Наистина се нуждая от success stories на лечение с хомеопатия

  • 23 169
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
mamasita
Цитат
момичета излагате  се..............
мислите си че никои не чете тука
да не ви е ...............стенвестник.......... това
хомеопатията е основана на плацибо ефекта-аз много им се кефя и като група-даже искам да споделя че съм ходила на концерт.билета беше 25 долара
та на въпроса за износа и вноса на  магданоСа на баба Фроса аз имам да кажа следното- това е измама
прочетете-разреждания,глупости ,магии
там няма дори и грам материална субстанция

 - Момичетата не се излагат  Hug ама друг май ще се изложи. LOL! Laughing

 - За едно разбира се си права - там няма дори и грам материална субстанция, освен дестилирана вода.

 - Ще ти отговоря с въпрос - А каква е материалната субстанция в тритомника ти по "Вътрешни Болести"?
 - Целулоза, малко печатарско мастило и ...?...

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 15:25 от Aleksander

# 16
  • Мнения: 158
Сигурно 7-месечния ми син имаше силната вяра, че като вземе хомеопатично лекарство и зелените му гурели ще секнат на секундата!

Какво хомеопатично лекарство му изписаха за целта?

# 17
  • Мнения: 5 500
Сигурно 7-месечния ми син имаше силната вяра, че като вземе хомеопатично лекарство и зелените му гурели ще секнат на секундата!

Какво хомеопатично лекарство му изписаха за целта?
Помня ли, беше преди 3 г., да питам докторката, ама не знам и тя дали ще си спомня! Помня само, че беше еднократно.
Обаче, майка ми, която не вярваше на Хомеопатията тогава се облещи  Mr. Green защото беше при нея, когато са започнали.

# 18
  • Мнения: 2 768
Ооооо, колко "чудеса" имам в списъка си за невероятни медицински случаи лекувани с хомеопатия.... книга мога да напиша!

Значи изброени накратко: пиелонифрит на 2г ми дъщеря, припадъци, мигрена, псориазис при майка ми, следоперативна депресия на мъжът ми, отит с перфорирано тъпанче на голямата ми дъщеря... това гнойни ангини, бронхит, сенна хрема, грип (летен, зимен) изобщо вече не ме учудва, че ги морим с хомеопатия. От 6г се лекуваме единствено и само с хомеопатия, нямам никакви други лекарства у нас, някое друго хапче за глава я намеря, я не...!
А антибиотик - онзи ден 7г ми дъщеря ме пита какво е Laughing

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 21:30 от eta

# 19
Ооооо, колко "чудеса" имам в списъка си за невероятни медицински случаи лекувани с хомеопатия.... книга мога да напиша!

... отит с перфорирано тъпанче на голямата ми дъщеря... това гнойни ангини, бронхит...


А дали ако все пак бяхте дали на децата си напр. антибиотик, нямаше да избегнете тези усложнения , така че обикновеният отит, който без съмнение сте имали в началото, да не премине в гноен ? Може би така щяхте да се разминете и без спукано тъпанче. Ако наистина хомеопатията беше толкова ефикасна , нямаше изобщо да стигнете до гноен отит, нито до бронхит, който очевидно е настъпил вследствие на нелекувана обикновената настинка или грип.

# 20
  • Мнения: 2 768
Гнойният отит при голямата ми дъщеря беше като екстра на вируса и не, не смятам, че бихме го избегнали - вируса не се влияе от антибиотик. А с хомеопатичното лечение го излекувахме за 4 (четири!) дена, като излекуването беше пълно , тъпанчето зарастнало, нямаше инфекция, дори обикновено зачервяване (водих я на УНГ специалист).

Бронхит има малката ми дъщеря, която ходи на ясла, именно там го "лепна", седмица след като беше напълно здрава от грипния вирус. Пак не смятам, че антибиотика би я спасил, вероятно ако я бях държала в къщи не 1, а 2-3 седмици да укрепне след вирусното заболяване би могло да не се случи точно така.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 85
Success stories:
1. трябваше да ме оперират от киста в яичника, помолих за отлагане от 1 месец, след 3 седмици кистата ми я нямаше / лекувах се с хомеопатия / казаха, че не е било киста.... сигурно, но искаха да ме оперират, това е факт, без коментар.
2. племенника ми , трета сливица, хъркаше, не можеше да спи, казаха че операцията е задължителна, опитаха с хомеопатия преди операцията, след 2 седмици на сестра ми и казаха, че се е случило ЧУДО и сливицата се е прибрала сама ... пак без коментар.
Има неща за които хомеопатията все още не ми е помогнала, но това  по скоро е заради лекарят хомеопат, а не заради самата хомеопатия. За ангини,бронхити и т.н. винаги сме се оправяли с хомеопатията, по сложно е с хроничните заболявания, децата ми не пият антибиотик, голямата от 3 години, малката - никога, сега сменям лекаря, да се надяваме, че новия ще се оправи с хроничните алергии на по малката ми дъщеря. Лично аз препоръчвам хомеопатията. Успех.

# 22
  • Мнения: 2 768

Success stories:
1. трябваше да ме оперират от киста в яичника, помолих за отлагане от 1 месец, след 3 седмици кистата ми я нямаше / лекувах се с хомеопатия / казаха, че не е било киста.... сигурно, но искаха да ме оперират, това е факт, без коментар.



На мен УНГ специалистът ми каза, че вероятно ми се е сторило, ушна кал била текла от ухото. Ушна кал - другият път! Кръв и гной тече!...Но не спорих, така или иначе нямаше да ми повярва.

# 23
Гнойният отит при голямата ми дъщеря беше като екстра на вируса и не, не смятам, че бихме го избегнали - вируса не се влияе от антибиотик.

Ако отитът е гноен, значи има и бактериална инфекция, която сте могли и е трябвало да третирате с антибиотик, за да не се стига до перфорация на тъпанчето. Проблемът е, че много от хомеопатите не са лекари и не могат да различат вирусния отит от бактериалния, поради което се достига до такива усложнения.
Честно казано, не виждам тук повод за гордост - да се доверите сляпо на хомеопатията и да допуснете детето Ви да стигне до перфорация на тъпанчето, понеже сте убедена, че антибиотиците са вредни...  Аз също съм против честата им употреба, но един гноен отит може да доведе до много сериозни усложнения, като например менингит. Разбира се, децата са си Ваши и преценката как да ги лекувате си е Ваша.

# 24
  • Мнения: 2 768
И пиелонифрита беше бактериален, но се излекува с хомеопатия, без редициви и усложнения.
А колко мои роднини и познати се лекуват с антибиотици, смениха по 3 дори (за същия грип, който преболедувахме в къщи) и в момента свекърва ми е с пневмония (с поредния 4 антибиотик)? При нея защо не действа, нали е бактериална инфекция?!


Честно казано, не виждам тук повод за гордост - да се доверите сляпо на хомеопатията и да допуснете детето Ви да стигне до перфорация на тъпанчето, понеже сте убедена, че антибиотиците са вредни...


Хайде няма нужда да ме обвинявате, че съм безотговорна майка! Какво значи да съм я оставила да стигне до гноен отит, една сутрин ухото й започна да тече, не е имало болка или оплакване преди това. Ама как даже съм допуснала децата ми да хванат грип...леле каква безотговорност!

За мен алопатичната медицина е безполезна, дори опасна. Ще дам антибиотик и после ще му лекувам страничните ефекти със седмици? Не благодаря, за мен не е вариант! Не е доверие на сляпо, в нашето семейство хомеопатията се е доказала не веднъж.

П.П. децата ми ги лекува магистър-хомеопат, доктор на медицинските науки, това по повод, че не можел да различи вирусните и бактериалните инфекции

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 23:21 от eta

# 25
Здравейте,

аз, за съжаление, имам горчив опит с хомеопатията - опитах да лекувам разширени вени и резултатът беше силно влошаване. Може би след това е щяло да дойде и подобрението, но ме беше страх да продължа.
Молбата ми е, ако някои има координати на педиатър хомеопат, но задължително лекар и то специализиран детски, да ми ги прати на лични. baby_neutral Проблемът ни е алергии и увеличена трета сливица. Племеницата ми е с жесток АД. Моето мнение е, че специално при алергиите традиционната медицина е напълно безсилна. 

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
Благодаря ви!
Да споделя - засега съм много доволна от резултатите. За 1 месец сме докарали с поне 25% по-добри резултати. Демек при норма на TSH до 5, миналия месец моя беше 20, а сега е 15. За мен това е страхотен резултат, много ми е интересно със стандартно лечение за колко време щях да го постигна...

за по-кратко.

# 27

Хайде няма нужда да ме обвинявате, че съм безотговорна майка! Какво значи да съм я оставила да стигне до гноен отит, една сутрин ухото й започна да тече, не е имало болка или оплакване преди това.


И тъпанчето вече беше перфорирано? Или се перфорира, след като започнахте хомеопатичното лечение? И изобщо кой Ви ги поставя на Вас тези диагнози - гноен отит с перфорирано тъпанче, пиелонефрит и т.н.? Вашият магистър - хомеопат (което значи, че е завършил магистратура по хомеопатия - къде, ако не е тайна?), доктор на медицинските науки? Възможно ли е изобщо някой, полагал Хипократова клетва, да остави без антибиотик дете с перфорирано тъпанче без антибиотик, рискувайки възпалението да достигне до мозъка? Вариантите са два - или този лекар поставя с лека ръка непотвърдени диагнози, умишлено представяйки състоянието на пациента за по-тежко от реалното, за да обере впоследствие лаврите от "чудодейното излекуване", или пак някой ни взе за канарчета.

А по повод убеждението Ви, че пневмонията може да се дължи  единствено на бактериална инфекция, попитайте Вашия магистър-хомеопат и той ще Ви каже, че има и вирусна пневмония.

# 28
  • Мнения: 2 768

И тъпанчето вече беше перфорирано? Или се перфорира, след като започнахте хомеопатичното лечение? И изобщо кой Ви ги поставя на Вас тези диагнози - гноен отит с перфорирано тъпанче, пиелонефрит и т.н.? Вашият магистър - хомеопат (което значи, че е завършил магистратура по хомеопатия - къде, ако не е тайна?), доктор на медицинските науки? Възможно ли е изобщо някой, полагал Хипократова клетва, да остави без антибиотик дете с перфорирано тъпанче без антибиотик, рискувайки възпалението да достигне до мозъка? Вариантите са два - или този лекар поставя с лека ръка непотвърдени диагнози, умишлено представяйки състоянието на пациента за по-тежко от реалното, за да обере впоследствие лаврите от "чудодейното излекуване", или пак някой ни взе за канарчета.


За последен път пиша на г-жата Гостенка, извинявам се за OFF-a.

Ако имате елементарна представа от медицина, ще знаете, че щом от ухото тече кръв и гной, то става въпрос за перфорирано тъпанче. Така че да, беше вече перфорирано.
Диагнозата "пиелонифрит" я постави един друг педиатър, който се мъчеше да я лекува, но неуспешно. Дори и микробиологичното изследване още пазя, изолираната бактерия е протеус мирабилис. И между другото с хомеопатичното лечение повлия за 5 дена, седмица преди това я мъчих със 100 глупави "нормални" лекарства, ставаше все по-лошо.


Възможно е да ме лекува лекар, положил Хипократовата клетва без антибиотик и съм му благодарна за което!
За Вас ТРЯБВА и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се лекува бактериална инфекция с антибиотик, за мен НЕ Е. Излекувана ли е трайно? ДА ! В такъв случай имали изобщо нужда да го коментираме? Можело това, можело онова. Ами можеше антибиотика да предизвика алергична реакция, да доведе до чревна дисбактериоза и да лекувам после разстройство със седмици. Можеше нали?
Така, че няма нужда от повече коментари, всеки може са да си направи извода.

# 29
  • Мнения: 3 506
Жасмин, и без друго темата ми е интересна, та ще си направя труда да ти отговоря, не че има особен смисъл, защото знам какво ще кажеш, ама поне ще следя за нови отговори.

Като си се хванала за отита, ето ти една история. Дъщеря ми беше на 6 месеца, когато направи отит вследствие на вирусна инфекция (херпангина) вероятно. Изпи 2 силни антибиотика, първия го пи 1 седмица, втория - 10 дена, отделно и слагахме в ушите 2 вида антибиотични капки и трети вид профилактично в носа. Ефектът беше никакъв. Да, тъпанчето не се перфорира и по този повод температурата и в продължение на 2 седмици не падна под 38, да не кажа, че по-често беше 38.5-39. Накрая и перфорираха тъпанчето насилствено, поне да не я боли, да не отива навътре и да се види причинителя (оказа се пневмокок - би следвало да се лекува с антибиотик, нали?). След всички тези напъни, вкл. парецентезата, резултатът беше, че отитът се прехвърли И в другото ухо, аз отказах да я вкарам в болница или да и дам поредния силен антибиотик и я заведох при хомеопат. Температурата и падна след 2 дена, след още толкова УНГ-то каза, че ушетата се подобряват. Десетина дена след това заминахме на море, къпахме я в морето цяло лято без никакви проблеми, отитът от тогава не се е повторил (предполагам ти е известно, че отитите често се повтарят?).

Нямам други success stories, в момента се опитваме да лекуваме други неща с хомеопатия и не мога да се похваля, затова ще ми е да прочета историите на всички, които ги имат в повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт