Естествената бебешка хигиена: как да започнеш с бебе над 6 месеца

  • 33 470
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
това вече го прочетох внимателно. Мисля че спазвам повечето правила.
Остава да чакам положителни резултати и желание на Дима за сядане на гърне.

# 16
  • Мнения: 1 896
малко ми прилича като онези статии колко е погрешно да ползваме памперси

Ами само си представи планините от памперси, които се изхвърлят всеки ден.
На сметището няма въздух, за да се разградят и прекарват десетки години там.
Всъщност памперсите за еднократна употреба са един от много сериозните екологични проблеми.
Аз лично съм убедена, че са част от миналото.

# 17
  • Мнения: 27 524
Ами само си представи планините от памперси, които се изхвърлят всеки ден.
На сметището няма въздух, за да се разградят и прекарват десетки години там.
Всъщност памперсите за еднократна употреба са един от много сериозните екологични проблеми.
Аз лично съм убедена, че са част от миналото.

Абсолютно съм съгласна. Проблемът е, че не е само това, иначе щеше да е лесно. А какво да кажем за колите? За изпаренията? За заводите? За цигарите? Един фас се разгражда 800 години... За бетонът навсякъде? За непрекъснатото застрояване? За избиването на животните? За изсичането на дърветата? За черпенето на земните ресурси? Мога да продължавам още дълго.... както и всеки един от нас. Аз лично пък съм убедена, че заради всичко това тази Земя няма да издържи още дълго. И или човекът ще си отиде или ще стане нещо, дето се радвам, че няма да доживеем да видим. Ама се отплеснах на друга тема, сори   bouquet

# 18
  • Мнения: 462

Ами само си представи планините от памперси, които се изхвърлят всеки ден.
На сметището няма въздух, за да се разградят и прекарват десетки години там.
Всъщност памперсите за еднократна употреба са един от много сериозните екологични проблеми.

Ех, аз докато си бях в България се наложи да слагам на малката памперс през нощта, който просто изгарях на сутринта в камината... чиста работа... Ама не всеки си има огън вкъщи...

Basilisk, а при как теб върви приучаването към тоалетната?

# 19
  • Мнения: 1 896
А какво да кажем за колите? За изпаренията? За заводите? За цигарите? Един фас се разгражда 800 години... За бетонът навсякъде? За непрекъснатото застрояване? За избиването на животните? За изсичането на дърветата? За черпенето на земните ресурси? Мога да продължавам още дълго.... както и всеки един от нас. Аз лично пък съм убедена, че заради всичко това тази Земя няма да издържи още дълго.

И затова продължавам да карам кола на бензин, да пуша цигари и да използвам пампи за еднократна употреба - тъй и тъй ще се мре, ми да!  Mr. Green

Basilisk, а при как теб върви приучаването към тоалетната?

Ами и аз като Емем малко късно се светнах за естествения вариант. Сега се учим, но моето дете е на 2 години вече. Не е много лесно.
Живот и здраве със следващото ще почна от рано, затова ви чета с голям интерес.

# 20
  • Мнения: 462
Ами и аз като Емем малко късно се светнах за естествения вариант.

Защо като Емем, бре? Не знам как е било с първото й детенце, но сега пише, че с Коцето е почнала отначалото (май беше споменала от 2 седмици...).

# 21
  • София
  • Мнения: 978
Мреси за статията и труда, но изобщо не съм съгласна. Струва ми се ненужно. За какво да се бърза? Какъв е смисълът? Освен ако не следва продължение как да го научим да готви и чисти на 3?  Laughing Шегувам се, но малко ми прилича като онези статии колко е погрешно да ползваме памперси  Crazy


Напълно съм съгласна

# 22
  • Мнения: 456
Статията е чудесна! Аз започнах да държа бебето си още от 7 месеца над гърне, смятам, че така е много по-удобно за него да се изходи. Научи се ака над гърнето за 2-3 дни (в никакъв случай не искам да кажа, че е гениален Simple Smile/
Сега много рядко ака в памперса. Нямам кой знае какви амбиции да го уча на гърнето(забравих да кажа, че отказва да седне на него, аз го държа НАД гърнето), но определено мисля, че така е по-добре и за мен и за него!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 162
Някъде прочетох, че проблемът с еднократните памперси е само 1% от екологичното замърсяване, но човек все трябва да започне с нещо и ако не можем да се справим с този 1% какво остава с останалите. Аз обаче, въпреки че се вълнувам от замърсяването на околната среда, не бях привлечена от метода, заради екологичните му предимства. Помня какво облекчение изпитах, когато свалихме памперса на каката на 2,5 години- вече нищо не й стягаше, нямаше зачервено дупе, нямаше да се обяснявам защо детето е още с памперс и да цититрам разни изследвания и, най- важното, не ми се налагаше да проверявам памперса пълен ли е вече и да се притеснявам за смяната му/беше ми писнало/. Блонди казва, че на бебето не му е мокро с памперса, но аз ще си призная  Embarassed, че моето е било, особено като по- голямо. Памперсът е пълен, но аз съм забралива да взема резервни или просто улисана в нещо съм пропускала да забележа навреме, че "голямата работа" е свършена, докато не се напълни и с пико и не започне да пропуска. Мисля си, че без памперс ще ми е много по- лесно.  И с каката съм опитвала да го махна по- рано- слагах я на гърнето и чаках да се изходи, но без особен успех. Това тук ми се струва по- различно, дори и ако започваш с пораснало вече бебе.

Но да, в никакъв случай няма за къде да се бърза. Всяка майка има право да избере това, което е по- удобно за нея. Peace

# 24
  • Мнения: 9 903
не виждам особена разлика от това, което са правили бабите ни.
Учудвам се, че само преди година в тези форуми се пропагандираше оставянето на памперса до 2-3годишна възраст, а нощният и до по-късно. Вадеха се разумни аргументи. Сега изведнъж какво стана.....
по-възрастните майки съвсем се объркаха - първото дете на гърне отрано, второто с памперси докъсно, сега пък на легенче Simple Smile

# 25
  • Мнения: 27 524
не виждам особена разлика от това, което са правили бабите ни.
Учудвам се, че само преди година в тези форуми се пропагандираше оставянето на памперса до 2-3годишна възраст, а нощният и до по-късно. Вадеха се разумни аргументи. Сега изведнъж какво стана.....
по-възрастните майки съвсем се объркаха - първото дете на гърне отрано, второто с памперси докъсно, сега пък на легенче Simple Smile

То ако всичко слушаме и попиваме от форума и мненията, трябва да се гръмнем от противоречия, философи и умни мисли  Crazy

Не изцяло, но доста. Важното е да се отсява, човек да не изпуска реалността и да не обръща внимание на малоумните, както и на прекалено вманиачените неща  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 952
"-   Ако използвате памперси, се опитайте да минете на памучни пелени поне частично. С памучна пелена без найлоновото покритие веднага ще разбирате когато бебето ви се изходи."

 hahaha Joy


# 27
  • Мнения: 462
На кое точно да се смеем?

# 28
  • Мнения: 27 524
На кое точно да се смеем?

Поли, нищо лично, но това е глупаво. Да имаш памперс, който да държи сухо и да обуваш детето в пелени, с които да дебна кога ще се изпиша, то е на 6 месеца, аз казвам - браво, мами, дай сега да ти покажа гърнето или да сложа други пелени... Или какво???

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
не виждам особена разлика от това, което са правили бабите ни.
Учудвам се, че само преди година в тези форуми се пропагандираше оставянето на памперса до 2-3годишна възраст, а нощният и до по-късно. Вадеха се разумни аргументи. Сега изведнъж какво стана.....
по-възрастните майки съвсем се объркаха - първото дете на гърне отрано, второто с памперси докъсно, сега пък на легенче Simple Smile
Да - няма особена разлика с това, което са правили бабите ни. Моята баба ми е разказвала абсолютно същото - че от 40-тия ден са започвали да издържат бебето над легенче при храненията и т.н. Както толкова много други неща, и това е просто добре забравено (и много дълго практикувано) старо Grinning
На мен ми допада - интуитивно е и се опира на взаимна комуникация между бебето и майката, така че изглежда логично и естествено.

Общи условия

Активация на акаунт