Защо??????????

  • 2 777
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Разбира се, че расте от корените. Но има значение цялостната структура на косъма, поне аз така си мисля  newsm78
А ако се ходи на фризьор всеки месец просто няма да се налага да ти взимат по 2-3 см. от дължината всеки път, нали така?

# 46
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много познато - от както се помня сестра ми иска да има дълга коса.
Все нещо я поддържа - маски, витамини, не знам какво си. Редовно и подрязва краищата след много пазарене(по едно време само аз я подстригвах да не би някой да отреже повече от милиметърче от косата Laughing).
 И въпреки това - косата цъфти, пада и расте мноооого бавно.
 
 Аз моята я подстригвам смело, боядисвам и въобще не поддържам Embarassed с маски или нещо друго.
 Никога не съм имала цъфнала коса.
И в един момент нейната коса пак на дължина колкото моята с тази разлика, че аз съм си сменила 5 пъти прическата, а тя не.

 Та, какъв е извода...ген - майка ми с никаква коса и сестра ми със същата(колкото и грижи да полага), аз с косата на татко - прилично хубава, колкото и да не полагам грижи Laughing
 

# 47
  • Мнения: 1 418
Защото косата расте средно 1-1.5см. на месец.Независимо дали я подстригвате или не.А дали е проскубана е друг въпрос.

Ако е цъфнала, забрави да расте с 1-1.5 см на месец!  Stop
Подстригвайки я редовно, предотвратяваш появата на цъфтеж.
Цъфнала веднъж коса, изглежда ужасно проскубана и неподдържана.
Естествено, за да се оберат цъфтежите, трябва доста да се вземе от дължината.
Просто, не допускайте да попаднете в затворения кръг на цъфтящата коса, а редовно посещавайте фризьор!  Peace
Тя може и да е вързала и пак си расте така.Въпросът е,че като е цъфнала тя се скубе по крайщата и това,че расте не се забелязва.Косъмът се храни от скалпа,затова винаги косата в основата е най-здрава.Крайщата се нуждаят от подхранване.

Общи условия

Активация на акаунт