Фентъзи любителки - свиря сбор!

  • 7 243
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 293
ще спамя още..

Само Първото правило ми хареса, Еовин... Много й се зарадвах, но после, както често става, ми стана боза. И са повече от 3-4, мисля, аз поне имам толкова.

За Ерагон сериозно обмислях едно кино. Айде още някой да се изкаже, моля, ходя само на филми, които си струва да гледам. Ама пак бих си промила мозъка с него, зарад дракона, а, с'а се сетих - Първото правило ми хареса и защото Гудкайнд има готина представа за драконите.

А Джеръми - гледали ли сте го в Землемория? Явно човекът също е фен, щом се снима.

# 46
  • Мнения: 3 760
На Тери Гудкайнд имам първите 6-7 (повечето са двойни  Laughing), но далеч не са всичките... Знам за поне още 3.
Обаче си ме кефят и туй то!
Бари Хюгърт ми е любимец, но не го написах, тъй като съм чела само три книги (пък те явно са си толкова  Cry).
Чесън, ако слушаш ще те зарина с Майк Резник. Ама много ми е любим!!!!
А за Джак Чокър защо не казвате нищо, а? И за Робърт Асприн.

# 47
  • Мнения: 6 995
На Тери Гудкайнд имам първите 6-7 (повечето са двойни  Laughing), но далеч не са всичките... Знам за поне още 3.
Обаче си ме кефят и туй то!

Стига бе, толкова ли са много наистина  Shocked Аз мислех, че са най-много 5. Ужас. Ако мъжът ми разбере, пак няма да има какво да ядем Crazy Поне за книги харчим, от друга страна погледнато Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 3 760
Еовин, книгите са:
Първото правило на магьосника
Камъкът на сълзите
Кръвтта на братството
Храмът на ветровете
Душата на огъня
Вярата на прокудения
Колоните на сътворението
И тук вече не съм сигурна как бяха. Май следва "Унищожителят на империи" (или беше Унищожената империя или  пък нещо съвсем шесто.... чела съм я, но я нямам), а след това има поне още една....

# 49
  • Мнения: 6 995

Първото правило на магьосника
Камъкът на сълзите
Кръвтта на братството
Храмът на ветровете

Ние сме дотук, май, прехвърляйки на ум библиотеката.  Laughing А следващите как са  - забозява ли много? За това не ги обичам много тия хроники...Най-много до трилогия, после обикновено...Бозавичко...

# 50
  • Мнения: 467
О,  каква хубава идея за такава темичка! Hug Peace

И аз съм фен, малко поизостанал покрай майчинството:-( Но смятам да взема да си възстановя това любимо хоби!

Харесвам много Дейвид Едингс, Реймънд Фийст, Тери Брукс ( поредицата "Шанара").

А по повод Хиперион ( определено не е фентъзи), тежичка и накрая вече идва малко повечко...Simple Smile

За Властелина  - по-скоро я харесвам като класика в жанра, не съм чак такъв фен. Май прекалено късно я прочетох. Cry

Тери Пратчет... нещо не можах да го възприема.

# 51
  • Мнения: 3 647
Дейзи, понеже аз казах Тери Гудкайнд - неговата поредица е Мечът на Истината. Първата беше Първото правило на магьосника, по-нататък не ги помня, мисля, че са 3-4...Поне ние толкова имаме, може да сме пропуснали някоя.
  тези от кога  ги търся
сподели на кое издателство са
имам само електронния вариянт ама не е като да държиш книга някак си
Wink

# 52
  • Мнения: 293
Еее, де. С'а ме зарибихте да чета пак Гудкайнд.

Еовин, "забозява" е страхотна дума, ще си я ползвам с кеф, ако може. Mr. Green

2-ри призив за послушание ми се отправя, това какво значи?  Че съм голяма, но не се държа на положение, явно Flutter
Добре, Мъни  Laughing - с удоволствие ще го изчета Резник, щом ти казваш, и виждам откъде да си го изтегля, но от коя да започна? Хронологично, или както Пратчет препоръчвам - започни от еди-коя си??
Само дето досега съм чела на монитор само вече четени книги, не знам като как ще да е с нова..


Aнгуа - не издават ли Прозорец само Гудкайнд?

# 53
  • Мнения: 434
Ами я тогава любителките на Пратчет да кажат нещо за "Дядо Прас", че гледам филмчето и се чудя дали да го дръпна.
Забравих да питам "Ерагон" - гледахте би го, хареса ли ви?


 Аз глрдах "Ерагон" и нещо ми изблюдня.Поразително напомя трилогията "Ездачите на Перн"
 от Ан МакКафри.

# 54
  • Мнения: 6 995
Да, ИК Прозорец издават "Мечът...".
Чесън, с удоволствие можеш да ползваш "забозява"
- аз забозявам
-ти забозяваш
- той/тя/то забозява
-ние забозяваме
-вие забозявате
-те забозяват

Простете, дефект от педагогическата практика, да спрягам глаголи на дъската Crazy

# 55
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ще се включа и аз! Чета фентъзи (но не изключително), като по-малка повече ме влечеше жанра, сега се разпилявам на повече посоки.

Много обичам Толкин, чела съм Властелинът преди мнооого години (1990?), а "Билбо Бегинс или дотам и обратно" дори още преди това. После имаше преведена и "Силмарилион", което е един вид сборник легенди от Средната Земя. Амбициозно си купих наскоро цялата поредица на английски, но зациклих още на първата част (Задругата). Оставям ги наследство на детето.  Laughing
 
Видях, че сте гледали "Ерагон", предполагах, че ще е тъп, но двама любимци на едно място са се събрали, тъп, не тъп, ще го гледам.  Mr. Green
По този повод копирам си поста от общолитературната тема:

Взех от библиотеката Eldest на C. Paolini (продължението на Ерагон, не че толкова ми хареса първата част, ама се чувствам вече "длъжна" да я прочета). Кристофър Паолини е дете-гений, завършил преждевременно гимназия (обучаван у дома) на 15 години и през това време написал Ерагон (книгата е издадена, когато той е на 19). Има доста "откраднато" от Толкин, а ако щеш и от Междузвездни войни (все една и съща приказка за доброто и злото, нали?), но най-вече ме подразни, че на места езикът му е като взет от речник. Аз като чужденец, говорещ английски, прибягвам до тези похвати, като пиша нещо служебно, отворя тесоръс-а и търся синоними. Т.е. звучи насилено.
Та след всичко това, ще чета продължението...

# 56
  • Мнения: 467
Момичета, вдъхновихте ме да си сменя аватара:-) Hug Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 6 995
Хехе, много е хубав. Напомня ми Господарката на сокола на Марион Зимър Брадли Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 065
Толкин, ....., честно казано, понякога е твърде описателен и доскучава.

ей така ми е на мен Урсула Ле Гуин. много интересни истории, ама докато ги прочета се отплесвам ен на брой пъти. реших, че е въпрос на чест да дочета Зелмемория, но втората не съм я пипвала. то голямо въображение, голямо нещо  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 884
Тъй и тъй говорим за фентъзи, предполагам, да не е само за книги. Я кажете, играете ли World of WarCraft, или някоя друга игрица с фентъзи елементи и герои? Гледам сега Line Age и ми се струва че е много интересна. 

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 10:17 от SheDevil

Общи условия

Активация на акаунт