Вратата на банята- ПВЦ или алуминий?

  • 24 294
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 622
Аз пък търся вентилатор, който да може да се изключва и от една връвчица, но пусто никъде няма такова нещо  Close (това малко извън темата, обаче....)
Има вентилатори,които се изключват сами след 15мин,да речем.А иначе трябва да гледаш какъв размер е тръбата към отдушника.За тоалетни се слага Ф100,а за бани над Ф120,защото вентилатора е по-мощен.Та зависи и от отвора ви.

Намерих точно какъвто ми трябваше вентилатор Ф 125 е нашия с 230 кубика на час мощност, ако не се лъжа..Все още, обаче не сме го монтирали, защото не сме стигнали до там....

# 46
  • Мнения: 2 494
И ние ще поръчваме такава врата с огледало за банята + прозоръчна дограма за къщата, коя фирма ще ви го прави, че се чудим и ние ? Hug

# 47
  • Мнения: 577
и ние сме сьс пльзгаща врата.алуминиева и нямаме никакви проблеми сьс мокренето.вратата е стьклена прозрачна,но трябва да си подготвена да тьркаш джамове през ден(ако искаш да е стьклена) #Crazyвсеки пьт като се изпотят стьклата  ooooh!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моята е от алуминий и някакъв пълнеж.Много ме е страх от стъкло,баня е все пак,ако се подхлъзна.Ще тупна една снимка,то не се вижда хубаво ама ...
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2170681

# 49
  • Мнения: 135
Моята е от алуминий и някакъв пълнеж.Много ме е страх от стъкло,баня е все пак,ако се подхлъзна.Ще тупна една снимка,то не се вижда хубаво ама ...
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2170681
Много ми хареса вратата,а доколкото виждам самата баня не е много голяма.Ще съм ти благодарна за инфо за фирмата която ти я направи/ и ако можеш да снимаш как е поставена на пода Embarassed/
  bouquet 

# 50
  • Мнения: 8 999
Не знам защо, но с хитро подмигване във фирмата за дограма ми препоръчаха алуминиева. Виждала съм и PVC и определено повече ми харесва, защото може да е в цвят на дърво и да не се бие с другите интериорни врати. Кондез при вътрешни остъклявания с каквато и  дограма да е не се получава - просто ако се изкъпеш и "затвориш" влагата в банята, то тя неминуемо ще кондензира по врата и стените. Затова мощен вентилатор, който да смуче 10-15 м. след къпане и леко открехната врата на мокро помещение е решението. Ние сме с дървена врата, на която нищо й няма /нито се изметна, нито й се промени цвета/, но тя е далече от ваната и няма пряк контакт с водата. Подът винаги ми е сух, защото след къпане го попивам с мопа.

# 51
  • София
  • Мнения: 10 825
Не знам защо, но с хитро подмигване във фирмата за дограма ми препоръчаха алуминиева.

Има 2 варианта - първо - и те самите не знаят защо, но така изглежда, че те правят съпричастна на една голяяяма тайна и, второ - продали са ти алуминий, който е по-скъп и определено в този случай няма никакви плюсове пред PVC-то та са ти намигнали хитро в стил селски тарикат

# 52
  • Мнения: 8 999

Има 2 варианта - първо - и те самите не знаят защо, но така изглежда, че те правят съпричастна на една голяяяма тайна и, второ - продали са ти алуминий, който е по-скъп и определено в този случай няма никакви плюсове пред PVC-то та са ти намигнали хитро в стил селски тарикат
[/quote]

И аз така си помислих и съм твърдо за PVC. А за сега имам дървена, защото се върза по-евтино от всичко останало, не се отличава от другите врати, а щом не я залива директно вода - няма проблеми /банята ми е голяма за щастие/.

Общи условия

Активация на акаунт