Защо не се обновява готварската книга на BG-Маmma?

  • 3 132
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Е, всеки случай няма да карам нощни смени на компютъра, но пак казвам, че с каквото мога ще помогна!
 Все пак предлагам да изчакаме за мнението на Мамма!

# 31
  • Мнения: 27 524
Бройте ме и мен за помощ  Peace

Как ще се подбира кои линкове си струват и кои не? Понеже от книгата отварям уж някаква рецепта, то вътре 15 мнения с "някой знае ли?" и накрая се оказва, че никой не знае и рецепта няма  Rolling Eyes

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бройте ме и мен за помощ  Peace

Как ще се подбира кои линкове си струват и кои не? Понеже от книгата отварям уж някаква рецепта, то вътре 15 мнения с "някой знае ли?" и накрая се оказва, че никой не знае и рецепта няма  Rolling Eyes
Намираш линка с рецептата, готвиш, опитваш и преценяваш дали си струва за копиране, или не Heart Eyes
 Поне вече се сформирахме група доброволци
 Преди да се вземат останалите решения си заплювам тестените произведения!Изчела съм ги, правила съм доста от тях........а и това ми е страстта.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Бройте ме и мен за помощ  Peace

Как ще се подбира кои линкове си струват и кои не? Понеже от книгата отварям уж някаква рецепта, то вътре 15 мнения с "някой знае ли?" и накрая се оказва, че никой не знае и рецепта няма  Rolling Eyes
Намираш линка с рецептата, готвиш, опитваш и преценяваш дали си струва за копиране, или не Heart Eyes
 Поне вече се сформирахме група доброволци
 Преди да се вземат останалите решения си заплювам тестените произведения!Изчела съм ги, правила съм доста от тях........а и това ми е страстта.
Олеее, ако ще трябва да готвя и да пробвам всички рецепти...отказвам се Laughing  Wink .
До тук сме 6 (Evjeni, eemilli, аз, Биляна, Арлина и Блонди)

# 34
  • Мнения: 27 524
Аз мога да поема десертите или някое от месата. За супите не ме бройте, не ги ям и никога не съм ги правила.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз мога да поема десертите или някое от месата. За супите не ме бройте, не ги ям и никога не съм ги правила.
за супите-няма ме и мен.Аз мога да взема салатите Peace

# 36
  • Мнения: 1 313
Аз нямам претенции. Ако е нещо, което много обичам - тъкмо ще си попълня папката с рецепти. Ако са ястия, които не предпочитам пък ще си спестя някое и друго преяждане, плюс непрестанното слюноотделяне докато чета темите, за да вадя рецепти Mr. Green

Само преди да почнем трябва да се разберем от коя дата нататък да се гледа и как ще структурираме нещата. Защото има и теми, като коледните например, където има и сладки и постни неща за бъдни вечер и т.н. А и теми от типа "имам много от еди кой си продукт, какво да сготвя" - също имат разнообразни рецепти.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Така, обобщение Laughing
6 човека сме (Evjeni, eemilli, аз, Биляна, Арлина и Блонди). Peace
Трябва да сме разберем от коя дата да започнем и кой какво ще вземе.Трябва да решим и от кога да започнем и тъй като аз не съм правила подобно нещо преди, трябва да ми кажете само, като копирам линковете, после къде да ги слагам и т.н. (т.е. на мен да ми разясните като на бавноразвиващ Laughing Embarassed ).И както каза Арлина, има много рецепти от сорта на "имам еди какво си-какво да сготвя" и за различни празненства и поводи.Т.е. трябва да знаем и да се разберем точно как да ги направим.

# 38
  • Мнения: 1 341
аз с удоволствие ще взема супите,  а и пилешкото ми е страст.
Но как точно ще го правим? Аз симисля, че като намеря тема, ще я копвам word и така докато ги събера всичките. Готовия файл ще препратя, на който кажете \или на лични чрез copy - paste\

# 39
  • Мнения: 7 091
аз с удоволствие ще взема супите,  а и пилешкото ми е страст.
Но как точно ще го правим? Аз симисля, че като намеря тема, ще я копвам word и така докато ги събера всичките. Готовия файл ще препратя, на който кажете \или на лични чрез copy - paste\

Ако решиш, че предпочиташ пилешкото, аз мога да взема супите, мога да взема също така и риба.
Само кажете наистина какъв е принципа- в Word  файл или как да ги събираме наистина?
И аз имам проблеми с нета и с две хлапенца на главата, ама бавно, славно, надявам се че ще ги съберем рецептите. Нямаме все пак план петилетката за 2 години Simple Smile, така че с общи усилия, хем ще се архивира после остатъка от темите и току-виж се оправили проблемите с форума.
А, освен това кажете какъв стандарт ще се ползва за писането на рецептата:
- файл с копирани линкове към рецепти
-файл само с рецептата и името на автора
Задължително ли трябва да се пробват всичките рецепти?

# 40
  • Мнения: 7 474
Сега видях темата (малко грип ме е налегнал и не мога да гледам екрана Sad) , но след някой и друг ден мога да се включа и аз. Само кажете какво и как.Може да се записват само рецепти, които са изпробвани и има повече добри отзиви в темата или както решите де newsm78

# 41
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Майтапя се, как ще се пробват всички рецепти LaughingМи ние не можем да ядем толкова много Party
 Знам, че Блонди "не може" да се отдели от печката и за това го написах! Simple Smile

# 42
# 43
  • Мнения: 7 106
Нямах нет днес и затова чак сега се включвам.
Благодаря на Бу че даде рамо на идеята ми и тя ще вземе да се осъществи най-после Laughing!
Аз също съм от доброволците  bowuu! Нямам кой знае какво свободно време, но се наемам това което имам, да го уплътня по предназначение.
И сега каква точно ми е идеята. Ако можем да обединим най-често търсените и предлаганите рецепти по вид, а именно :
- супи
- салати
- предястия
- ястия със пилешко
- ястия със свинско
- ястия със телешко и т.н.
- торти (вече си има такава тема, която се развива успешно)
- сладкиши, баници и всякакви десерти.

Така, ако се обединят наличните теми по тези категории и се пише основно в тях, няма да има сто и незнамсиколко страници и няма да е проблем, че търсачката не работи, точно когато ни трябва . Защото основните теми ще са съсредоточени на първите 1-2-3 страници и всеки ще търси в темата тази рецепта, която го интересува.

п.п. Сега прегледах линковете, които  Evjeni  е пуснала, обаче си мисля, че ако се свържат така всички теми, ще станат безкрайни. А пък за модераторите ще е непосилно да изчистят "Браво"-то от темите и да оставят само рецептите  Rolling Eyes.

И друго, което си мисля, нека първо определим категориите, за да можем по-лесно да се разпределим какво да търсим.

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 22:29 от 3ори

# 44
  • Мнения: 7 106
Пак съм аз със оформена идея вече, вие кажете дали става.
Значи, мисълта ми е следната : всеки ще си изебре категория по която да сортира рецептите. След като събере всички линкове на теми със Заешко например, да пусне тема със заглавие Ястия със заешко месо и в първият си пост да изреди всички линкове със заглавията на темите (както Жени по-горе го е направила), и всеки който има да коментира или публикува, или да пита и задава въпроси на тази тема да пише в нея. Така модераторите няма да са ангажирани пряко, а ще сливат някоя "заблудена" тема с основната. И когато набере определен брой страници, темата да се заключва и ще се открива нова. В готварската книга може да останат само линкове, към тези основни теми и да бъде нещо като архив.
Какво ще кажете? Незнам дали го обясних достатъчно добре  newsm78?

Нека Коледните, Великденските и изобщо тематичните теми си останат така както са, а да не ги раздробяваме, защото те са си традиционни и е хубаво информацията в тях да е събрана на едно. Но това все пак е мое мнение, ако другите мислите различно, аз няма да имам мищо против.

Общи условия

Активация на акаунт