Моите любими торти! - 4

  • 54 161
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 11 545
Здравейте,

днес тук раздават свидетелствата на учениците за първия учебен срок и тъй като аз имам първолаче, реших да го изненадам с една бърза тортичка. Смайлитата са му любими(даже и раницата му е с тях) та затова. Торта е най-обикновенна - купени блатове, маслено-пудингов крем. блатове поляти с карамел и банани. Покритието и украсата са ор марципан Варна и малко разтопен шоколад.



Lati, много сладка тортичка! И този хубав бял цвят с кое покритие го постигна? Браво!  bouquet

Наталина,може ли рецептата за маслено-пудинговият крем и как точно поливаш блатовете с карамел/нещо като сироп ли правиш/? Simple Smile

# 181
  • Мнения: 2 099
Момичета, тортите ви са страхотни, направо майсторско изпълнение.

# 182
  • Мнения: 7 106
Tannita , вълшебница си !!!

# 183
  • Перник
  • Мнения: 277
Страхотни сте   Shocked  ,какви торти   Heart Eyes   !!! Още преди разглеждах този форум и ми
направиха
особено впечатление някои от тях,бяха публикувани снимки,но не помня на кои учасници бяха,а само имената им:Бисквитената торта(беше с обикновени бисквити и много шоколад се виждаше вътре),Тортата от рула(на снимката беше като купол,направен от рулата),а сега се шашнах от:Еклеровата торта и Тортата с портокалов мус.МООООООООля Ви дайте ми рецептите и най вече опишете как правите самата торта да изглежда така.   Praynig 
Благодаря Ви предварително!!! 

# 184
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталина,може ли рецептата за маслено-пудинговият крем и как точно поливаш блатовете с карамел/нещо като сироп ли правиш/? Simple Smile

mama007, Маслено пудингов крем е просто разбито с малко пудра захар масло, към което се прибавя варен пудинг(например Д-р Йоткер) - предварително приготвен и оставен да изстине до стайна температура. Общо взето номера е и маслото и пудинга да са със стайна температура. Съотношението е 2 части пудинг на 1 част масло. Когато имам повече време си правя млечен крем вместо пудинг и процедирам по същия начин.
А карамела - аз в случая използвах готов карамелен топинг(мисля че и в БГ се продава) и то защото тук не обичат сиропираните блатове, а той е по-гъст и не се поема много от самия блат. Иначе можеш да си направиш карамел и да го разредиш с малко мляко или течна сметана и така да наръсиш блатовете.

Билка, разгледай началото на тази тема в нея има линкове към по-старите теми с тортите. Обаче ще ти се наложи да прелистиш доста страници за да намериш това което търсиш. Освен това за украсите може да разгледаш и темите(те също са вече няколко) за Глазурите - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152625.0

Ако те интересува точно определена торта, може би е най-добре да попиташ с Лично съобщение дамата, която я е правила - така ще си сигурна, че имаш рецептата точно на тортата, която търсиш!

Успех!  bouquet

# 185
  • Мнения: 2 126
Аз пак плакна очи във вашите изобретения.Всички са невероятни  bouquet
За карамеловия сироп - да взема иа з да изкажа едно компетентно мнение Mr. Green аз винаги с такъв сиропирам блатовете.КАрамелизирам захар сипвам отгоре необходимото количество вода и още малко захар и варя.Става хубав сироп за тортички Peace

natalyna,много ми допадна идеята за масления пудингов крем.Благодаря Hug

Абе момичета,за тези фигурки дето правите от фондан и марципан май се иска да имаш талант по рисуване или нещо такова Thinking...... На мен ми се вижда трудна задача Tired

# 186
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Танита,ако искаш ,дай рецепта за страхотната тортичка.Както винаги обра точките Hug

# 187
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Е, не сега и Танита с тая красота  Shocked. Направо ме разбивате бе момичета, то бива майсторлък ама ... абе нямам думи просто страхотни сте  Peace. И аз да помоля за рецептата пък и украсата е много интересна   bouquet

# 188
  • Мнения: 11 545
natalyna много ти благодаря за подробния отговор.  bouquet Никога нямаше да се сетя за такава интересна комбинация.Голяма си майсторка! Laughing

# 189
  • Мнения: 295
Момичета, чудесни са ви тортите, наистина сте майсторки от класа!
Искам да ви споделя последната торта, която правих вчера:
Продукти:
за тестото:
8 яйца, 200 г захар, 200 г брашно, 150 г смлени орехи, кората на 1 лимон
За крема - 250 г сметана (30 или 36 процентова), 2 блокчета (по 100 г млечен шоколад), около 180-200 пудра захар.
Приготвяне:
Отделям жълтъците от белтъците. Жълтъците с половината от захарта разбивам на слаб огън, да станат на пухкав крем. Отделно разбивам белтъците с останалата захар. Към изстиналите жълтъци добавям орехите, кората от лимона, чрез леко бъркане белтъците и накрая брашното чрез ръсене. През цялото време се бърка леко и внимателно. Изсипвам във форма за торта, предварително намазана с масло и поръсена с брашно. Пека в умерена фурна (180 - 200 градуса) около 40 - 50 минути. По време на печенето не отварям фурната. Блатът е готов, когато започне да се отделя от стените на формата. След като се опече, отварям леко вратичката на фурната, за да изстива и едва после го вадя от фурната.
За крема: разтопявам на водна баня шоколада и го оставям да изстине. Отедлено разбивам сметаната с пудрата захар; когато е посгъстена, прибавям шоколада и продължавам да разбивам докато се сгъсти докрай.
Разрязвам изстиналата торта на 3 части, сиропирам всеки блат (аз правя следния сироп (слагам да заври вода, захар, малко сок от лимон и ванилия, като поизстине добавям малко коняк, бренди или нещо от сорта), слепвам с крема. Отгоре поръсих с платки от бадеми. Може и по друг начин да се декорира.
На днешните ми гости им хареса, надявам се на вас също...

# 190
  • Мнения: 6 243
Eто тортата ми за вчерашния празник - специално е направена под формата на кравайче  Laughing

# 191
  • Мнения: 863
хапчице,много е оригинална,браво  bouquet

# 192
  • Мнения: 373
Hapka мноого яка торта, сега дай разрез и подробно описание на покритието и как оцвети черните кръгове.

# 193
  • Мнения: 7 106
Сладка, много оригинална торта  Laughing!

# 194
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
sladka hapka,   bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт