Къпане на бебета

  • 3 056
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 574
до сега всеки ден,но и на мен ми казаха че не е хубаво!Ами като обича а и на мен ми харесва newsm78

# 61
  • Мнения: 480
Какво вредно има да си къпеш детето всеки ден  newsm78
Това, че го учиш на хигиена, че му махаш пясъка от главата или че му измиваш потното телце?!
По 1-2 дни пропускам шампоана на главичката, само я обливам с вода, че то и без друго касата ни е много малко  Mr. Green

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От 2 месеца я къпя на 3-4 дни.

# 63
  • Мнения: 46 511
Какво вредно има да си къпеш детето всеки ден  newsm78 ...

Не е вредно за дете, вредно е за новородено бебе Peace

В другите държави дерматолозите препоръчват новороденото да се къпе 2-3 пъти в седмицата.

Доводите: много нежна, много тънка и чувствителна е бебешката кожа.
- Мастните жлези все още не функционират добре и не осигуряват достатъчна защита на кожата, затова е лесно се изсушава от водата;
- Имунната защита на бебешката кожа не е добре развита - рискът от  алергични прояви (включително към химичните компоненти на козметиката) е висок.

Къпането изсушава допълнително кожата. Всекидневното измиване на новороденото е и напълно излишно - достатъчно е да се поддържа чисто лицето, дупето и да се преоблича с чисти дрешки.

Не може да се сравнява кожата на възрастен, водещ активен живот и вършещ много дейности с нежната кожа на новородено бебе. Създаването на хигиенни навици едва ли започва и завършва с къпане на новороденото бебе всеки ден.

С израстване на детето и повишаване на активността му - след няколко месеца, може да се премине към къпане всеки ден ...

# 64
  • Мнения: 3 478
Къпя всяка вечер, така мисля и да продължавам. Тук никой не ми е казвал да я къпя по-рядко, напротив, дори като я водя на док единият от въпросите винаги е дали я къпя всяка вечер.

# 65
  • Мнения: 1 043
ами то детето ми е на 5 години и още си я купя всякя вечер ако не цялата то поне си взима душ преди лягане - аз така практикувам и как да я държа мръсна ли нея ?

# 66
  • Мнения: 3 500
Още я къпя всяка вечер

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Още я къпя всяка вечер

И аз. Само косата й мия два пъти седмично.

# 68
  • Мнения: 1 691
Все още не го къпя всяка вечер. На 4 месеца е и засега се къпем през ден. През лятото като започне да се цапа повече, сигурно ще къпя вече всеки ден, пък и той ще е поотраснал.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 011
Къпехме го всяка вечер първите 3 месеца.Сега е на 4 мес. и го къпем през вечер.

# 70
  • Мнения: 596
Винаги съм я къпала през вечер.

# 71
  • Мнения: 5 393
Честно казано, не помня точно. newsm78Майй беше на около годинка когато почнах през вечер.В момента всяка вечер мия дупето и пишката,  през 2 дни-цялото тяло, косата-веднъж седмично(освен ако не я наклепа с нещо), а веднъж в седмицата му пълня ваничката и се плацика в нея по 1 час.

# 72
  • Мнения: 576
Здравейте мами! Hug
Искам да попитам до каква възраст се къпят бебетата всяка вечер? Използвате ли всеки път шампоан за коса и сапун за тялото? И кога се сменя бебешкото олио с бебешко мляко? Какви марки козметика използвате?

# 73
  • Мнения: 27 524
Въпросът ти не е за тук, ама карай  Wink
Новородените бебета не се къпят всяка вечер. Аз го къпя всяка вечер след 6 месечна възраст, преди това не.
Олио не ползвам, мазно и гадно е. Слагам лосион за тяло, фирмата е без значение, все са хубави.

# 74
  • Мнения: 707
Аz не къпя всеки ден, а преz 2-3 дни. Преz останалите дни обтривам само с мокра кърпа. Редувам баните  с мляко и zехтин и с Шампоан на Пенатен. Много рядко мажа с лосион zа тяло на Пантен (със zехтин), а след банята с мляко и zехтин маzане не е необходимо. Всичко това е по предписание на тукаШните педиатри. Честото къпане и полzването на много коzметика води до дерматити.
Лятото мисля да къпя преz ден или всеки ден, като полzвам Шампоан само 1 път седмично. Все пак като е много топло, детето Ще се поти по-обилно.

Общи условия

Активация на акаунт