"Фантастико" искат 10ст на торбичка!!!

  • 4 157
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 296
И мен факта с торбичките много ме подразни- за разлика от Кауфленд, Метро и Била торбичките на Фантастико е почти невъзможно да използваш 2 ри път, защото се късат, като обем са 2 пъти по малки и наистина са рекламни в повечето случаи.
На мен това ми е най близкия и удобен голям магазин, но от доста време от там купувам само в краен случай, а пазарувам основно в горенаписаните- по 2 3 пъти месечно за по големи суми и така.
За плащането на въпросните торбички се носи слух, че ги наказвали често с немалки суми от някакви инастанции, защото техни торбички са разпилени навсякъде като боклуци и така по естествен път щели да намалят потреблението на торбички и съответно на глоби.

# 16
  • Мнения: 5 539
В супермаркет Европа дават торбички, при това от по-плътните, касиерките разпределят покупките в тях според вида, не ги препълват, изобщо нямам оплаквания. А после тези торбички са ми префектни за изхвърляне на боклука Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 903
Да и аз съм възмутена, защото торбичките им имат реклама на гърба, за която прибират парички и са тип като за еднократна употреба, не като тези на Метро и Била..

С тази реклама на гърба торбичките им излизат напълно безплатно, че и най-вероятно са в плюс. Явно това не стига, че са и решили да бръкнат още малко в джоба на потребителите. Ами как да не им се дразня!   #2gunfire

 Peace Торбичките във Фантастико трудно биха могли да се сравнят с тези в Метро, Била и Хит. Случвало ми се е да се скъсат още докато слагам продуктите в тях , да не говорим колко пъти съм попадала на дефектни торбички. Ако изобщо трябва да се плащат - не бих дала повече от 5 ст. #Cussing out

# 18
  • Мнения: 27
Проблемът с платените торбички е свързан с влизането на България в ЕС и директивите, които има за рециклиране на отпадъците. Полиетиленовите пликчета са почти невъзмажни за рециклиране и за производителите и ползвателите /като големите вериги/ има огромни еко такси по програмите за опазване на околната среда. Плащането е един вид естествено ограничаване на потреблението на този тип торбички. Ненапразно на запад и в Щатите използват само или предимно хартиени пликове за пазаруване.

# 19
  • Мнения: 296
в този ред на мисли правилното е да има алтернатива- или 10стотинки за найлонова торбичка което е ок, или безплатна хартиена. Осъзнавам ясно, че проблема с отпадъците е огромен! Събирам разделно отпадъците в къщи и отдавна съм се замислила, защо тук в нито един магазин за хранителни стоки не предлагат хартиени пликове. Май пак взехме от ЕС това което ни е изгодно, а не цялата концепция!

# 20
  • Мнения: 984
магазини, в които се пазарува с колички не се полагат безплатни торбички, защото се смята че ще ги придвижиш до колата и там да разтовариш "самосвала", където няма колички, торбичките са ти безплатни. Май Европа са единствените с колички и безплатни торбички

# 21
  • Мнения: 832
Не знам нормално ли е, за мен лично не! Но така е и в Кауфланд - там е 25 ст., същото е и в Метро.
Да но каква е торбичката на Кауфланд, Метро и Билла дори, а каква е на Фантастико.
И мен страшно ме подразни това, от Нова Година са по 10 ст. От всичко искат пари да изкарват, тези торбички, като ги правят им излизат, не повече от 2-3 ст. на торбичка.

# 22
  • Мнения: 832
В страни от темата за торбичките, но Фантастико ме загубиха като клиент след отварянето на магазина в Скай сити. Не ни е в района, но се случва да сме слизали и там за нещо и мирише безобразно. Не мога да си го обясня само на мен ли ми е гадно, не забелязват ли, не могат да се справят с проблема ли, но миризмата е отвратителна. Такова нещо досегав магазин с подобно реноме не ми се беше случвало.
Да ти кажа всеки ден там ходя и не ми е направили впечатление да мирише.

# 23
  • Мнения: 832
Какво толкова-и в другите големи магазини се плащат.
Който иска безплатна торбичка спокойно може да пазарува в кварталните магазинчета.
Не ми е ясно защо след като някой е оставил 10, 50 или 100лв в магазина,10-те ст са му проблем.Това си е абсолютно излишно късане на нерви,пазете си ги за наистина сериозни неща.
Не става въпрос за 10-те ст. не мисля, че на някой са му проблем. Въпроса е принципен.

# 24
  • Мнения: 1 520
В страни от темата за торбичките, но Фантастико ме загубиха като клиент след отварянето на магазина в Скай сити. Не ни е в района, но се случва да сме слизали и там за нещо и мирише безобразно. Не мога да си го обясня само на мен ли ми е гадно, не забелязват ли, не могат да се справят с проблема ли, но миризмата е отвратителна. Такова нещо досегав магазин с подобно реноме не ми се беше случвало.
Да ти кажа всеки ден там ходя и не ми е направили впечатление да мирише.

Приемам, може и аз да се вманиачавам, но до хладилниците  с разните полуфабрикати и сладките неща, които седят в такива охлаждащи хладилници не се минава.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се учудвам,въпрос на време беше,малко са магазините,в които торбичките не се плащат.Това не пречи да съм възмутена  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 2 159
Да и аз съм възмутена, защото торбичките им имат реклама на гърба, за която прибират парички и са тип като за еднократна употреба, не като тези на Метро и Била..

С тази реклама на гърба торбичките им излизат напълно безплатно, че и най-вероятно са в плюс. Явно това не стига, че са и решили да бръкнат още малко в джоба на потребителите. Ами как да не им се дразня!   #2gunfire
много точно казано

# 27
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Може наистина да имат резон "Фантастико" за таксуването на торбичките, но и мен ме дразни. За мен изглежда като поредния опит да прехвърлят тежеста върху крайния потребител. Ми, не ми харесва. Спомних си за едно време, когато нямаше такива торбички по магазините и всеки си ходеше с платняна торбичка или с едни такива, мноооого смешни плетени мрежички.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 854
Мен също много ме подразниха 10 ст. за торбичка.Наистина в МЕТРО,БИЛЛА и ХИТ също се плащат,но качеството на торбичките е много по-високо.Мъжът ми правиха на друга подобна верига торбички с реклама на тяхната фирма и практически на веригата й излизат без пари. #2gunfire

# 29
  • Мнения: 1 756
И мен това ме дразни честно казано.
И аз забелязах таксата за опаковка на Метровската фактура. Интересно ми е какво точно са ми опаковали, като техен служител нищо не ми е пъхнал в торбата, колата или количката. Тогава за какво е тази такса опаковка?
Мила, такса опаковка е тарелката и фолиото при месото и каймата Peace

Общи условия

Активация на акаунт