Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 ян. 2007, 19:36 ч.

? за пътуване на деца без родителите

• 296
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
децата са на 2 и 4 год. майка българка, баща германец. родени са в германия. имат и немско и българско гражданство. имат си лични немски задгранични паспорти. живеят постоянно в германия. предстои им прибиране към бг на гости за 2-3 седмици. ще пътуват със самолет германия - бг - германия обаче ще ги придружава бабата от българската страна. родителите няма да пътуват нито с тях нито по-късно към бг.
въпроса ми е какви документи освен паспортите са им нужни (напр. пълномощно от родителите) за пътуването и престоя в бг за да нямат проблеми по границите (напр. лоша жена отвлича невръстни дечица)
ако знаете и към коя служба да си задам въпроса също ще ми е от помощ. благодаря

# 1
  • Белгия/София
Със сигурност трябва пълномощно, нотариално заверено и за пред немските, и за пред бг властите, и от майката, и от бащата на името на жената, с която ще пътуват. Тогава няма проблем  Peace
Може да се обърнеш в посолството, там ще ти издадат такъв документ за пред наще, но за пред германските власти не знам къде точно, но лесно ще разбереш.
Успех!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт