Какво и защо все отлагаме...

  • 2 430
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Знаем, че ССФ е доста бойна мацка и върши сто неща едновременно, почти съвършена е.

Аз напоследък се чувствам особено грешна, спрямо някои други хора и спрямо себе си. И си викам- дай да се изложа малко и да споделя тук с момичетата. Говорихме си съвсем малко с Чесън на лични за това и май до никъде не стигнахме.

Та ето какво ме тормози на моменти - уж се имам за човек, който обича себе си, обаче все отлагам да свърша някои отговорности към себе си, отлагам и да си създам някои удоволствия. Уж се оправдавам с липса на време, не знам всъщност оправдавам ли се или наистина е така. Ама общо взето свободното ми време отива за детето.

Вие какво отлагате и поради какви причини? Психолозите казват, че няма мързелив човек и че тези, които все отлагат или ги мързи имат проблем някакъв вътрешен, който ги демотивира. И други обяснения има, но нека кажат форумските психоложки, по-добре ще го формулират.

Имам приятелка, която все отлага да си завърши висшето образование. Май няма да го направи така като я гледам.

Аз все отлагам да отида на гинеколог и зъболекар. Да си купя карта за фитнес и да почна сериозно, в Плевен почти си бях създала навика редовно да ходя,тук не става засега, а отвориха фитнес точно до блока ни. Отлагам да си купя кънки за лед и да почна да си ходя поне веднъж в седмицата. Все още не съм се видяла с приятелите ми в София, само с някои за много малко, а от октомври сме тук. И други дребни неща напоследък започнах да бавя  и да отлагам и си се дразня. При вас как е положението?

# 1
  • Мнения: 5 622
Трябва да отида на специалист да ми види бенките, но ме е страх, поради което все отлагам. Това не е добре. повече няма да го правя. Нищо не печеля....  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 15 619
Винаги отлагам ходенето на зъболекар.
Отложила съм и магистратурата.
Отлагах и второто бебе.
Друго май не отлагам.

# 3
  • Мнения: 2 070
Оф и аз отлагах една бемка дълго време, накрая отидох и бях в голям стрес. Пак трябва да отида, добре че ме подсети, тия некща тр да ги следим.

# 4
  • Мнения: 3 423
Накара ме да се замисля,
за което ти благодаря.
Ще се включа после пак.
Засега се сещам само, че
отлагам да ида на фризьор
и да се обадя на Тобиас.

# 5
  • Мнения: 2 070
Аз магистратурата не я отлагам, ами направо се отказах след като родих. Завърших я семестриално, но имам 12 изпита, които струват по 20 лева единия /за протоколи/, трябва да прочета 50 книги за тях, а нямам физическото време. И отделно за дипломна работа още 300-400лева и 50-60 книги и много време, няма кога просто, това и го признавам. Оставам си бакалавър.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Отлагам всичко, което може да се отложи.
Напоследък съм в апатична и инертна фаза.
Чакам мнения на психолози.

# 7
  • Мнения: 857
Отлагам да отида на зъболекар.Когато ме заболи зъб/което е супер рядко да чукна на дърво Mr. Green /само тогава се сещам.Отлагам да си реша курсовата работа по математика  Tired бляяя и още доста неща, за които не се сещам  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 293
да. Мислиш ли, че списък ще помогне?
Списъци правя постоянно, нещо отпада от него само когато вече е прекалено късно да го свърша Mr. Green

Напоследък гледам да се стягам, баш като ССФ.
.....
Всъщност аз знам защо всичко отлагам.. защото при мен тр да е опрял ножът до кокала, че да се "мотивирам". Има си обяснение за това.

.....
Аз се редактирам. Сетих се откъде именно тръгна разговора с Дещовиди, ма извини, явно вчера съм била на вълна 'отложена работа'.

Списъци, дрън-дрън. Горе-долу си действам по задачите, като прегледах и мненията надолу, се сетих за още. Все тая.

Та това, което казах и на Дещовиди: отлагам да се занимавам с нещо, което действително ме вълнува. Пробвах, но никога не бих могла да се издържам от него. Та.. просто го отлагам засега.. вероятно ще минат години.

В момента.. чакам. Перифразирам нещо от дао, както съм го разбрала: действай, без да действаш - демек, с вяра и оптимизъм, но без паника. Ако стане - стане.

В този смисъл не съм отложила детето - това го казвам за подмаз на Дещовиди Tired

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 09:33 от Чесън

# 9
  • Мнения: 1 072
На мен списъците ми помагат.

Аз нищо не отлагам, просто чакам да му дойде времето. Аз съм ССФ.

# 10
  • Мнения: 4 074
Да изкарам шофьорска книжка. Ама много отлагам. А много ми трябва - преместихме се (преди 2 години стават вече) да живеем на 25 км от мястото, на което работя, детето ще ходи близо до работата ми на ясла, а аз разчитам само на половинката за транспорт. Яд ме е на себе си.
Причините... шубе ме от шофирането по софийските улици и така имам оправдание  Embarassed а навличам само неудобства на себе си и детето така...

# 11
  • Мнения: 5 468
Отлагам все да ида на зъболекар. Най-голямото постижение на майка ми, спрямо мен, беше това лято, когато ме накара да ида на зъболекар и ми оправи предните два зъба. Толкова се радваше, като се прибрах в къщи и все ме караше да й се озъбя да ми види новите зъби. Имам 2 дупки за оправяне още, които ме болят като ям сладко (и по-добре де Crazy). Трябва да ги оправя някой ден...

# 12
  • Мнения: 293
ех, шофьорската книжка я отлагах 10 години.. А самият курс го влачих една (година).

Мда, Кравич, май е точно така - за всичко си има време.

# 13
  • Мнения: 1 404
Отлагам да си направя зъбите,а съм зъболекар EmbarassedОтлагам да си опресня немския.Отлагам да посетя специалист,а се налага.Имам обяснение защо,но това не ми помага Confused

# 14
  • Мнения: 3 491
Някои неща може би отлагам. Но профилактични прегледи - не. Всяка година ходя на гинеколог и на общ преглед, два пъти годишно на зъболекар за преглед и почистване. В България не правех така, но там системата го позволяваше. Тук ме е страх. Мотивацията ми е както от здравословна гледа точка (кой ще гледа децата, ако нещо заболея насериозно), така и от финансова. Ако не дай си боже се окажа с нещо по-сериозно, каква е гаранцията, че застрахователната компания ще се съгласи така лесно да ми покрие разходите? Като видят, че пациентката не е направила минималното, което се иска от нея, да отиде на профилактичен преглед, дали няма да си помислят "защо ние да плащаме до дупка за нейната безотговорност към себе си?"
А и самите лекари са достатъчно наясно със ситуацията и изпращат по пощата напомнящи картички с текст от рода  "време е да се видим пак".

# 15
  • Мнения: 6 155
Все си отлагам профилактичните прегледи  Confused

# 16
  • Мнения: 1 072
Мда, Кравич, май е точно така - за всичко си има време.

Аз така отказах цигарите. Без особени вълнения и мъчения. Просто нацелих момента. А си бях от сериозните пушачи. Такива разни ми ти здравно-проповядващи ги насмитах в ..........

# 17
  • Мнения: 1 937
От началото на годината наваксах с някои мероприятия. Защото ножът опря до кокала.

Отлагам ... да изхвърля два билета за концерт от дамската си чанта, щото съм Плюшкин.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 .......да си направя една малка и по- скоро козметична операцийка
...и разните профилактични прегледи.....ух, мразя да ходя на лекар........ чувствам се като предмет там ......

# 19
  • Мнения: 272
Отлагам:
Да се науча да робатя с Adobe Premiere
Да започна отново да рисувам
Да си пренаредя къщата
Да намаля цигарите
Да започна отново да чета книги
Да направя концепция за поне едно ТВ предаване...

Дотук всичко изброено е свързано с мислене. Но такова не се среща у мен напоследък. Такава инерция ме е подела, че ако за 30 мин. трябва да свърша нещо извън ежедневните ми задължения, целият ми ден отива на кино откъм организация. Превърнала съм се в повлекана - цяло чудо е, че слагам малко грим когато трябва да излеза навън. Добре, че е тази тема, че да си тегля една самокритика...
и да си направя списък. Тююююю, чак ме е гнус от себе си... Sick

# 20
  • Мнения: 5 622
Страшно ме е шубе от зъболекари(зъбари както ги наричам аз Crossing Arms) и дълго време отлагах ходенето. Но напоследък посетих това приятно място  Crazy и сега всичко ми е наред  Mr. Green  Peace Общо взето от отлагането на нещо няма голяма полза. Или отиди/свърши каквото трябва или съвсем забрави за него  Wink

Тичайте на зъболекар и после да турите по едно озъбено човече като мен  Mr. Green  Hug

# 21
  • Мнения: X
Отлагам да се обадя на някои хора,които трябва/че се обиждат/ да бъдат "уважавани".............Отлагам да изхвърля сума ти сантиментални дреболийки и къщата все повече заприличва на вехтошарник...и вече втора седмица се чудя да измия ли прозорците и да изпера пердетата-или да изляза на разходка....и все излизам Embarassed

# 22
  • Мнения: 4 473
Много неща отлагам. ooooh! Някои от мързел, други от страх, трети по трети причини - повод винаги се намира Blush. Ще взема да помисля над основните и да започна да ги отхвърлям едно по едно.

# 23
  • Мнения: 1 629
От отлагачите съм:
гинеколог, зъболекар, мамолог, държавен изпит, дребни работи по къщата, големи работи по къщата, разни обаждания...много съм зле.

# 24
  • Мнения: 4 629
Аз лекари, завършване на университет... други едри неща не отлагам. Но на ежедневните съм царица  Crazy. Сега отлагам да се лакирам. Довечера ще го свърша  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 070
Уф, аз все отлагам да се епилирам и да се обадя на козметичката и все му тегля бръснача. А си купих чисто нов епилатор. Ей такива уж дреболийки. Ама това започна след като родих, кво ми стана, вече две години и полвина. Взех да правя нещата все в последния момент. Спестила съм си пари да си купа дрешки - подминавам магазините, зяпам отвън, в събота и неделя с други неща ми се занимава, но не и с това. Като дойде време да се плаща такса в яслата - имам парите в мен, на вратата виси бележката за кои деца не е платено, девети е и аз пак оставям за десети. Луда работа.  Whistling

Краво, за теб знаем.  Heart Eyes  и аз мисля като теб, даже точно това си мислех в трамвая след като пуснах темата и си тръгнах от работа.  Ама дали това не е поредното оправдание? А за фитнеса оправданието ми за момента е че само събота и недля мога, а пък то има смисъл да е поне два или три пъти в седмицата но през един ден  Mr. Green  newsm78

Ми дано тая тема да ни подейства на всички да свършим разни отложени неща... Пък ако някой направи нещо наистина сериозно и отдавна подминавано - много ще се зарадвам.  Hug

# 26
  • Мнения: 801
Деска, аз поне съм малко по-напред от теб с магистратурата.....взех си  изпитите още навремето, но срещнах Драго и започнах да отлагам да си напиша дипломата (ама как се извиних с него, ега ти и на мен ще ми трябва психолог за тая работа, нещо не е читава)....
ето вече 4 години я отлагам и кво - съм си едно просто бакалавърче само бакалничка да си отворя................
ей, на от един-два месеца отлагам да подстрижа мъжо и ето го, окосмясан целия, даже в момента ме чака в банята с машинката и аз му казвам - чЕкай още малко,де....да си напиша тва тук..........
ее,

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Всичко, което отлагам очевидно не е жизнено важно и хич не му се тормозя Laughing Sunglasses.
И аз съм на принципа на летящата- за всичко си има време Peace. Изобщо няма да седна да се тормозя защо не се е случило, щом не се е Mr. Green. Отявлен случей на непукизъм съм аз, психолог не ми трябва Whistling...

# 28
  • София
  • Мнения: 1 481
След дълги и мъчителни години на безотговорност и оставяне на всичко за последния момент, напоследък забелязвам тенденция за промяна. И ми е много по-добре. Но аз бях наистина ужасен случай  ooooh!

# 29
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Отлагам грижите за себе си.
Отлагам профилактичните прегледи.Отлагам второ дете.Измиването на чинии.Отлагам обаждането до мама и май това ми е най-сериозния пропуск.
Май трябва да си поставям задачи за деня и да подхождам целево към тях.
Отметка,отметка...и т.н.

# 30
  • Мнения: 5 370
Отлагам третата серия процедури за отслабване-а  миналта година благодарение на тях отлабнах до това положение, в което съм в момента, без диети. Отлагам, щото вс ене мога да заделя 200 лева....но в скоро време ще стане.
Трябва да си оправя един счупен зъб.....и да си припомня позабравения ми холандски, че скоро ще ми потрябва пак........... ooooh!....а бременността и майчинството зле са ми се отразили. Tired

# 31
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Много неща отлагам,слагането на една пломба която ми падна скоро,да родя 2-ро детенце,да отида на гинекоглог,а трябва!И още много,много дребни неща,но не ,че нямам време,а много ме мързи в последно време.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мммм, отлагам една магистратура, но за сега имам извинение.
Отлагам да си намеря нова работа  - това от мързел обаче.
Цветята ми най-си патят от моето отлагане...
Иска ми се понякога да мога да отложа някое ядене, но...

# 33
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да отслабна Wink, Twisted Evil, но явно и не ми е толкова голям проблем....

# 34
  • Мнения: 936
Отлагам всичко, което може да се отложи. Чакам ножа да опре до кокала и тогава действам. Но в редките моменти, когато се мобилизирам и свърша каквото трябва, се чувствам много горда.
По-конкретно отлагам:
-да се науча да работя с някои програми
-да се обадя на 1-2 приятелки
- да се захвана сериозно с излишните кг
- да отида на гинеколког и мамолог.
В момента си лекувам зъб, защото много се поду и нямаше как да отложа още малко. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 936
Придържам се към онази хубава поговорка: Не отлагай днешната работа за утре, ако можеш да я свършиш вдругиден!

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Отлагам миенето на прозорците а имат нужда защото ни правиха външна изолация и са ги оплескали здраво.
Отлагам си оперцията на ръката. Малко ми трябваше да ме убеди един лекар че може да не бързам.
Отлагам започването на работа. Хем ми се работи, хем не ми се иска да си пренастройвам сегашния режим.
За друго не се сещам, но общо взето каквото може да се отложи го отлагам.

# 37
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Винаги отлагам ходенето на зъболекар.
Дълго време отлагах и бебенцето ...  Hug радвам се, че се реших!

# 38
  • Мнения: 2 254
Отлагам ... да изхвърля два билета за концерт от дамската си чанта, щото съм Плюшкин.
  Леле ако видиш аз какво пазя в една кутия.... Embarassedдай и твоите билети-два в повече ,не е беля:)))
  Отлагам да се науча да плувам....отлагам фитнеса...

# 39
  • Мнения: 2 792
 Отлагам много неща, сега на дневен ред ми е шофьорските курсове, май ще спра да ги отлатгам...
 но пак остават стотина отложени неща...

# 40
  • Мнения: 1 941
Отлагам:
1. Да се оженя (защото ме е страх)
2. Да се дипломирам (защото нямам време)
3. Да отслабна (защото ми е слаба волята)
4. Да отида на зъболекар (защото мразяяяя)
5. Да кажа на някои хора какво мисля за тях (първо защото не е добро, второ защото се притеснявам, че и те може да мислят така за мен  #Cussing out)

# 41
  • Мнения: 3 423
Извинете, но не мога да се стърпя.
Къде беше темата за ССФ. Искам
да допълня, че ССФ не ходи на
зъболекар. Представям си и ако пуши...
Не искам да си представям.
Хора, намерете време поне за зъболекар!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 5 289
Отлагам прегледът ми при мамолог и заболекар Tired,а също така отдавна отлагам въртенето на велоергометъра. Crazy

# 43
  • Мнения: 5 877
зъболекаря от шубе
като закъснея с връщането на книга в библиотеката, почвам да отлагам още повече момента, в който ще ми се скарат...
като малките деца съм.
скучната работа отлагам и с времето става все по-скучна, докато накрая стисвам нос и я свършвам.

Днес бях на зъболекар. Да се похваля, де.

# 44
  • Мнения: 3 491

като закъснея с връщането на книга в библиотеката, почвам да отлагам още повече момента, в който ще ми се скарат...
 
Че за тази работа има глоби, що трябва да ти се карат?  Shocked

# 45
  • Мнения: 2 070
Зъболекаря от страх, гинеколога по същата причена, защото година след като родих преживях кюртаж без упойка, припадъци от загуба на кръв и подобни и само мисълта да секача намагарето ме парализира, а преди това нямаше такива неща. Зъболекарския стол ме ужасява, пак от страх е,нищо повече.

Но напоследък все не се обаждам на едните ми баба и дядо, с тях по принцип отношенията са по емоционално затормозени, но все пак...

# 46
  • Мнения: 27 524
Отлагам доктората си и накрая май ще стане като с приятелката ти  Rolling Eyes
Отлагам и второ дете.
Диетата си също.

Отлагането може да е по много причини - страх, мързел, липса на стимул и най-вече - навикът!

Хубава тема   bouquet

# 47
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Отлагам зъболекаря Mr. Green...като опре ножа до кокал ще отида ooooh!.
Отлагам започването на диета....мъжа ми ме харесва и така Crazy.
Често отлагам готвенето....хапваме каквото има Confused.
Отлагам пускането на детето на детска градина....засега има кой да го гледа Wink.
На работата най-често отлагам снимането - много мразя да вися на копирната машина Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт