"Време Разделно"- за гледалите го.

  • 3 298
  • 77
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 999

Ужас  Embarassed Embarassed Embarassed

Отивам да се срамувам в ъгъла - прочетох го 2 пъти уж....

# 76
  • Мнения: 2 792
Виж, "Изборът на Софи" наистина е потресаващ. И докато за "Време разделно" можем да теоретизираме и все пак изход може да се предположи, че има, то пред онзи избор ако съм изправена не бих го понесла. Наистина! Като става дума за избор и деца, това е нещото, което ме ужасява и само си казвам "Да не дава Господ".
Това ме ужасява и мен, ужасяваме и факта, че разбирам направения  избор, ужасяваме и това че  се е налагало да се направи този избор, теоретично не съм подготвена да се справя с подобно нещо, непосилно е за мен.
  Изборът не беше продиктуван от полът, а от възможността за оцеляване,  едно бебе няма да оцелее без майка си, едно по голямо дете има по-реален шанс, да успее без теб,това не е избор, а надежда, че даваш шанс, поне на единия. След такива филми, мразя действителността, но съм и благодарна, че не съм изправена пред този избор.
  Говорехме за "Време разделно" не, не ме потриса, когато има възможност децата ми да са живи, няма идея, която да противопоставя спрямо техния живот.

# 77
  • Мнения: 4 965
Направо настръхнах от темата. Ще има тази нощ да мисля, вместо да спя.
Но е истина, че ако имам възможност да избера между живот и смърт, каузата ще има минимално значение, докато животът на децата ми е всичко за мен. Изгубила съм дете и не бих могла да го понеса втори път - да не дава Господ. А и по моите убеждения - Господ е един, независимо как го наричат хората, та не би ми било трудно в днешния свят да променя религията си. В миналото е било различно, но не, защото хората са обичали по-малко децата си или са били прости и първични, а защото религията е била основна част от живота им и бита им.

За "Изборът на Софи" не искам и да си спомням - Холокоста и извратеностите му ме ужасяват до болка, защото са нещо от съвсем близкото минало/ та това са само 1-2 поколения преди нас, а са се случвали такива немислими неща - дори още по-ужасни, но темата ще иде в друга плоскост... В такава ситуация бих тръгнала първа - невъзможен избор е - нали имам 5 пръста на ръката, дори кутрето да отрежа/нали е най-малко/, болката ще е същата.

По другия въпрос - еничарин или мъртъв... Жив. А всеки ден ще се моля да съхрани поне малко човещинка в себе си.


Общи условия

Активация на акаунт