Пак за ЕС - какво показват по телевизията. И малко за имиджа.

  • 3 304
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 999
като пътувам по летищата ще мога да се нареждам на същата опашка като мъжа ми и децата ни,

И аз на това първо се зарадвах Simple Smile На бързата опашка за граждани на ЕС  Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 6 743
Лени, не става дума за това от къде мога да се информирам за ЕС и какво ни предстои.За мен (скептичка съм  Rolling Eyes) е спорен въпросът, дали ще стане това което се очаква..., защото на приказки е едно, а на дела съвсем друго...
Бая сме лъгани в тази държава  Tired

# 62
  • Мнения: 3 423
Бая сме лъгани в тази държава  Tired

Дамянти, навсякъде лъжат. Това
им е работата на политиците.
И то е ясно, че не всичко, което
се обещава, се изпълнява. Пак
да дам пример със семейството.
Какво се обещава в ритуалната
зала, какво се обещава в църквата.
А какво става после, като се хлопне
вратата на дома отвътре, а?! Едно
са думите, друго са делата. Но и
нещо друго знам - манталитет не
се променя толкова бързо. Иначе
стерилните 50 години ще наваксаме
доста бързо, спор няма. Въпреки
това няма да се мерим с Дания. Но
да не би една Франция или една
Португалия да може да се мери с Дания.
Всяка ЕС-държава си има треските
за дялане и интересите да е в Съюза.
Колкото и да го бистрим по женски.

# 63
  • Мнения: 2 952
    И тук  снощи по новините  даваха специалноизлъчване за БГ и Румъния.Излъчването  за  съседите беше по-дълго, хората бяха по-оптимисти, "шефа"   говореше перфектен английски и казваше защо ЕС се нуждае от  Р.Последва за България- Борисов говори с половин очички заваляно  български....после .....за  близо 10% мюсулманско население , което тревожи ЕС.После едно  турско обрязване и едни тяхни хора....Не съм против малцинствата ,  но имашекакво  друго да се покаже и ме е яд.Водещият все пак точно това каза - че това е  една представа за БГ , но тя не е пълна и не е честна за съжаление.Вярно е  - ЕС ни приемат като  държава от второ качество, защото  всъщност това и сме за сега, неможем да се мерим с  големите , не  влизаме  с  големи приноси към ЕС и си го знаем.Тка , че да сме реалисти....няма да ни разцелуват, ама ние неможе да очакваме  или всичко , или нищо.....горди ей.....Това  мислели за нас , така ни посрещали.....ами така е ....По  добре така  вътре , отколкото вън на  г* на  географията.ЕС Има мотивация  да подпомага , това  е едно тяло, което трябва да оправя нещата  вътре.А и ние 1  ден  след  влизането искаме  да се почне със  заплатите Simple Smile  Колелото още не се  е  завъртяло.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамянти, навсякъде лъжат.
Така е Лиска, но честно казано мен не ме интересува паницата на комшиите.Искам тук в БГ да можем да осигурим на децата си, а и на себе си, що-годе приличен живот.Да мога да ги изуча, а не да се чудя дали догодина ще мога да купя на сина си учебници  Tired (говоря примерно)
Честно казано, започвам да разбирам тези които изчезнаха да търсят късмета си по широкия бял свят.
А за манталитета.....мисля, че МОЖЕ да се промени.Не казвам, че ще е лесно, но МОЖЕ, ако всеки започне от себе си... Hug

# 65
  • Мнения: 2 952
   Ами то каква  е  другат опция на БГ....все  едно , че имаме 20 предложения и се чудим кое да приемем Simple Smile
Или ще си тъпчим така на 1 место( с леки помръдвания , изключени от  големите организации в  света)....или след някоя  друга година ще се подобрят нещата ....е ..далеч  било....ами  то или далеч , или хич.....
   Дамаянти, за децата ще е добре......за  тези сега  в БГ дето плащат цената  е  лошо ...да ...., защото се  е подхванало едно   дълго хоро ...та цялата младост отиде на танцувачите smile3511.....ама така се паднало...какво да правиш... Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 822
Радвам се донякъде за общия ни старт с Румъния...Това трябва да бъде базата ни за сравнение.И да се опитаме след 10 години да сме малко по-напред от тях,малко,но видимо...И дано да няма оправдания от сорта на "ние-така,а те -иначе"...Макар че стартът пак не е напълно равен...
И не зная,дали ние все закъсняваме или съседите са по-големи натегачи,но ето че това им качество е само в техен "+"...Трябва да се поучим...Европа (и не само) обича да я ухажват...Не като съпруг,Лиске,май по-скоро като любовник...

# 67
  • Мнения: 561
Изобщо не ми е безразлично как се представя страната ни!!! Живяла съм пет години в Австрия и Италия и ежедневно съм се борила с предразсъдъци. Това, че западните журналисти търсят сензация е очевидно, и аз мога такъв филм за Италия да направя, ще поснимам някои гета цигански около Рим или чудния неаполски квартал "Санита" + малко престрелки на камористи и ето ти  готово обществено мнение  в страна, където не ги познават, а нас не ни познават. И за това съм напълно съгласна с Лени, липсват ни имиджмейкъри, липсва адекватно представяне на страната ни и тя не е само гори, паланки и няк`во застроено море. Човешкия капитал е може би най-важният. Затова не мога да се сдържа да цитирам едно интервю на Теди Москов. Питат го с какво можем да изненадаме европейците, в частност ставаше дума за Германия. И той отговаря ."..с Христо Фотев..." - докато тъкмо се чудя дори дали е преведен, той пояснява "не със стиховете му...., а звъни Фотев на един приятел и го пита "ти колко лева имаш?", онзи казва 5 и Фотев: "значи имаме 5 и 20" !!!!!!!!!!!
Ето на тези житейски нагласи се радвам , те карат сърцето ми да прелива от гордост и те най-много са ми липсвали.

# 68
  • Мнения: 6 167
Исках да вметна, че винаги съм мислила, че Румъния за по-зле от нас.

По време на целия предприсъединителен процес Румъния като че ли се движеше равно или малко зад нас. Да, но на някой там му светна пред погледа и на финалната права Румъния даде доста  пари за имидж и  лобиране. Вкараха позитивните послания и берат плодовете.
Браво на тях.

# 69
  • Мнения: 11 314
Исках да вметна, че винаги съм мислила, че Румъния за по-зле от нас.

По време на целия предприсъединителен процес Румъния като че ли се движеше равно или малко зад нас. Да, но на някой там му светна пред погледа и на финалната права Румъния даде доста  пари за имидж и  лобиране. Вкараха позитивните послания и берат плодовете.
Браво на тях.
Там положението го бива само в големите градове.
Докато в България и в по-малките градове има напредък.
В целия си негативизъм, тук поне печелим по точки.
Остава и самочувствие да придобием - каквото трябва, и работата ще замяза.  Peace
Аз съм от оптимистите. Винаги съм била (и преди да дойда).
След последното ми посещение още повече.
Момичета, не провесвайте носове. Вие сте тези, които правите промените. Вирнете още по-високо глави, заслужавате го!

# 70
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И тук пуснаха вчера репортажа с каруците и т.н. Явно, се е въртяло от световните агенции. Гадното беше, че говореха и показваха паралелно България и Румъния, така че и на мен самата ми беше трудно да различа кадрите от къде са точно. Даваха и интервю с българин / забравих името, занимава се с политология/, който говореше много добър английски и добре се изказа.

Политиците, политичекси игри: една история. Манталитет: друга. И от второто трябва да се започне. Страшно тъжно и жалко е, че сънародник срещу сънародник е озлобен. И в голяма чатс срещи тези, които се чувстват българи, но живеят на други ширини. В други страни ще са горди с постигнали нещо в чужбина техни сънародници или ще гледат да ги приобщят към една или друга кауза. Ние: омраза. Омраза към някого, който се опитва да промени нещо. Омраза към някого, който не се опитва да променя нещо.

И царе на чакането: кой, кога ще промени нещо за нас. Чувам го от много мои познати тези дни: кога ще усетим промяната. А промяната почва от нас, ама до там не се мисли.  

# 71
  • Мнения: 25 610
По повод имиджа на Румъния - копнах една реплика от друг форум. Авторката в момента е в Румъния и пише оттам:
Цитат
Tuk ima edin pompozen centar i neverojatna mizeria na drugite mesta.
Тук има един помпозен център и невероятна мизерия на другите места.
Обеща да покаже снимки, когато се върне.
Едно изречение, от което става ясно, че хората поне са си оправили центъра. За съжаление, ние и това не можем да направим, ами си го осираме редовно по стар народен обичай...   ooooh!
После се сърдим на хората, че пишат/показват лошо за нас... Cry

# 72
  • Мнения: 3 423
Сийке, мари, чух, че в София
имало голям магазин, МОЛ се
викал, запълнили са дупката
в Зона Б5, разбрах. Е, не може
ли това да се покаже, не е ли
достатъчно лъскаво? Има и други
лъскавини, които, ако се снимат
от близък план, няма да бъдат
загрозявани от неокосени треви,
ръждясали билбордове и окрадени
решетки на подлезите, примерно.

# 73
  • Мнения: 6 167
По повод имиджа на Румъния - копнах една реплика от друг форум. Авторката в момента е в Румъния и пише оттам:
Цитат
Tuk ima edin pompozen centar i neverojatna mizeria na drugite mesta.
Тук има един помпозен център и невероятна мизерия на другите места.
Обеща да покаже снимки, когато се върне.
Едно изречение, от което става ясно, че хората поне са си оправили центъра. За съжаление, ние и това не можем да направим, ами си го осираме редовно по стар народен обичай...   ooooh!
После се сърдим на хората, че пишат/показват лошо за нас... Cry

това няма какво да ни радва мисля, напротив. говори, че са печени и че правят имидж.
и в москва е така, ама за москва някой да е чувал да се говори, като за мизерен град!?
дойде оня кмет ( забравих как се казваше), вкара мангизи в центъра, направиха прескъпите магазини, оправиха ГУМ-а и анйдееее, Москва супер-град.
А това, че като мръднеш 1 улица вляво от тур-трасето пейзажа е тетки със забрадки.

Ма и тука е така - в Болония ако излезеш от линията на центъра ( за леснота е оградено с традиционната стена),пейзажа се променя. Доста.

а лъскавини има в БГ и то много. Монда да им даде снимките нейните от Варна и Черноморието няма от какво да се срамуваме, напротив!

# 74
  • Мнения: 5 370
    защото се  е подхванало едно   дълго хоро ...та цялата младост отиде на танцувачите smile3511.....ама така се паднало...какво да правиш... Rolling Eyes
Ето. за това говорим и затова българинът е по-скоро склонен да бъде умерен реалист, да не кажа скептик и песимист.
НА 19 само бях, когато почнаха промените.
Трай, бабо, за хубост-от "За бога, братя, не купувайте", през "Комунизмът си отива, спете спокойно, деца" до "Кой не скача, е червен" и "Не сте сами"-най-последната мода.
Всичко беше кампании, лозунги, митинги, масовки, заигравки, подигравки...........с народа, бедния, ошмуления, окъсания, гладния.
На 34 родих първото си......и може би ще да остане единствено дете.
Ясно е защо.
Как искате от мене да съм оптимист?
А от майките и бащите ви? Колко от тях ги изплю системата нееднократно, колко от тях не успяха да оцелеят физически, борейки се с новото? Как да се пречупи, преобразова и претрансформира човек на 40-50 години???? Всички ли да развиват частен бизнес, мамка му, че то няма да има клиенти на този бизнес в един момент.
Не можеш да си оптимист от днес за утре, когато 17 години ти е липсвало спокойствие-елементарно човешко спокойствие и сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт