името Давид звучи ли ви еврейско

  • 14 580
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 702
Без да съм спец, и на мен ми звучи точно еврейско.

# 16
  • Мнения: 1 294
Аз си правя по-скоро асоциация с Давид на Микеланджело или библейския Давид.Харесва ми името PeaceА най-важното е на вас да ви харесва!

# 17
  • Мнения: 660
В България звучи странно, но извън България библейските еврейски имена са толкова разпространени, че вече никой не ги свързва с Библията. А и докато порасне, нещата и тук може да се порменят. Слушайте сърцето си.

П.С. Ние не сме евреи, а Самуил също е типично старозаветно еврейско име, нищо, че е имало такъв български цар...

# 18
  • Мнения: 2 567
Давид е типично еврейско име. Библейско е, защото Старият завет е част от Библията  Simple Smile, а цар Давид е много известен старозаветен герой.

Имам доста познати, които без да са евреи са си кръстили децата с това име. Даже май последно време това име стана модно и у нас. Така, че вече рядко някой ще се чуди евреин ли го носи или не.
На мене ми допада, но не знам какво умалително бих измислила.

# 19
  • Мнения: 4 173
Детето на съседите ни се казва така. Не са еврей. Казват му Диди. Доста странно звучи в България, но на тях им харесва и така са го кръстили. А и по-добре Давид, отколкото име от някой латино сериал.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Типично еврейско.

# 21
  • Мнения: 5 362
 smile3521Това е първата асоциация,която правя и аз.

# 22
  • София
  • Мнения: 35 991
Името е супер.
Моето дете е с 2 имена и винаги ни питат дали не сме католици /а ние не сме/ или ако не е с мен и трябва да спомена името  - дали не са близнаци.
Това ми харесва. Hug

# 23
  • Мнения: 375
Това е хубаво име с евресйки корен, а как ще му викате на галено- аз имам един познат на който  му викат Додо

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, звучи еврейски (или по-скоро чуждо за нас) - но е хубаво име Grinning
Моята дъщеря е Ева - и за мое изумление един ден на люлките един татко взе да ме разпитва за еврейските ми корени (каквито нямам Laughing). Беше ми странна тази асоциация - така че ако те успокоява, и за по-традиционни имена хората може да си правят техни си интерпретации.

# 25
  • Мнения: 452
Името е страхотно, ние също го бяхме включили в списъка с имената за нашият бебо. Незнам какъв е произхода му, мен това не ме интересува и ако чакахме момченце сигурно щеше да се казва така. Peace

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
smile3521Това е първата асоциация,която правя и аз.
ахъм... Confused

# 27
  • Мнения: 2 019
щом на вас ви харесва не се притеснявай

# 28
  • Мнения: 8 505
Еврейско-да.Но какво от това,при положение,че ви харесва.

# 29
  • Мнения: 101
Лично на мен това име много ми харесва,даже мислих ако имам момче да го кръстя така.Много е хубаво името и е по-скоро Библейско.

Общи условия

Активация на акаунт