Защо ходим "униформени"?

  • 4 215
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Веднъж прочетох в интервю на Ив Сен Лоран,че жената трябва задължително да има в гардероба си бяла риза,черна пола,черен панталон и разбира се една черна рокля.С едно-две бижута и няколко шала светкавично се снабдяваш с няколко тоалета.Тогава бях на 16 и това много повлия за оформянето на вкуса ми.С годините прибавих още туй онуй и така сформирах някаква що годе индивидуалност.Да е жив и здрав Ив Сен Лоран!

# 31
  • Мнения: 53
[quote author=monda
Донякъде си права, защото и по витрините се мъдреха едни и същи цветове  по всички магазини, но не съм съгласна, че няма и други цветове например или други модели. Но просто така е по-лесно.
[/quote]Да така е.Но всеки си има стил това че не нося като дрехите на УРИЕЛ не ме прави безвкусна,има дрехи който просто никога няма да облека щото не ми харесват били те и модерни

# 32
  • Мнения: 14 489
Според мен за "униформата" допринасят и магазините, навсякъде буквално наводняват със стока, която уж била модерна. Няма лошо, човек да вземе нещо от модните тенденции стига да му отива, но да има поне разнообразие от модели и цветове. Аз например, много трудно си намирам по класически модели обувки, или пък връхни дрехи с които да не е облечен всеки втори.

и това е вярно - аз например много харесвам рокли, особено за лятото. ама някои сезони - нъц, никъде няма рокли /е в паола апси може би/

# 33
  • Мнения: 13 512
[quote author=monda
Донякъде си права, защото и по витрините се мъдреха едни и същи цветове  по всички магазини, но не съм съгласна, че няма и други цветове например или други модели. Но просто така е по-лесно.
Да така е.Но всеки си има стил това че не нося като дрехите на УРИЕЛ не ме прави безвкусна,има дрехи който просто никога няма да облека щото не ми харесват били те и модерни
[/quote]
Не ме разбираш- искам да кажа, че щом толкова много хора ходят еднакво облечени, значи нямат собствен стил.

# 34
  • Мнения: 1 063
Ха-ха, точно тези дни разнищвахме подобна тема с моя приятелка от чужбинско.
За себе си, мога да кажа, че съм твърде индивидуална и имам свой почерк. Оразличавам се не само по мода. Wink
Не нося униформата на деня - дънки в ботуши.
Както казва Коко Шанел "Стилът никога не излиза от мода".

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 19:36 от Ив

# 35
  • Мнения: 2 152
Е сега всички се оказахте НЕ УНИФОРМЕНИ, с няколко изключения....

Ами костюм и риза или панталон и високи токчета...ами скъпи мои, я ми излезте вие така и по цял ден с количката, напред назад.Още на втория метър, токчето ще е изкривено, перфектния черен панталон, ще е изцапан и омърлян....

 Crazy
Всички се извъдихте пък мноооого СТИЛНИ.

Стил е това, да знаеш как да се обличаш в зависимост от ситуацията...На рабора елегантно, с костюм, без много бижута, на клуб,може и по-разголено, на улицата с количката - еми с дънки, завряни в ботушите и не само е модерно, но и практично - по калните и прашните улици, поне няма да си цапам дънките

Мила Шанел, какво ли би казал Ив Сен Лоран, ако види нашите прашни улици...Дали ще каже, с една черна рокля, с един панталон....съмнявам се

# 36
  • Мнения: 92
Аз лично не ходя облечена точно по този начин.Ходя най-често с блуза, пола и ботуши.

# 37
  • Мнения: 13 512
Стил е това, да знаеш как да се обличаш в зависимост от ситуацията...На рабора елегантно, с костюм, без много бижута, на клуб,може и по-разголено, на улицата с количката - еми с дънки, завряни в ботушите и не само е модерно, но и практично - по калните и прашните улици, поне няма да си цапам дънките
Само че това не е стил, а общоприети правила

# 38
  • София
  • Мнения: 1 654
От "униформите" подбирам това което на мен ми харесва, вписва се в стила ми и ми е удобно. Харесвам земните тонове-сигурно защото съм зодия дева, а едни от най-любимите ми цветове са кафяво и бежово. Много от дрехите ми са в кафяво поради тази причина, а не че било на мода. Ходя и с дънки в ботушите, но не винаги и нямам черно яке NaughtyВиж малка черна рокля имам Wink

# 39
  • Мнения: 669
Аз също гледам да съм горе-долу в крак с модата, но не всяка мода ми харесва и ми стои добре, и съответно подбирам от модерните дрехи това, което ми харесва.
НО ме дразни, когато някои девойки в стемежа да са модерни, и се обличат буквално от пазара, без да подберат изобщо дрехите една с една, и вече са върхът. А те са просто карикатура с пазарски и ефтинки парцалки  Sick.

# 40
  • Мнения: 2 152
Стил е това, да знаеш как да се обличаш в зависимост от ситуацията...На работа елегантно, с костюм, без много бижута, на клуб,може и по-разголено, на улицата с количката - еми с дънки, завряни в ботушите и не само е модерно, но и практично - по калните и прашните улици, поне няма да си цапам дънките
Само че това не е стил, а общоприети правила

Не, според мен точно това е стила., другото е екцентричен вкус...Затова си има и дрес кодове.Не може на пистата да идеш с черна рокля, а на официално парти с протрити дънки и т.н.

Стила се изразява и в това, да се съобразяваш с модата, но само ако ти отива, определена дреха или обувка. Да се обличаш като останалите, но и да се различаваш - с правилно подбрани цветови гами, с интересен аксесоар , с някакъв лично твой акцент.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
никога целта ми не е била да съм модерна, стремя се просто да не съм демоде Wink

# 42
  • Мнения: 14 489

стилът е пълно съответствие на личността на жената, нейното вътрешно аз, с дрехите, аксесоарите и цялостното й държане, маниер и характер.

# 43
  • Мнения: 13 512
Не, според мен точно това е стила., другото е екцентричен вкус...Затова си има и дрес кодове.Не може на пистата да идеш с черна рокля, а на официално парти с протрити дънки и т.н.
Собственият стил е  различният начин на обличане от останалите. Ексцентричния вкус е интересен стил-винаги, никога скучен.


Стила се изразява и в това, да се съобразяваш с модата, но само ако ти отива, определена дреха или обувка. Да се обличаш като останалите, но и да се различаваш - с правилно подбрани цветови гами, с интересен аксесоар , с някакъв лично твой акцент.
Това  за което говориш е вкус и дрес код, но не и стил. Да се обличаш като останалите не може да бъде твой собствн стил.

# 44
  • Мнения: 2 492
Винаги съм харесвала жени със стил и винаги съм гледала с лека завист ...
Не се обличам униформено , защото немога да си го позволя , откъм фигура .
По принуда се обличам само от бутици и често гледам витрините и си мисля ... ехх искам и аз да ходя така облечена . Писна ми на двайсет и няколко години да се обличам толкова строго и официално . Рядко попадам на по - младежки модели от които да има моята номерация , все едно в България всички са до 40 и някой си номер , останалите сме обречени на костюми и магазини с цени започващи от 100 лв нагоре .
Наскоро си сменях гардероба - за парите които платих , други момичета щяха да се облекли за 5 години напред . Слава богу открих един бутик с по - младежки модели , та вече и аз нося интересни дънки и връхнти дрехи - ама за цените не питайте ... без да са маркови дрехите , панталоните почват от 140 нагоре !
Имам две три приятелки в обкръжението ми от които просто си лъха на стил и класа .
На едната от тях чувал да сложиш , чувала ще изглежда все едно е от Армани !  Laughing
И други такива , които харчат със замах и все си приличат на облечени от някое магазинче в квартала .  Confused
Та дрехите не правят човека !
Излъчване , маниери ... с това можеш да впечатлиш , пък било и с дънки натъпкани в ботушите !

Общи условия

Активация на акаунт