Рицарки на бялото кантарче - 29.01-05.02

  • 13 422
  • 367
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 806
Настъпи време да се освежим, да се потегнем, да се спретнем – все хубави работи, нали така?

Орденът на режимките стана част от нас самите. Познаваме се помежду си повече, отколкото с някои от хората, които виждаме ежедневно. Споделяме си радости и тъга, свързани или не толкова, с нашата борба с килограмовите излишества.
За успешно присъствие в Ордена и още по – успешно справяне с проблемите с теглото има ред важни неща, които и да не ги мислим, те си искат своето. До изтъркване на клавишите си повтаряме едни и същи неща и всеки път е важно пак да си ги кажем/прочетем.




Всичко започва с твърдото решение – от този момент (не поредното утре, не поредния понеделник…) Рицарката решава, че ще направи нещо много важно за себе си. А важното е – да промени живота си така, че да се почувства по-пълноценна за себе си и за хората, на които държи. Решението – в това е ключът за бараката. Може много да се разсъждава, дали и доколко трябва да се грижим за теглото. Ако е само за да ни забелязват, едва ли си струват усилията. Ако заради нещо ценно – и воля, и търпение ще се намерят. А важните неща всеки си ги определя сам – за това няма правила.
След решението идва моментът за избор на пътя. Какъв режим да се избере? Е, тук вече става по – интересно. Диети, теории, информация много. Повече, отколкото човек може да възприеме и преработи, още повече, че често данните и са противоречиви. И все пак, избор трябва да се направи. Тук можем да споделим само насоки на мислене, но не и готови решения – всички сме толкова различни, че няма общо правило за всички случаи. Затова, абсолютно задължително е да се подхожда с мисъл. Да, трябва да се помисли преди да се действа. Често цената на свалените килограми може да е прекалено висока.




Първо – в Ордена не се приветстват диети с бързи и драстични резултати. Същото отношение се проявява и спрямо приема на химии разни с неясни странични ефекти. В този смисъл, важно е да се избере РЕЖИМ – начин на хранително поведение, което да прерасне в навици, без драстичност, без резки движения.  
Второ – всеки режим изисква някакви ограничения. В едните се изключват групи храни, в други се намаляват количествата, в трети се изисква спазване на часове. Винаги има нещо, което ни ограничава спрямо това, което правим обичайно. Основното в преценката е, какви са ограниченията, какви са евентуалните щети, които можем да си причиним. А това е въпрос немаловажен, защото става дума за собственото ни здраве и добруване.
Трето – всеки избран режим трябва да отговаря на природата на Рицарката. Трябва да се познаваме достатъчно, за да имаме представа кое как въздейства. Трябва да сме наясно, че всички сме различни – това, че някой за една седмица е махнал 5 кг, съвсем не означава, че същият режим при нас ще има аналогични резултати. Ако е режим, който не отговаря на индивидуалните особености, то той няма да е успешен. Но, тук има едно „но”. Но, възприетите хранителни навици могат да ни заблудят. Ако от детство денят се посреща с богато намазана филия и някога това не е било проблем, може да се стигне до грешния извод, че определен вид храна е добър за организма. Или обратно, поради стресово ежедневие да се възприеме, че часовете за ядене, които са препоръчителни на даден човек, са само вечерните. А това е просто вреден навик, а не особеност. Затова, отново се изисква мислене и пресяване. Във всички случаи е необходимо запознаване с това, какво трябва да обезпечим на организма си, за да функционира той добре и с режима, който сме избрали, да му дадем всичко потребно.
Четвърто – движението и спортуването. Важна съставляваща на предприетия път към здраве. Също се изисква осмисляне и нагаждане. Четене и ровене – кое е най-доброто за нас. Как да го направим по най-добрия начин. Какво се случва с телата ни, докато се раздвижваме.




Едно единствено нещо важи за всички видове режими – поемане на много вода. Всъщност, количеството вода трябва да е нормално. Просто сме отвикнали да пием в количествата, които са нормални за организма и идва денят, в който литър и половина ни изглеждат много. Деформация от начина на живот, който водим. Вероятно е все пак различните хора да имат различна нужда от вода, но почти винаги приемаме по – малко вода от необходимото. Основната роля на водата (във връзка с режимите) е в отвеждането на токсините, които са отпадъчни продукти от метаболизма.  



Каквото и да си кажем по повод волята и търпението, търпението и волята, все ще е малко. Възприемайки балансиран режим на хранене, трябва да сме наясно, че често резултатите идват бавно. Просто трябва да се живее с нагласата и мисълта, че с всеки ден ние правим нещо полезно и добро за себе си. А резултатите ще дойдат – ако всичко е както трябва, непременно ще дойдат.

Орденът служи за разтуха, за споделяне, за съветване, за обмяна на мнения, за разсъждения – това си е седянка, на която се обсъжда всичко. Като след всяка седянка, всяка Рицарка си отива с това, което е решила да вземе – да се възползва или не от даден съвет си е нейно право и решение.

И много ви моля, независимо от казано, речено, сторено в темата – не се оттегляйте от нея. Може да не сме съгласни с всичко, но имаме нужда една от друга – просто, защото в това сме спътници. Най-ценното нещо в Ордена е добронамереността – помагаме си, нали така? Най-доброто, което всички заедно постигнахме е свежият дух, свежото общуване и нека така да продължава.


Старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158335.0

Пожелаваме си взаимно успех и жизнерадост! И нека не звучи превзето - открехнете мисълта си на добра вълна и ще ви се върне



Следва продължение => мерки и теглилки

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 12:30 от Асса

# 1
  • Мнения: 4 806


Чета на отслабващи Рицарки:
евридика (ръст 169):    старт: 97; цел: 60 (-37)        сега: 69 (-9) 
(талия-77 (-3см); ханш- 103 (-1см); бедро-60; коляно-44 )
tanita ko (ръст 169):     старт: 97; цел: 60 (-37)          сега: 87 (-27)
талия- 85; ханш- 117; коляно- 46; бедро- 71,5
Sunbeam:                    старт: 113; цел: 63 (-50)          сега: 103 (-40)
little chaos (ръст 163):  старт: 89; цел: 59 (-30)         сега: 77,5 (18,5)
талия: 78 см; ханш: 107 см; бедро: 65,5 см; прасец: 42 см
Ванчето (ръст 170):     старт: 82; цел: 60 (-22)          сега: 76,9 (-16,9)
miracle (ръст 170):       старт: 105; цел: 65 (-40)         сега: 103 (-38)
LUZORO (ръст 173):     старт: 72; цел: 62 (-10)           сега: 64 (-2)
талия-73см; ханш-94см; гр.об.95см ; бедро-54см; кол.-38см; пр.-37см
Айя (ръст 153):            старт: 88; цел: 58 (-30)           сега: 69 (-11)
тал.    – 80;    ханш  - 102;    бедър - 62
tonimirka (ръст 176):    старт: 90; цел: 68 (-22)          сега: 75 (-7)
т.68см; х.104см; б.60см;

лили- (ръст 165):          старт:       цел: 58                    сега: 69 (-11)
vodka s led (ръст 164):  старт: 68; цел: 47 (-21)         сега: 55 (-8)
nadinka (ръст 171):       старт: 72; цел: 60 (-12)          сега: 69 (-9)
оnka (ръст 176)                                                              сега: 75
талия 80 см; ханш 100 см; бедра 61 см
jpop4e (ръст 171):        старт: 77; цел: 60 (-17)           сега: 75 (-15)
Талия: 81 см; Ханш: 109 см; Бедро: 64 см
mimmy (ръст 175):         старт: 85; цел: 58 (-27)            сега: 66 (-8)
талия - 75 и то като дишах; гръд - 96; бедър - 53; и за всеки случай бицепс - 34
jd (ръст 155):                 старт: 76; цел - 52 (-24)         сега: 74 (-2)
бюст - 109 ; талия - 90; ханш - 113; коляно - 42; бицепс - 34

Чета на задържащи Рицарки:
RosiK (ръст 170):          60 кг                          т.    69; х.    95; б.   53
majkata:                      
Асса (ръст 161):           55 (-36)                      т:68; х:88,5; б:51,5; к:38; пр: 34,5

Чета на покачващи Рицарки (със сърчица в коремчетата си):
mari eta  и  Мira (Vatan1919)

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 09:42 от Асса

# 2
  • Мнения: 1 424
Честита Нова Темичка!

# 3
  • Мнения: 4 447
Ето ме!
Това ще е доста успешна тема, усещам го! Аз дали съм ви споменавала за мойта интуиция? Е, сега вече знаете! Laughing

# 4
  • Мнения: 2 956
Тук съъъм  Mr. Green
Хайде на тази да й върви по вода....да няма спорове и сърдения, а само добри резултати и весело настроение   bouquet
 Hug за всички
Танитка както е казал някой,по-умен от мен :"От твойта уста (клавиатура  Laughing ) в божиите уши"   bouquet

Майчеее къде сиии? Ела моля ти се кажи как си  Praynig  Hug
И всички да се вясват малко по-честичко ,че нали сте дружки- да казвате как сте   bouquet

п.п. нещо много намалял списъка на слабеещите бре  newsm78 Ассе правилно ли виждам?

# 5
  • Мнения: 4 806
евридиче, правилно виждаш - само това са подадените заявки за участие Simple Smile Май не е станало много ясно, че в тази тема събираме мерки, па дано се обадят. Но, както е вярно казано - качеството е по - важно от количеството (в повечето случаи)...

Я да ви попитам - като ви видят отслабнали и отправят фраза от типа "Много си отслабнала", какво отговаряте? Приятно е да се чуе, ама не знам какво да отговоря - а винаги се очаква да кажеш нещо насреща. Поне при мен така се получава - разликата е огромна, хората не са чак толкова близки ... в чуденка съм. Давайте акъл, като фрази от типа "това и аз го знам" не ми вършат работа Simple Smile Обикновено при комплимент се отговаря "Благодаря", ама в този случай няма за какво... направо е глупаво, те - хората, нямат вина за това, че кг са си отишли, нали така? Друго?

Мимито ми се губи, що така? Доста Рицарки ми се губят всъщност ... айде, обаждайте се = нали знаете, че не ядем хора.

# 6
  • Мнения: 4 447
Асса, още не ми е дошло до главата да мисля подобни отговори. Винаги обаче съм се забавлявала с хората, когато плещя разни смешки, които разбират определен кръг от хора. Имам особено чувство на хумор понякога...
Бих им казала: Влюбена съм!  Без да уточнявам в кого ... нека си фантазират пък! (А то си е така - в мъжа ти, в детето ти, в живота)

Веднъж така накарах да ми търсят в една фирма упътване на японски за един уред, защото нямаха на български и ми предложиха на английски (аз не го знам тоз език). Нали се сещаш как се вързаха и странно ме гледаха! Аз ги оставих заблудени известно време,но не аз се чувствах неудобно, а те (че нямат инструкции на български).

# 7
  • Мнения: 1 369
Вясвам се  Party
Въпреки полусхванатото чене успях да обядвам, 'щото закуската я пропуснах  Blush . Та - задушени зеленчуци с един млечно-майонезен сос, отделно кисело мляко разджуркано да ги прекарвам и си краднах  Blush от овчарската салата на колежката някой домат и краставица, а и едно яйце. Както казваше един колега: До обяд се борим с глада, а следобяд със съня.
Айде отивам да се боря Wink Лекинка борба и на вас   bouquet
Пък относно комплиментите за отслабването - ми скоро не ми се е случвало и не мога да дам съвет  Embarassed И аз май карам на "Благодаря" (по спомени де  Laughing )

# 8
  • Мнения: 285
Здравей, nadinka!
Аз те определям като лек случай, щом от "самосебе си" си стигнала до 72 кг и после с "опити за разделно" сваляш добре, значи всичко е ок. Моя съвет е да продължиш с разделното, което по моему е добър вариант и скоро ще се радваш на желаните килограми!
Страшно е, когато качваш от самосебе си. Като се има предвид, че имаш малко детен Laughingце - всичко е в реда на нещата.
Иначе си попаднала на мястото, което може да научиш много полезни неща, стига да искаш да ги чуеш и да не си нетърпелива!
Успех!

Танита, благодаря ти. Аз съм от хората, които цял живот са на диетки и вечно са си малко над нормата.  Mr. Green Но сега, след обстойното четене на "разделна" литература, съм се надъхала, че този метод ще ме доведе до лелеяните дънки от младостта. Дано наистина да има ефект!

Асса, на теб ти благодаря, че ме включи в списъка! Знаеш ли, както си го написала - остават ми 9 кг до желаното тегло. Ами то 9 не звучи чак толкова огромно число. Ти ме мотивира допълнително!  Hug

Успех на всички ви момичета!
Дано пролетта ни завари слаби и с къси полички!  Heart Eyes Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 4 806
Таня, не ми върши работа хуморът, че все оставам неразбраната аз, а и ... става дума за хора, с които имам работни контакти. Сиреч, моите колеги са и колеги на моя благоверен и ... не се получава.

Имах предвид някакви фрази и реакции, които са по - официални и не така фриволни.

Ех, Майче, що се губиш - да дадеш едно оттренирано рамо по тоз проблем, че ...

... ще си кажа пък, срам не срам ... представяте ли си, кое ми идва първо на ум в такива ситуации? "Ами старая се"  #Silly    smile3537  Е толкова тъпа реакция ... от себе си все не очаквам и все се изтървам. Тъпо еееее, то е ясно, че се старая, ама хората може да си помислят, че за тях се старая, а пък то не е вярно. Въвеждам ги в заблуда, дето не е много почтено, нали така? Уффф, ше си речете "да ти имах проблема", ама всички ви чака, да не мислите, че ще ви пусна в редиците на задържащите без предварителна подготовка?  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 642
Честита ни нова темичка!

Успех на всички рацирки и дано споделяме повече щастливи моменти   bouquet.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 348
Мене както винаги забавила се

Ръст 175 - все още
Преди 85
Сега 66 - вече
В бъдеще - 58 евентуално

Ей са отивам да си видя и другите мерки

Намерих ся

Вис - 175
теж - 76
Зад - 97
талия - 75 и то като дишах
гръд - 96
бедър - 53
и за всеки случай бицепс - 34

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 14:13 от mimmy

# 12
  • Мнения: 4 806
Мими, няма да пиша 76, а 66 - нали така? Ти що не внимаваш?  Party

Все още имам време и ще я преименовам темата на "Рицарки на пухкавата възглавница"...  Mr. Green   Какво е това сънено настроение? То вЕрно сървърът се сгъбва постоянно, ама и ние май не му отстъпваме... smile3524

Лагер - сбор и не ме интересува. Че няма и на кого да се дърпат уши - всички стриктни. ... Ех, а беше време  Heart Eyes
 
 newsm63   

# 13
  • Мнения: 256
Току що хапнах една салатка - китайско зеле, домат, краставица и малко сирене. Сега мисля да пийна и едно кафе. С водата до сега съм 1,5 литра

# 14
  • Мнения: 4 447
Вчера леко възмутена бях,
че някои хора не видях!

Днес друго чувство се събуди! smile3514
Колкото и всеки да се труди,
време трябва да намери
на кантар да се премери!

Да отбележа, че съм победител в състезанието за най-големи мерки (от публикуваните)!  Или не се борехме за това.....
Къде са счетитата?

Мимитка
, разкрита си! Слизай долу, откога висиш там! Не може да си по-тежка от мен!

Общи условия

Активация на акаунт