Маслини?

  • 10 543
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 647
пасирай с малко зехтин и става чудесен пастет
после може да смесиш със извара
и става чудесно предястие

# 16
  • Мнения: 1 448
Не знам дали съм писала , че направих страхотна родопска закуска с маслинките, даже и за нея бях пуснала тема  Blush Забърках извара, олио, чесън лук, червен пипер, черен пипер, чубрица, маслини /без костилките  Mr. Green/ и стана страхотно мезе за ракийка  bowuu

# 17
  • Мнения: 11 546
Приготвяла съм пастет от маслини преди време.Рецептата е следната:100-120 маслини се обезкостяват и се поставят в дълбок съд.Прибавя се и филия сух хляб намокрен и изцеден.Пасира се с пасатора,като постепенно се прибавя 1/2 ч.ч. олио.В оригиналната рецепта се слага и едно сурово яйце,но аз не слагам,вместо това не изцеждам филийката хляб много,както е по рецептата.Олиото може да се замени със зехтин.

# 18
  • Мнения: 301
Салата от скумрия с лук и маслини

 5 порции

Продукти:

1 средно голяма скумрия, студено или топло пушена
2 глави лук
10 маслини
2 супени лъжици растително масло
1 лимон

Начин на приготвяне:

    * Скумрията се почиства от костите и кожата, нарязва се напречно на порционни парчета и се поставя в елипсовидно плато.
    * Полива се с изстискания от лимона сок, посипва се с нарязания на кръгчета лук, украсява се с маслините и се поръсва с растителното масло.  chef

Тази салата мога да я ям по всяко време и навсякъде Mr. GreenНикога не ми омръзва PeaceОБОЖАВАМ я Heart Eyes
А сега по темата наскоро правих една крем супа по рецепта от едно списание и стана чудничка  chefхем лесна,хем вкусна
Крем супа от гъби с маслини и чушки
1 готова крем супа от гъби на Маggi
1 звлена чушка
1 червена чушка
1 шепа нарязани маслини(черни,зелени според вкуса)
зехтин или олио
1-2 скилидки чесън(пресован)
магданоз на вкус
Супата се приготвя според указанията на опаковката,отделно се нарязват на дребно маслините,чесъна и чушките и се запържват в мазнината след това се прибавят към готовата супа и се поръсва с магданоз Hug
Става много бързо и е изключително вкусна Flutter
А който не обича готовите супи може да си  приготви сам крем супа от гъби и ще стане още по-добре  chef

# 19
  • Мнения: 301
Сложи ги в буркани или бидонче, заливаш ги със зехтин и могат да стоят така няколко месесеца Wink, даже стават по-хубави.
Майка ми ги слага в бидонче от онези в които се продават маслини и ги залива със зехтин и стават божествени Sunglasses
А прави и нещо друго-в 3 литров буркан слага черни маслини с костилките,пак зехтин и кромид лук нарязан на шайби- стават готови за всякакви салати Hugсамо си добавяш другите продукти-напр.пушена скумрия Mr. Green Blushтази салата си ми е слабост Laughing

# 20
  • Мнения: 27 524
Аз ако имам повече, просто си ги слагам в олио и си ги държа в хладилника и си ги ям така. Нищо готвено не ми допада с маслини, освен върху пица понякога.

Общи условия

Активация на акаунт