Помощ! не ака вече 7-ми ден !

  • 3 675
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 807
...Пробвай ти да наблягаш на разхлабващи храни - овесени ядки, круши и каквото изобщо се сетиш!...

И аз щях да предложа разхлабващи храни...

Яж круши, пий компоти и сокове от круши, сливи, кайсии, праскови...
Аз например, ако изпия една чаша "натурален" сок от праскови (компота не действа), Мони веднага се раздрисква...

Дано се получи и при вас Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
Лекарката ни каза да пробваме с оризова вода, а като се захранихме вече по няколко пъти на ден. Успех! Simple Smile

Да не ви е казала овесена вода? Оризовата запича Grinning

maminka1 , а на поискване ли го храниш?
Аз също мисля, че не се касае за запек щом детето няма трудности да се изака, акито не е твърдо и тъмно. Неакането дълго време не е признак на запек, особено при изключително кърмините бебета. Освен това имай предвид, че понякога моделът се сменя- бебето ти може да е акало всеки ден, а в един момент да почне по- нарядко, без да има запек. Не виждам смисъл да му даваш сок. Да, той може да ти помогне,но може и да не го направи, а щом сте имали и колики- аз не бих рискувала.
Но ти явно си много притеснена.  SadПробвай с масажи на коремчето, особено във ваничка с топла вода; гимнастика; малко вазелин около ануса;

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 12:34 от lilfi

# 17
  • Мнения: 5 026
В момента сте в един такъв период на запичане, през който сме минали и ние. Само не прибягвай до термометри и разни други методи. Ще премине.

# 18
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И ние сме така. Акаме на 5-6 дни. Педиатърката ни каза, че не е проблем. Все пак Дуфалака действа безотказно като се наложи.

# 19
  • Мнения: 259
И аз знам, че дуфалак помага...

Дано бебето ти се оправи скоро!
Стискам палци и успех!

# 20
  • Мнения: 3 760
За запек можем да говорим, когато коремчето е твърдо, бебето се нахъва и очевидно изпитва дискомфорт, а акитата са твърди!
Това, което описваш не е запек по никакъв начин.
Не давай сок! Нито от круша, нито друг, тъй като не само ще върнеш коликите, но и ще разтроиш общото храносмилане!
Ако наистина се чудиш какво да дадеш (, въпреки че няма нищо обезпокоително в това, което описваш   bouquet), дай дуфалак.
Не ръчка в дупето термометри и мушката!

# 21
  • Мнения: 17
за колко време дуфалака трябва да подейства?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
Различно. При нас става за ден-два.

# 23
  • Мнения: 348
jupeto, кажи как се казват тези свещички?...

Точно тези, които съм купила са производство на някаква тукашна фирма, едва ли са със същото име в БГ, но не може да няма нещо подобно. Аз си ги купувам от аптеката, без рецепта, и са чист глицерин специално за новородени и малки бебета. Нямат никакво вътрешно действие. Бебо се изаква за по малко от пет минути, изаква и свещичката. И аз гледам максимално да изчакам, но като видя по колко изаква като му я сложа и ми е съвестно да го чакам повече от два дни. За сега се е налагало броени пъти, не вярвам да му стане навик. Дано се оправите скоро   bouquet

# 24
  • Мнения: 179
АМИ ЗА КЪРМЕНИТЕ БЕБЕТА Е НОРМАЛНО ПО 6 -7 ДЕНА ДА НЕ АКАТ,АЗ ПРЕДИ ТРИ -4 ДЕНА ИМАХ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ И ДАДОХ МАЛКО СВАРЕНА КРУША ,НО ВИЕ СТЕ МАЛКИ

# 25
  • Мнения: 277
Ох, ще ползвам тази тема, за да не пускам подобна, въпреки че нашият случай е малко по-различен. Йо прекара популярния сега грип с неприятно разстройство, след което изведнъж спря да се изхожда (вече 6 дни). Не зная на какво се дължи - на панадола ли, на вит. С-то ли...иначе нищо различно не е поемала...освен обичайното - кърма... А явно това положение я тревожи - по цял ден и нощ пъшка, напъва се, свива крачета, плаче... Пробвах какво ли не - гимнастики, масажи, промяна в моето хранене, дори термометър и мушкато, но без резултат. Вчера реших и й дадох лъжичка пюре от тиква, но само видимо увеличих страданията й без да е дало резултат досега. Само на един памп беше леко зацапано (от газовете вероятно) и като никаго беше едно твърдо топченце...значи работата не е надобре...Та се чудя вече какво да я правя. Мисля си за един чай Блевит за храносмилане или направо за Дуфалак... Остава ми обаче притеснението, че не реагира добре на тиквата, а иде време да се захранваме... А аз се страхувам от това време... Приемам съвети всякакви - както за запека, така и за захранването с тоя чувствителен силно колико-проун стомах...  Tired

# 26
  • Мнения: 2 039
Дуфалак му е майката!Моят син също така рядко ака,ама като станат 6 дена,давам сиропче и всичко е ок!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 162
ИвелинаМ, така както го описваш при вас си е запек и щом друго не е помогнало, добре е да вземете Дуфалак или друк лактатив. Не е хубаво да се мъчи детенцето. А не е лошо и доктор да ви каже какво точно да направите, за да не се върне пак разстройството.
По принцип съм чела из нета, че бебетата с колики са по- разположени към запичане, но това не означава, че и при вас ще е така. Напълно възможно е при вас да е от болестта, която сте имали доскоро. За панадола не знам, но съм чувала, че аспирина също може да предизвика запек.
За захранването- това, че сега е реагирала така на тиквата не означава, че като се нормализира положението пак ще е същото.

# 28
  • Мнения: 3 760
IvelinaM, според мен това е запек в резултат на дехидратация! Ти да не би да кърмиш на режим?  newsm78 Разтройството силно обезводнява, така че при такова състояние трябва да се кърми не на поискване, а по настояване  Laughing  Мнооооооооого пъти. Пробвай утре да кърмиш безброй много пъти, а освен това да даваш на дребното вода и чай. За ден би трябвало да се оправят нещата...

# 29
  • Мнения: 506
Преди няколко месеца, точно когато и моята щерка беше на около три месеца правеше същото. И тя е единствено и само на кърма и не се изхождаше 9-10 дни. Не й помогна нито Дуфалак, нито прахче импортал, нито нищо. В последните дни прилагах:

1. Масаж на корема и в двете посоки на часовниковата стрелка
2. Давах й минимални количества топъл чай за разхлабване на Хип
3. Аз приемах сок от круши и печена тиква

Едно от тези неща според мен помогна, а може и просто да й е дошла музата. Обаче от Нова година насам никакъв проблем, нищо не съм променяла, а си ака редовно всеки ден и по няколко пъти понякога.
Моето мнение е, че няма как да се натрови детенцето след като е само на кърма и ако не се мъчи хлапенцето те съветвам да не прекаляваш с термометъра.

Общи условия

Активация на акаунт