си легне гладна.

# 12
  • Мнения: 361
Никога не съм давала мляко след като е минал 1 час от приготвянето му

# 13
  • Мнения: 2 019
Повече от 30мин не съм чакала.
и аз

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз го хвърлям. Най-много да изчакам докато млякото изтине, и ако тотогава не е изпито, отива в мивката.
Между другото, преди 5г. когато баткото беше бебе, вечер приготвях 6 бутилки АМ, държах ги в хладилника и само претоплях бутилката на уредчето за претопляне преди хранене. Но тогава сякаш на кутията не пишеше, че млякото трябва да се дава токущо направено  Thinking

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Хвърлях

# 16
  • София
  • Мнения: 1 457
Хвърлям  Naughty После правя ново  Peace

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не остава за хвърляне!Ако,остане ще хвърля!

# 18
  • Мнения: 832
Категорично НЕ  Naughty

# 19
  • Мнения: 432
Изчаквам 30-40 мин и ако не иска повече изхвърлям остатъка.
и аз така

# 20
  • Мнения: 7 186
Не, хвърлям го. То и рядко се е случва да остане неизпито де. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 097
някой ще обясни л изащо не се дава млякото след 1 час? Пише го на кутията, да, но за мен това обяснение не е достатъчно. Интересувам се ЗАЩО  newsm78

# 22
  • Мнения: 5 362
Изхвърлях,каквото остане.Много рядко се е случвало да прибера мляко,но за не повече от половин час дори.

# 23
  • Мнения: 832
някой ще обясни л изащо не се дава млякото след 1 час? Пише го на кутията, да, но за мен това обяснение не е достатъчно. Интересувам се ЗАЩО  newsm78

Доколкото на мен ми е известно, защото млякото е благоприятна среда за развитие на бактерии и като престои повече се развиват.

# 24
  • Мнения: 7 803
съ6то така си променя вкуса  Thinking а при по-дълго стоене се пресича

# 25
  • Мнения: 649
всичко, което остане хвърлям...
от слюнката, която преминава и в АМ докато пият се развъждат бактерии, които в млякото намират много благоприятна среда за развитие  Twisted Evil освен това може да се пресече...

не съм рискувала, предпочитам да правя ново!

# 26
  • Мнения: 439
Благодаря на всички,май само моето педи е на мнение за повторно хранене с остатъка тя твърди,че това на кутията производителя го пише за да се застрахова,но това обяснение ми е напълно достатъчно за да го изхвърлям,ако остане разбирасе
от слюнката, която преминава и в АМ докато пият се развъждат бактерии, които в млякото намират много благоприятна среда за развитие  Twisted Evil освен това може да се пресече...

не съм рискувала, предпочитам да правя ново!

# 27
  • Мнения: 1 555
Не и никога няма и да го дам ! Правя млякото непосредствено преди хранене, а ако остане го изхвърлям !

# 28
  • Мнения: 6 164
Случвало ми се е 2-3 пъти да дам час и половина след приготвянето, защото е заспивал преди яденето /като по-малък/, а съм нямала възможност да направя ново мляко, защото сме били навън.

# 29
  • Мнения: 27 524
Да, случвало се е няколко пъти, не е имало проблем, но по принцип не го правя.

# 30
  • Мнения: 3 932
Хвърлях го...

# 31
  • Мнения: 2 085
половин час максимум, после-в мивката

# 32
  • Мнения: 2 957
Не,но в началото не знаех,че не трябва да се дава час след приготвянето и когато излизахме на разходка му приготвях млякото още от вкъщи,слагах го в термокутията и му го давах когато дойде време.Случвало се е да го мъкна по 2-3 часа и не е имало проблем.Вече не го правя този номер.

Общи условия

Активация на акаунт