Ревност на по-голямото дете

  • 861
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Здравейте момичета!

След доста колебания със съпруга ми решихме да си имаме и второ детенце. Каката е на 8 години, а бебка е на път да стане член на семейството. Още отсега усещам ревност в дъщеря ми. Казва ми, че вечер ще давам бебка на баща й, а аз ще й обръщам на нея внимание.
Как се справяте в такава ситуация?

# 1
  • Мнения: 109
Ние сме с почти 10г разлика и единственото нещо е търпението при нас.При голямата разлика това е един от минусите,досега цялото внимание е само за тях ,а сега ще го делят.В началото беше много трудно,но сега Димана е интересна и забавна и двете се разбират отлично. 


# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 123
При нас баткото чакаше с голямо желание сестричка, и в началото всичко беше наред, но след 7-8 месеца "изби" и неговата ревност. Трудно е, и трябва голямо търпение. Той често мисли че повечето грижи по малката са израз на по-голяма обич към нея. Много си играе с нея, но се е случвало и да стане агресивен. Много си говорим с него, отделяме време само за мен и него или само за тати и него и така. Все пак той си е дете и то свикнало цялото внимание да е насочено към него. Промяната е голяма и свиква все още.
Лека бременност и успех!

# 3
  • Мнения: 204
Благодаря! И аз се опитвам да й говоря, че двете - тя и по-малката й сестричка ще са най-близките помежду си. Даже по-близки, отколкото с нас родителите и ще се грижат една за друга. Иначе каката се радва засега на растящия корем, даже понякога взима книжка да чете на "бебето", гали го, говори му. Когато си приготвя нещо за ядене, винаги ми предлага и на мен. Но въпреки това ми е доста притеснено когато бебка се появи и наистина в началото ще има нужда от повече грижи и внимание.
А тя самата също има нужда от внимание, още повече, че е втори клас и с доста натоварена програма. Но все пак радостта да имаш деца ще се компенсира от грижите и проблемите  newsm10

# 4
  • Мнения: 2 643
Ревноста е неизбежана,за съжаление CryМоите деца са с малка разлика-2г.и 7м.и на моменти се получават много драматични ситуации.Уж харесва бебето(каката),уж си играят заедно,но конкуренцията за вниманието  и близоста ми е нетърпима.Тези дни малката е при баба си-емиии,каката е коренно различна-спокойна,няма предишните истерии,не се чувства "засенчена"един вид...

# 5
  • варна
  • Мнения: 193
с много усилия от ваша страна ще стане. вие поне сте големи и можеш да го обясниш на детето. ние сме с малка разлика. няма да ти обяснявам какво е в къщи. ще кажа само, че никога през живота си не съм била така изморена. но по-важното е,че никога през живота си не съм била така щастлива. ще се справиш. просто децата искат любов.

# 6
  • Мнения: 2 498
Разликата на моите принцеси е 7 години и половина.....още докато бях бременна я подготвях, че като се роди бебка на нея ще обръщаме повече внимание т.к. ще е много малка и беззащитна, но това не означава , че повече ще я обичаме....
Само веднъж ми каза, че и се струвало, че обичам повече Иса, но аз отново и припомних защо и обръщам повече внимание....
А сега да я видиш как трепери над нея -даже като се карам на малката, голямата плаче.....

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 702
Моите деца са с голяма разлика и ревност не е имало и за минута. Напротив, каката ми помага с голяма готовност и много се радва на бебето. Вашата разлика няма да е 11 години, но няма и да е три. Детето ти е достатъчно голямо, за да бъде разумно и смятам, че ти с проблема "ревност" няма да се сблъскаш.

# 8
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Разликата при моите щерки е по-малко от 2 години. Проявите на ревност са епизодични и по-скоро редки - най-вече голямата дърпа играчките от ръцете на малката, иначе помага: носи кремчета, памперси, седи при нас и гледа, докато я къпем и т.н. Досега не съм имала проблеми, макар че и "голямото" ми дете е още малко и е трудно понякога да и поговориш ш обясниш. При вас това поне го няма, но ще трябва много да говорите с голямата. Успех!

# 9
  • Мнения: 150
Разликата при нас е 3г. и 8м. Баткото очакваше с голямо нетърпение малкото братче. Сега много рядко проявява ревност. Станал е по-чувствителен, когато му се караме. Започва да реве с всичка сила и да казва, че сме лоши и не ни обича. Но след това винаги се сдобряваме и казва, че се е объркал и много ни обича. Иначе, към брат си не проявява агресивност - напротив. За мен също е голям стрес и много се изморявам. Стремя се по никакъв начин да не променям режима на големия - времето, което съм му отделяла преди, отделям и сега. Помага ми това, че големия ходи на детска градина и когато се прибира в къщи, гледам да му отделям цялото си внимание поне за 1-2 часа. Също така винаги включвам баткото в грижите за малкия: той полива бебето, когато го къпя, подава ми кремовете, люлее го /понякога малко бурно/ и т.н. Наистина е трудно, но както казва една позната - сега вече семейството е завършено. Joy

# 10
  • Мнения: 640
Когато се роди малката на сестра ми, каката първия месец предложи на майка си да я забравят някъде навън  Laughing Но едва беше изтекъл месеца, и вече не искаше да се разделя от бебето. Предлагахме смени на бебето с красиви кукли, шоколади и какво ли още не, ама йок, не се даде  Hug След като види бебчо, със сигурност ще се промени и всъщност ще предложи по-скоро ти вечер да си с татко й, а тя да пази бебчо:)

# 11
  • Мнения: 6 461
Разлиската на моите деца е две години и половина.
Не съм усетила баткото да изпитва ревност.Напротив много ми помагаше за Пламен(да ми донесе памперс,да ми подва бебешкото сапунче,шампоана Mr. Green)

# 12
  • Мнения: 74
Нашата кака е първи клас и още докато бях бременна с нетърпение очакваше да се роди бебето, постоянно ми задаваше въпроси, галеше ми корема, приказваше на бебето, целуваше го. Като се роди, покрай грижите за малката, на каката не и обръщахме много внимание и се налагаше с повечето неща да се справя сама. Но никога не е изпитвала ревност, само поякога е по-агресивна, но тя си е такъв характер - Овенка.  Много е оправна и много помага във всичко.
Не се притеснявай, само търпение и  всичко ще е наред.

# 13
  • Мнения: 831
За много години!
Аз родих преди 13 дена, а каката е на 8 и половина. Беше с бебето само за 2 дена, но  тъй като много кашляше и не можеше да седи при бебето я пратих ваканцията при майка ми в провинцията. Ще видим като се върне как ще се справяме. Мисля, че ще има ревност, защото тя е много емоционална и чувствителна, но ще трябва да се боря и да преодоляваме проблема. При нас има и друг момент - тя е от друг баща...въпреки, че сегашния ми приятел, от който е братчето и е много добър с нея и много се обичат, но знам ли и аз....поживем увидим, казват...
успех на всички!

# 14
  • Мнения: 306
и моята кака в началото ревнуваше,но сега се забавлява със сестричката си и казва,че много я обича.помага ми у дома,гледа я,когато съм много заета.ще свикне и твоята кака,но важното е да бъдете заедно,да и се обръща повече внимание когато се роди бебето,а после и тя ще го обикне,когато започне да гука и всичко ще си дойде на мястото.не се тревожи  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт