МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 680
  • 299
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 089
ох, мила...
никой не е застрахован от такова нещо. дори и ние-другите, дето при нас уж всичко е наред. дай боже да се размине. а ти пиши тук, за да знаем каква става, как си. всички тук сме с теб  Hug

# 211
  • Мнения: 536
mira_atan, след като външно всичко по бебчо е наред, неможе ли да е от тези 54%, които нямат малформации заради липсващия 3ти кръвоносен съд в пъпната връв? Ще стискам палци амниоцентезата да е ок!

# 212
  • Мнения: 123
Добро утро, сладки МАЙ-чета!
И аз вчера се бях вкиснала доста, а и това мрачно време съвсем ме довърши. Добре, че моя се сети да реагира както трябва и да не ме дразни с въпроси "Що си такава, любима?"  Laughing

Мира, стискам много палци изследванията да бъдат добри и да имате яснота, а също да си намерите доктора, на когото да му имате доверие и който да бъде неотлъчно до вас в този момент. Защото за съжаление май всички изведнъж са станали много велики и начетени и ти раздават диагнози и предположения на поразия, колкото да те стресират и объркат. Аман от балкански "професионализъм"!  #Cussing out

Ч.Р.Д. на патерица на всички с хубавите поводи! Живи и здрави!   bouquet

AleJul, и аз мисля да летя след 1- 2 седмици, че не съм мърдала от София сякаш от векове и ми писна. Ама няма проблем за това, сигурна съм. Пък и тъкмо европейските ни бебета да свикват отрано какво ги чака  Laughing

Мама 21, що не вземеш да дойдеш до София, да си направиш няколко изследвания и да те види някой и друг тукашен лекар? Чувала бях, че има разлика, ама чак пък и елементарни уреди да нямат- направо ми щръква косата  #Crazy В кой век работят тия изобщо и къде отидоха всички дарения за апаратури и прочие, дето ни заливат масово?  #Cussing out  Rolling Eyes
(Лятото бяхме за кратко в Рим, където си бях навехнала ръката. Отидохме в спешното в някаква местна болница, прие ме хирург, който лично ме заведе до рентгена, който пък от своя страна беше като извънземен кораб, изчака ме, след това ме прегледа обстойно и ми написа рецепта. Дори не му направи впечатление, че сме чужденци, още повече от Източния блок. Всичко това беше безплатно и не беше лично отношение. Така бяха и всички останали доктори, особено много внимание обръщаха на възрастните хора.  #Crazy А аз бях като гръмната. Представяте ли си ги нашите в скоро време по този начин и с подобно отношение, че аз не успявам, колкото и да се пъна?  #Crazy  )

Хубав съботен ден от мен!   bouquet

# 213
  • София
  • Мнения: 2 493
mira_atan, всичко това е ужасно Sad Ще ти трябват много сила и подкрепа за да го преживееш, но аз вярам че има кой да те подкрепя и да  едо теб в този труден момент. Наистина това, което не ни убива ни прави по-силни. Имам приятелка, която загуби бебенцето си 2 дена след като се роди. Така и неможаха да кажат дали е било с проблем преди раждането или е лекарска грешка по време на раждането. Знам че й беше много трудно и всики го преживяхме много тежко. А преди това не виждаха никакьв проблем...

Момчета, недейте така да подценявате и обиждате лекарите. Когато диагнозата е добра са отлични специалисти, но когато открият проблем се превръщат в некадърници... недейте така! Нали затова ходим при тях, защото ако има някакъ проблем то да се знае предварително. Това не са случайни имена и са забелязали отклонения от нормите още преди амниоцентезата. Когато се видят такива отклонения се препоръчва амниоцентеза. Не ме мислете за безчуствена и че ми е много леснод а говоря така като  не ми е на главата - на всеки може да се случи. Затова и ви разказах случая с моята приятелка - за мен беше много тежко също!

# 214
  • Мнения: 96
Здравейте моми4ета.......
на мира атан искам да кажа само едно - да има надежда до края и каквото и да и кажат да запази самообладание заради семейството си и зарадаи другото си детенце, което има нужда от теб повече от всичко друго.

ПОлиндар, дълбоко се съмнявам че у нас скоро  ще стане като в другите европейски страни, относно отношението на лекарите. Историите за лекарска небрежност, нечовешко отношение на лекари и парадоксални ситуации в нашата здравна и социална система, които лично съм преживяла са толкова много, че нямам надежда скоро нашите лекари да се сетят, че тяхната професия е дълбоко хуманна и не е за всеки, тя е призвание и себеотдаването в нея е 100%.
Естествено не обобщавам, не всички са такива, а би трябвало никой да не е такъв.

И сега едно въпросче, знам 4е сме обсъждали това, но моята докторка ми изписа за втвърдяването на корема, което каза, че са контракции, в продължение на 10 дни да пия 3 пъти на ден по 1 но шпа и по 2 папаверини.
МИсля майчето беше казала, че вместо но шпа след еди койа си седмица се пие магнезий под някаква форма , а дозата папаверини не е ли много голяма според вас.......по 6 таблетки на ден..И мамите с подобни проблеми какви медикаменти и в какво количество пият.
МОля да повторите, знам 4е сме говорили, но ....Sad(((Много моляSimple Smile

# 215
  • София
  • Мнения: 2 493
аз не пия нищо. Просто когато усетя да ми се втвърдява корема, което напоследък се случва често, лягам и си почивам. След малко ме отпуска. Контракциите не са болезнени и редовни и затова мисля, че няма от какво да се притесняам. Това са подготвителни котракции (даже си имаха някакво име) и навсякьде пише е не са опасни. Ако ти се случва много често то тогава се приемат медикаменти и щом лекарката ти е предписала подобна схема, значи трябва да спазваш нея. Аз избягвам да пия каквито и да е лекарства ако не се налага.

# 216
  • София
  • Мнения: 4 588
mira,  Hug  Hug  Hug, не знам повече какво да кажа.
Stanela, не съм много компетентна, но аз докато лежах в Шейново, за стягането на корема ми даваха 3х2 Магнерич и 3х2 Папаверин, но може би зависки от ситуацията... Една докторка в Шейново ми каза, че е желателно от 26 седмица нататък да се пие профилактично магнезий, за да се избегнат евентуални контркции, но аз не го пия поне засега.
Мен сутринта ме болеше коремът ниско долу вляво и пих един Папаверин и сега, като че ли ме облекчи.
Дозата на Папаверина, която ти е изписала док, не мисля че е голяма, щом и на мен ми даваха по толкова да пия. Все пак нека се изкаже и някоя по-компетентна мама.
Приятна почивка на всички! Laughing

# 217
  • Мнения: 96
Мерси момичета и аз мисля да спазвам предписанията, може само да сменя но шпа с магнерич:)))Да вложа малко творчество. Simple Smile)))приятна събота ви пожелавам , времето не е за разходки, но все пак:)

# 218
  • Мнения: 36
Здравейте майчета,
Аз съм на работа и скучая, затова влизам отвреме навреме да ви чета.
Stanella  аз също получавам такива контракции, вчера бях на ЖК и попитах изрично за това. За пореден път ми потвърдиха, че е напълно нормално.  Даже след 6-ия месец ще ги усещам още повече, защото матката расте. Не ми предписаха нищо. Миналия път се консултирах и с лекаря при който ходя на частно. Бях се притеснила и той ми направи гинекологичен преглед даже за да се успокоя. И той не ми предписа нищо, само да пия но-шпа, ако ме боли. За магнезий ми каза, че може по-нататък, ако има нужда. Така че и аз избягвам да пия лекарства, ако изрично не са ми предписани. Но след като твойта лекарка е преценила, че трябва мисля че няма да ти навредят. Все пак ако имаш възможност потърси и друго лекарско мнение по въпроса.
mira_atan моля се горещо всичко да се оправи! Praynig
И дано темичката ни стане скоро по-ведра.. Wink

# 219
  • Мнения: 36
И Станела забравих да кажа, да пратиш специални поздрави на мойта адашка Миленка и да й пожелаеш много скоро тия работи да отшумят и пак да се чувства ок. И много да се пази и да си почива щом се налага. Wink Hug

# 220
  • Мнения: 96
Мерси Милена, ще и предам:)))

# 221
  • Мнения: 373
Явно сме много Милени тук  Grinning

Станелла , не се притеснявай:) Нормално е да има подготвителни контракции (леко втвърдяване на корема, краткотрайна болка) до 10 пъти на ден.Ако се надвиши тази бройка, тогава се търси комсултация с лекар. Аз също бях психясала преди 2 седмици, тъй като ме болеше коремчето.Отидох по спешност в Шейново, предписаха ми Магнерот (по-добро е от Магнерич,въпреки , че е същото по състав), и лекаря любезно ми обясни, че тези хапове се изписват повече за успокоение на майката, а не защото имат някакво особено действие  Mr. Green
Спокойствие и силна храна му е майката  Grinning

# 222
  • Мнения: 78
Mira_atan, молим се за теб и семейството ти!!! Никоя от нас не е застрахована от такова нещо и много лесно можем да се поставим на мястото ти.....Надежда винаги обаче има.....Прегръщам те силно!!!! Hug

Stanella, аз подготвителни контракции имам още от ноември. В началото бяха много на често и тогава пиех 3 х 1 но-шпа и 4 х 1 магнерот/магнезий/. Сега са по нарядко, но все пак ги има и пия 2 х 1 магнерот. Освен това наистина се иска повечко лежане и почивка. За папаверина съм чела противоположни мнения из нета/едно момиче беше писало, че в Чехия абсолютно се отричал при бременност/, но все пак много гинеколози го изписват и трябва да им се доверяваме като на специалисти. Та така, не е нищо страшно, когато няма болки, а става дума за втвърдяване, просто си почивай повечко!!!! Оносно Миленка – сестра ми беше от шести месец с разкритие, контракции и бебето беше обърнато в позиция за излизане – с много лежане успя да избута до 2-ри ден на девети месец и сега си има не един, че и два дивака в къщи/и с двете бременности се повтори това, но устиска/. Кураж!!!


Варненки, вие ще ходите ли на ехокардиография на бебетата??? Знам, че Давидков има такъв апарат от декември, а за други не съм чувала???Можеби и в Майчин дом имат??? А иначе вие при кого сте ходили на 3D и 4D??? Аз лично ходих в 12-та седмица при Давидков, а в 20-та при Александров? Доволна съм и от двамата като отделено време и отношение.Вие какво ще споделите като опит???


                            Хубав неделен следобяд желая на всички

# 223
  • Мнения: 78


               Само дето сме още събота, а пък аз ви пожелах хубав неделен следобяд Grinning.Добрата новина е че сме още в началото на wekenda /за работещите/, а пък за такива като мен, които от няколко месеца са се отдали на лежане и стоене в къщи няма много значение събота ли е или неделя Wink

                                           Поздрави от сива Варна

# 224
  • Варна
  • Мнения: 30
Dana, аз ще ходя на 4D в Майчин дом. Беше им развален апарата, но сега са го оправили, та най-накрая ще ме огрее. На 31.01 съм на ЖК и ще използвам, че така и така ще ходя, та си записах и час за 4D. Тъкмо ще си имам и запис на бебчо, че да мога да го изпратя на нашия татко. Той, горкичкия, откога чака и всеки ден ме пита "оправиха ли апарата". В момента е в Щатите на курсове и ще се върне един месец след раждането на бебока. Та пропуска всичко сега и му е голяма мъка, и затова сега така се радвам, че поне запис на бебчо ще може да види.
Mira_atan, ще се моля за теб, дано всичко да  се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт