Права ли съм да се дразня толкова?

  • 6 802
  • 127
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Снощи пак имахме разправия с мъжа ми заради майка му... според него не съм права.
А това, което ме дразни е посещенията на свекърва ми в нашия дом. Вече съм се оплаквала как влиза когато реши без да чука на вратата (живеем в една къща на различни етажи)... Вчера обаче се сдърпахме заради влизанията й когато ни няма. Всеки ден като излезем тя са качва на нашия етаж. Вчера беше изхвърлила една торба с боклук, предния ден беше затворила прозорците (които умишлено оставих отворени). Друг път прибира или вади нещо от хладилника или шкафовете, понякога- гардероба... простира или прибира прането ми... ей-такива неща. Които на мен не са ми приятни, а мъжа ми си е свикнал с нея и не му прави впечатление. Да ама аз го чувствам като нахлуване в личното ми пространство, нарушаване на интимността в дома ни. Ако й намекна- няма да разбере, ако и го кажа направо- ще се обиди. На мъжа ми му е писнало да се жалвам от майка му. За сега оставаме в къщата, не можем да се преместим на този етап. И аз трябва или да се изпокарам с някой или да трупам негативни емоции (който рано или късно ще збият). В идеалния вариант- да спра да се дразня. Да ама като видя, че пак е влизала и не мога. Кажете ми- преувеличавам ли?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Права си, я!Аз бих се изпокарала здраво с нея, как така ще ти влиза в собствения дом без твое разрешение!
 Сестра ми имаше абсолютно същия проблем с нейната свекърва, лично видях как и рови в гардеробите и шкафовете.След като разбра, че няма оправия просто смени ключаклите на всичките врати!

# 2
  • Мнения: 227
О, същата работа сме, само, че и зълва ми в това число... имаме обща къща, но сега не живеем там. отделни етажи... ама мойте са нагли направо си се нанесоха долу, за да не се качват... мнооооггггоооо нагли типки... квото си нямат горе идват и без да питат взимат изнесоха ми половината къща  #Cussing out аз вече затова не съм там да взимат, да взимат, колкото щат... мъж ми си трае все аз съм виновна, като му вземат всичко да видим как ще си ги купи пак тези неща.... лошото е, че си разваляме отношенията с тези битовизми...

# 3
  • Мнения: 3 268
Това е недопустимо.Моята кума имаше такъв проблем,един ден й писна и взе ключа на свекърва си.Проблем вече няма.

# 4
  • Мнения: 750
Мисля,4е никак не преувели4аваш!Аз ли4но също бих се подразнила #Cussing outИ имайки в предвид темперамента ми,нямаше да си мъл4а!Щях да и го кайа я прав текст,4е не ми е приятно подобно ,,нахлуване,,в ли4ното ми пространство!Но определено ще спазя добрият тон,тъй като съм в нейната къща!Пък ако ще и да се сърди после Mr. GreenАма ти защо не заклю4ваш като излизате? newsm78Аз ако съм...тегля клю4а,даже и катинар ще сложа :twisted:4е никой да неможе да влезе и да ми пренарежда къщата по свое усмотрение!Оффф...незнам аз ако съм,определено ще има #2gunfireВсяка жаба да си знае гьола и реда на квакане Crazy

# 5
  • Мнения: 2 259
А бе май всички свекита една майка ги е раждала. #Cussing outНа моята дадох ключове да ги прибере като резервни в тях,ако стане нещо да има.Тя обаче си идва у нас когато ни няма да носи уж разни неща.Аз незнам ,че точно този ден ще идва и с извинение може и насраните си гащи на масата да съм сложила-и тя идва.Капакът беше на 27.12.щяхме да се събираме на гости при роднини и казвам да дойдат у нас да тръгнем заедно.Мъжът ми в банят,аз се обличам в спалнята,някой отключва и влиза без да звани-свекито бе.Влиза мъжа ми в спалнята и като го почнах него.Той отива в хола и я пита защо не е званнала,ако бил излязал гол от банята?А тя каза ,че била званнала,той не е чул в банята.И познаите -той и повярва на нея,аз не съм чула,тя била званнала.Май ще сменям брави и аз.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.

# 7
  • Мнения: 197
И аз бих се дразнила. А тя ще се дразни ли ако ти правиш същото в нейния дом?

# 8
  • Мнения: 14
И аз се дразня .И как не то си е гадно да не можеш да се отпуснеш никога.За тях си е най-нормалното нещо-да си влизат като в къщи,за това говори с нея или направо смени ключалките.В предния апартамент беше лудница ,освен свекъра и свекървата ключ имаха и на мъжо брата и жена му,ама в този -тцъ!

# 9
  • Мнения: 7 723
РЕНИ , и ние живеем така, при същите условия.
Когато се е случвало да й намекна, че не ми е приятно да влиза в личната ми територия, още повече, пък в мое отсъствие, тя ми дава ясно да разбера, че това е нейната , а аз съм пришълеца .
По стечение на обстоятелствата, сменихме бравата, отвън е с топка и тя НЯМА ключ . Ако иска да заповяда, когато съм си вкъщи и ако реша да я пусна  Laughing

# 10
  • Мнения: 420
   Разбира се, че ще се дразниш. #2gunfire Поговори по-твърдо с нея. Ако не те чуе, сменяй ключалките!

# 11
  • Мнения: 7 186
Според мен трябва да убедиш първо мъжа ти в това, че ти си правата. А ти наистина си права за себе си, аз също щях да побеснея. Мъжът ти и е син и на него може би не му пречи, че идва, когато си поиска, но е длъжен да се съобрази с теб и с това, че се нарушава личното ти пространство. В крайна сметка живее с теб и твоите изисквания трябва да са на първо място.Все пак не става дума да забраниш на свекито да стъпва у вас, а просто да не го прави, когато ви няма. Нещо, което си е в реда на нещата.
Защо не му дадеш да прочете темата? И анкета може да пуснеш, пък да видим кой е прав?
Свекърва ти не знам що за човек е, но ако отидеш да и кажеш директно, а мъжът ти не е взел предварително твоя страна, може да му се оплаче или да се разсърди и по този начин ще си навлечеш нови главоболия.
А може да накупиш малко секс атрибути и да ги поразхвърляш из къщата, като излизаш другия път. Да видим дали ще ги прибере. Twisted Evil

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 14:39 от Lady Marmalade

# 12
  • Мнения: 206
Снощи пак имахме разправия с мъжа ми заради майка му... според него не съм права.
А това, което ме дразни е посещенията на свекърва ми в нашия дом. Вече съм се оплаквала как влиза когато реши без да чука на вратата (живеем в една къща на различни етажи)... Вчера обаче се сдърпахме заради влизанията й когато ни няма. Всеки ден като излезем тя са качва на нашия етаж. Вчера беше изхвърлила една торба с боклук, предния ден беше затворила прозорците (които умишлено оставих отворени). Друг път прибира или вади нещо от хладилника или шкафовете, понякога- гардероба... простира или прибира прането ми... ей-такива неща. Които на мен не са ми приятни, а мъжа ми си е свикнал с нея и не му прави впечатление. Да ама аз го чувствам като нахлуване в личното ми пространство, нарушаване на интимността в дома ни. Ако й намекна- няма да разбере, ако и го кажа направо- ще се обиди. На мъжа ми му е писнало да се жалвам от майка му. За сега оставаме в къщата, не можем да се преместим на този етап. И аз трябва или да се изпокарам с някой или да трупам негативни емоции (който рано или късно ще збият). В идеалния вариант- да спра да се дразня. Да ама като видя, че пак е влизала и не мога. Кажете ми- преувеличавам ли?


Рени, права си да се дразниш - това като отговор на въпроса ти. Изживяла съм идентично същите ситуации, като аз допуснах грешка в началото да щадя мъжа ми и не споделях тези проблеми, а със свекърва ми бях изключително мека. Факт е, че бях и много млада, но преди всичко не исках да създавам конфликти. Обаче побеснявах!
Когато се опитах да реша проблема, нещата вече бяха поели в траектория, която не можеше да се контролира. И - задънена улица...
Едва когато поставих категорично въпроса и станах рязка, нещата се промениха, но всъщност този фактор - намесата, вече си бе оказал огромното влияние към лошо за брака ми.
Не знам откога си обвързана, но на база 20 годишния ми опит, без да давам съвети, ти казвам искрено: това е бомба със закъснител. Не го допускай, ако държиш на брака си. Знам, че е трудно, но...  Hug

# 13
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Ух, минахме го и ние това - живеем на същия принцип - в една къща, на отделни етажи, отделни домакинства (даже сме съседки с теб, РЕНИ Wink) Сложихме ключалка и вече съм доволна от живота. Mr. Green
При нас обаче на много ранен етап се проявиха негативите - още като се събрахме да живеем заедно с мъжа ми (тогава бяхме гаджета още), майка му (много готин тип по принцип) се чувстваше длъжна да демонстрира, че тя е господар не само на нейния етаж, ами и на цялата къща. Отиваме ние на работа, връщаме се, у дома - почистено, подредено - грандиозен скандал се изсипва върху мъжа ми (със свекърва ми никога не съм влизала в директна разпра, всичко минава през него). Голяма съпротива имаше за всичко - от това дали той може сам да си глади или тя е единственият човек, който може да върши тази работа до това дали като неженени имаме право да си направим кухня на етажа (не ни била нужна - нали при тях има, а и така нямало да остане нито една стая-склад за цялата къща Shocked). Имах голям коз, понеже аз въобще не желаех да живеем там - имам голям апартамент (макар и в краен квартал, но самостоятелен) и всеки ден се изнасях (с него, без него - ако иска да идва, но на мен ситуацията в къщата не ми изнасяше и не желаех да си тровя живота с глупости). Нашият обаче не искал да живее в панелка, затова си търпеше негативите. Без ключалка нямаше начин да останем да живеем там. Като сложихме ключа, се започна с ново 20 от страна на мъжа ми: "Ако нашите имаха ключ, като валя големият дъжд днес, нямаше да прокапе таванът и да ни се подуе ламинатът" с ответ от моя страна "Ако ти се беше заел с ремонта на покрива по-рано, нямаше да се подуе паркетът" - ситуации подобни - безброй, резултат - вече е значително по-организиран и самостоятелен (е, има още какво да се желае Wink). Въобще не ме интересува как е свикнал да живее. В панелките да не би половината хора да имат ключове от домовете на съседите си, "в случай че се случи нещо".
Определено това е разрешението - ключ. По-трудно ще е при вас, като се има предвид, че явно отдавна живеете така (аз поне с такова впечатление останах), имате и деца и не можеш да му се перчиш както аз навремето, но не е невъзможно - като му писне на мъжа ти от скандали, мрънкане или както там протичат разправиите ви, сам ще пожелае да смени ключалката. Ако ли не - смени я ти, докато той е на работа и толкова. Mr. Green И никакъв ключ нито на техните, нито на вашите, нито на когото и да било извън вашето семейство - да му стане ясно, че правилата са еднакви за всички!

# 14
  • Мнения: 3 268
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.
Това вече не е добре.Значи имаш проблем с мъжа си,а не със свекито.

Общи условия

Активация на акаунт