Перфектните

  • 5 959
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 841
От 5 страници тема всеки 2-ри пост започва с "няма перфектни хора". След като прочетох всички мнения, останах с чуството,
че една като запее една песен и всички след нея в хор почват да пригласят. За тези 5 страници  прочетох 90% еднакви мнения.
И във почти всеки пост се обяснява на момичето каква злобарка и колко завистлива е.
Нападнахте момичето толкова настървено, сякаш се почуствахте лично засегнати и обидени.
Защо? Да не би да се почуствахте разкрити?
Мило момиче, светът е пълен с надменни, горделиви и прикити хора. И аз не го разбирам, но е факт.
Важно е всичко да е лъскаво отвън, пък какво ще е отвътре - не е важно. Наистина има хора, които обичат да размахват успехи
и постижения с цел да ти покажат колко са велики и преуспели.
Но не го правят за да те унижат теб, в това бъди сигурна.
Ти си маловажна за тях, не се интересуват от твоето мнение.
По-важно е да прикрият комплексите си зад префектна външност, перфектно семейство и перфектна кариера,
опитват се да убедят себе си колко са значими и велики, защото се чустват дребни и неудовлетворени.
Моят съвет - Игнорирай такива хора и си живей твоя живот.
Бъди истинска и себе си, пък нека другите ти казват че си завистлива и зла.

 Peace Много добре казано!

# 91
  • Мнения: 4 806
Мисля си, че разбирам авторката на темата. Не, не защото изпитвам завист или злоба към така наречените "перфектни". Просто ми се струва, че голяма борба и множество разочарования е преживяла тя. Не чувствам излята злоба, а по - скоро някакво отчаяние.

Пътят е единствен - всеки да си гледа живота. Перфектността има своята цена - винаги. Всичко има своята цена.
Парадирането с "перфектност" е горзно и едва ли заслужава чак толкова голямо форумско внимание.

Бъдете със себе си. Няма по-ценно приятелство.

# 92
  • Мнения: 2 759
          Аз със Gercho съм съгласна,
          В тази темичка опасна.
          Няма злоба тук и срам,
          Само някой комплексирàн.


          Мисля, че идеята е за комплексите, които може да ти докарат другите, които са по-красиви, по-щастливи, по-богати, по-млади (ако са секретарки на съпружеското тяло) и т.н.т по-... Не че злобееш, не че ти се иска да са зле или друго, просто ти става някак... мъчно и малко криво. Всеки иска да е префектен и повечето са в една или друга степен и област. Дори да има някаква завист в случая, то тя е благородна (мисля). Аз ли съм единствената, която познава перфектни хора (макар и мъже  Whistling) newsm78.
 

# 93
  • Мнения: 289
В този подфорум май няма начин една тема да не мине поне 5 страници  Mr. Green
Нямах намерение да пиша повече, нооо.. пак ще се включа.
Аз пък изобщо не съм съгласна с Gercho. Първо, "перфектни" е поставено в кавички, т.е. и авторката е наясно, че в живота няма нищо перфектно, още по-малко хора такива. Но, това което тя описва, далеч не е толкова трудно постижимо, и повод за надменност, и размахване на успехи..  ooooh! Не винаги "лъскавата" външност е фалшива, още повече, самите притежатели на тази "лъскавина" са далеч от мисълта, че са перфектни - просто на други, които са по-зле от тях /и вероятно им завиждат/ им се вижда така. Ето пример:

Не им се налага да измислят истории колко са добре,щото наистина са добре.
Животът не ги е сривал, не  е било нужно да спят с тоя и оня за кариера ,пари или за да оцелеят. Всичко им тече гладко и от добре към по-добре.  Спокойни и уверени,каквото си решат постигат. 

Аз напълно се разпознавам тук  newsm78 - не измислям истории колко съм добре, щото, едва ли някой много го интересува аз как съм  Mr. Green Живея нормално, не се оплаквам от съдбата си. После, не съм спала с никого за пари, за кариера, и т.н. - а само по собствено желание. Възпитана съм да не се впрягам особено на всяка неприятност. И след всичко това - изобщо не смятам, че съм някакво изключение, че съм перфектна, че съм по-различна от всички останали..
Ето обаче още нещо:

Дразнят Crossing Arms И не са грам лицемерни,толкова са естествени и мили,че чак ми иде на всяка тяхна дума да съм контра. Не защото не са прави ,а щото ме е яд,че всичко си имат и всичко им е наред. Момичета,какво мислите? Познавате ли такива? Само аз ли се дразня?
Това вече е проблем на самата нея.. това че много се е борила, че се чувства неуспяла, че иска да е постоянно контра, че я е яд на тях, не е по вина на "перфектните".
Препоръчвам и да не губи време в съзерцаване на дразнещите я, а да направи живота си такъв, какъвто би и харесвал... а тя със сигурност чете тук - вероятно от профила, с който се е регистрирала... и вероятно измисля истории, и се представя за успяла.. и т.н., и дразни други с това... изобщо, много е заплетена работата май  Grinning

# 94
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гостенке с питанка, къде се загуби? Или се умори от толкова много злоба?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт