Позволявате ли на непознати да докосват децата Ви ?

  • 2 378
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 932
И аз не смятам че преигравам. Лятото, когато бебка беше съвсем малка, батко и знаеше, че не може да я пипне без да си е измил ръцете, даже я пазеше от другите деца (на които родителите им хич не реагираха, когато се завираха в количката на толкова малко бебе). А в същото време възрастни хора, които да ме прощавате не са известни с голяма чистоплътност, се цупят ако не им позволиш пряк контакт с бебето.

# 31
  • Мнения: X
Моите деца  вече не са бебета и ги уча, че когато не им е приятно да ги докосват, пипат, цункат, мляскат, и т. н. и т. н.,  без значение познати или не, трябва да реагират  като си кажат. Понякога се случва да откажат на мен или на баща си прегръдка или целувка и ние се съобразяваме с това.Познати или не , когато детето не желае да бъде докосвано трябва да се съобразяваме с мнението му./ изключвам случаите в които го прави на инат/А когато бяха бебета винаги съм се нервила на хора, които са посягали да ги пипат без да са ме питали дали не съм против това.

# 32
  • Мнения: 1 616
На мен пък не ми е неприятно. Хората се радват, все пак...  Rolling Eyes
Аз чужди деца не пипам, честно казано, не съм много любвеобилна.  Confused

Аз също избягвам да пипам чужди деца и не виждам нищо лошо в това, че някой иска да се порадва на моето... Rolling Eyes И честно казано не искам да съм на мястото на онези непознати, които от умиление просто искат да погалят дете, а грижовната му майка в отговор разчеква уста като пещера и зее истерично... Confused

# 33
  • Мнения: 27 524
а грижовната му майка в отговор разчеква уста като пещера и зее истерично... Confused

Малко силно и грубо казано. Според мен е въпрос на съобразяване и възпитание. Не можеш да пипаш непознато малко дете (бебе пък съвсем). Откъде да знае майката луда ли си, здрава ли си, хайде стига  Stop

# 34
  • Мнения: 1 616
Грубо е, но изобщо не е силно казано. И в други теми по същия въпрос съм чела разказите на майки, които с гордост споделят как са навирали в миша дупка някой, позволил си да им докосне детето. Ето за това говоря. Тяхна си работа - децата са си тяхни, но мен това меко казано ме озадачава... Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 391
Грубо е, но изобщо не е силно казано. И в други теми по същия въпрос съм чела разказите на майки, които с гордост споделят как са навирали в миша дупка някой, позволил си да им докосне детето. Ето за това говоря. Тяхна си работа - децата са си тяхни, но мен това меко казано ме озадачава... Rolling Eyes

Мен пък не ме озадачава.И не става дума за гордост. Далеч по-приятно е за една майка да се разхожда спокойно с детето си  ,вместо да   го  брани  от всеки познат и непознат на улицата и да се укорява ,че не е могла да реагира по-бързо.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
 Боже, аз съм от тези дето като видят бебе в количка ми се иска да го схрускам, да го нацелувам и да го намачкам. Обожавам мириса на бебе - но НЕ пипам бебетата(колкото и да ми се иска) на хора които не познавам. На познати - питам и винаги се съобразявам къде го пипам бебето и дали съм с чисти ръце.
 Щерката беше едно много бяло бебе - вечно някой  й се радваше.
Не ми е било много приятно непознати да я пипат, но в интерес на истината не съм имала много такива случаи - явно съм случвала на тактични хора.
 Имахме един възрастен лекар във входа - всеки път като я видеше я целуваше по босите крачета - толкова искрено се радваше...не съм я теглила, още повече човека все пак не я целуваше по бузките.
 А малкият никой нямаше възможност да го пипне или да каже нещо по негов адрес, защото щерката беше най-добрият пазител Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 2 271
Лени, разбирам те до някъде (до колкото си спомням май нямаш деца  newsm78)  - аз също, преди да родя си мислех, че някои майки се правят на орлици и това ми беше смешно. Но като родих инстинктите ми се промениха - освен, че станах по-гнуслива, започнах да се притеснявам за хигиената доста повече. От тази гледна точка човек, който се притеснява, че пипат детето му с мръсни ръце, не преиграва с предпазването му!

# 38
  • Мнения: 92
Ми то мойто не е малко , но все пак НЕ. Naughty

# 39
  • София
  • Мнения: 2 896

Аз също избягвам да пипам чужди деца и не виждам нищо лошо в това, че някой иска да се порадва на моето... Rolling Eyes И честно казано не искам да съм на мястото на онези непознати, които от умиление просто искат да погалят дете, а грижовната му майка в отговор разчеква уста като пещера и зее истерично... Confused

мдааа, даже и за бой съм готова!

Грубо е, но изобщо не е силно казано. И в други теми по същия въпрос съм чела разказите на майки, които с гордост споделят как са навирали в миша дупка някой, позволил си да им докосне детето. Ето за това говоря. Тяхна си работа - децата са си тяхни, но мен това меко казано ме озадачава... Rolling Eyes

споделят, за да покажат на други амйки, които ги е срам да се развикат, че имат право да защитават децата си от набезите на разни непознати!

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 17:30 от Гуш

# 40
  • Мнения: 537
Не позволявам, дори ако човека е прекалено настоятелен да пипне детето ми, учтиво му казвам че това не ми е приятно и редно. Най-обичам някоя баба да щипе дъщеря ми по бузките.  Naughty

# 41
  • София
  • Мнения: 6 361
изобщо не преиграваме! ще го разбереш, когато се сдобиеш с дете. когато изкараш няколко безсънни нощи в болницата с него - тогава ще почнеш да гледаш много лошо опитите за доближаване до бебето.

още повече, че ние, българите, се славим с лоша хигиена и здравни навици. тук все се цитират опитите на баби да посягат, но не са само те. адски ми стана неприятно, когато отивайки на гости с бебето при друга майка на бебе, заварвам нейна приятелка - младо момиче, непознато за мен. хуква към бебето ми и почва да го пипа по лицето - умрях! не ми беше удобно от приятелката ми да я скастря. на другия ден бебето се разболя от хрема.

вчера - идва инкасаторка да засича водомерите. казах й, че бебето спи, тоест тя разбра, че има бебе. влезе вътре и започна да киха и кашля из банята ми. казах й - стойте настрана от мен, болна сте! а тя ми отговаря - ама аз пия лекарства!!! ебаси малоумния отговор, толкова й е здравната грамотност. знае, че е болна и тръгнала да сее зараза по хорските къщи. най-мръсното е, че не се посвени да влезе болна в къща с малко бебе!

та така за преиграването...

# 42
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
не, не давам Crossing Arms
при тия върлуващи болести и на познати не давам, особено по устата/лицето. като вземат да я мляскат, лошо ми става Tired

# 43
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не и  не ми е приятно,но понякога се изумявам колко нетактични хора има по света.Дори да им кажа ,че не ми е приятно,те пак си знаят тяхната.

# 44
  • Мнения: 578
Не! Просто не е редно! Не е здравословно! Не е приятно за детето...
Тук в България е много разпространено, особено някои по възрастни хора си мислят, че е в реда на нещата да пипат непознати, сладки дечица! А когато, някоя недоумяваща майка им направи забележка - следват реплики от сорта "Няма нищо да му направя" или "Няма да го изям де..."
В общи линии е толкова неприемливо колкото да пипат/целуват/, който и да било друг непознат човек!

Общи условия

Активация на акаунт