Няколко конкретни въпросчета относно захранване.

  • 613
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 843
мили Мами,
От толкова четене съвсем се обърхах. Захраних преди 20 дни с оризова каша.
Вече давам до около 60 мл. каша веднъж на ден, приготвена с АМ. Преди 5 дни въведох и морков, стигнахме до 4 кубчета /60 гр./, от два дни добавям и по кубче круша към моркова, че сме много спечени. Въпросите са ми следните:
1. До колко грама мога да увеличавам кашата, според мен бебчо би си хапнал и още малко.
2.  Две хранения немлечни на ден не са ли много - някъде бях мернала из форума, че на ден трябва да е едно въглехидратно хранене.  т.е. когато стигна да речем 60-80 гр. зел.пюре да редувам ли един ден каша на следващия пюре.
3. Проблем ли е ако редувам въвеждането на зеленчук с плод. Имам идея да въвеждам по-нанатък, както следва: тиква, ябълка, картоф.

Иначе си хапваме по 3 шишенца мляко+малко кърма сутрин и вечер /ако има изобщо/, но предлагам цица.

# 1
  • Мнения: 1 701
Нали добавяш мляко към кашата, значи и това го брой за млечно хранене.  Peace Според мен можеш да увеличиш дозата на кашата до количеството мляко, което пие бебешора.
Морковът и др. зеленчуци, които добавяш ги давай на обяд, дохранвай с АМ или ги смеси.
Крушата и др. плодове - между храненията или вместо следобедната каша - редувай плодове + АМ и каша + АМ.
За редуването на плодовете и зеленчуците не съм сигурна, но мисля, че не е проблем, още повече, че тиквата, ябълката и картофа не са алергени.
Опитът ми е скромен, но поне през вашия период минах вече...  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 843
Благодаря ти  Jane1,
малко ми просветна Laughing Аз се чудя две въглехидратни хранения  дневно- каша и пюре, не са ли много за начало, въпреки, че по схемата за захранване на Хип е точно така.
Ще очаквам и други минали преди мен по пътя на захранването да се включат.

# 3
  • Мнения: 4 428
Първо не се шашкай толкова. Схеми на захранване колкото искаш. Ти си избери една, която ти пасва и си карай по нея, без да се шашкаш от всяко различно нещо, което чуеш или прочетеш. Аз захраних месец преди теб и на 5м имахме точно 2 хранения с твърда храна. Но аз изкарах един месец на първата въведена храна /в моя случай зел пюре, в твоя каша/ и тогава заместих още едно ядене. Но ти просто слагай мляко във всяко хранене на бебето и няма проблем.
Аз бих спряла да давам зеленчук и плод в едно пюре. Ще свикне винаги всичко да има сладък вкус и ще откаже да яде само зеленчуци, а след време месните пюрета. Плодове давай между храненията и ще си регулира стомаха. Освен това аз към кашата също слагам плодово пюре. И там може да сложиш разхлабващо пюре  Peace

# 4
  • Мнения: 1 701
Смесените пюрета /плодово-зеленчукови/ ги водят плодови май...   newsm78 /поне повечето/ и аз ги давам между храненията.  Peace

# 5
  • Мнения: 429
при въвеждането на нови храни давай на бебчето пюре от един вид - напр. круша. Така ще знаеш каква е реакцията към всяка нова храна - запича, разхлабва, алергии ... После смесвай различните храни.

# 6
при въвеждането на нови храни давай на бебчето пюре от един вид - напр. круша. Така ще знаеш каква е реакцията към всяка нова храна - запича, разхлабва, алергии ... После смесвай различните храни.
На вашата възраст вече трябва да яде по- голямо количество пюре. Ние на тази възраст замествахме цяло хранене и редувахме един ден зеленчуково и един ден месно пюре. Месното пилешко и телешко само, защото от следващия месец вече започват и другите меса, и всичко останало

# 7
  • Мнения: 649
[На вашата възраст вече трябва да яде по- голямо количество пюре. Ние на тази възраст замествахме цяло хранене и редувахме един ден зеленчуково и един ден месно пюре. Месното пилешко и телешко само, защото от следващия месец вече започват и другите меса, и всичко останало

еее, чак пък трябва  ooooh! аз започнах по-късно даже да го захранвам....

evhen , както са ти казали вече, избери си една схема и карай по нея... аз захраних първо със зеленчуково пюре, за да не свиква на сладкия вкус... по-късно добавях плодовите към кашата и така ядеше всеки ден различна каша   chef
за количеството- можеш да му даваш повече каша, нали я правиш с АМ... а и щом му се яде повечко на детенцето...

# 8
podkrepiam mneniata,iskam da dobavia,che zimata e trydno s plodovete
Davah kisel na bioset  [mislia che pravilno go napisah] za karmacheta nad tri meseca Lesno za prigotviane,vkysno i ne e skapo


подкрепям мненията, искам да добавя, че зимата е трудно с плодовете
Давах кисел на биосет[мисля че правилно го написах] за кърмачета над три месеца Лесно за приготвяне, вкусно и не е скъпо

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 14:27 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт