Мнения на Birdie...

  • 253 234
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 1 427
Благодаря Ви за отделеното време  bouquetИ още нещо да попитам-за калциевия глюконат.И той е сред изписаните лекарства.На моменти й изчезва гласеца.Но не съм във възторг от перспективата да я подлагам на още насилствено поемане на лекарство.Вашето мнение?Благодаря Ви още веднъж!

# 916
  • Мнения: 8 585
@Chloé

*ябълка пасирана+малко АМ
*ябълка с круша-пасирани в различни съотношения
*ябълка и/или круша с оризово брашно. С или без АМ.
*печена ябълка с или без оризово брашно.
*оризова каша приготвена от АМ на детето с чисто, бебешко оризово брашно.
*пелте от печена ябълка+круша (настъргана)+ оризово брашно

# 917
  • Мнения: 8 585
Благодаря Ви за отделеното време  bouquetИ още нещо да попитам-за калциевия глюконат.И той е сред изписаните лекарства.На моменти й изчезва гласеца.Но не съм във възторг от перспективата да я подлагам на още насилствено поемане на лекарство.Вашето мнение?Благодаря Ви още веднъж!
Гласа на детето дрезгавее или от кашлицата, или от съпътстващия ларингит и фарингит.
Най-честата причина за тези състояния са вируси.
Даването на антихистамини и антиалергични средства е без особен ефект, тъй като тези състояния са самоизлекуващи се в повечето от случаите.

Даването на калциеви препарати на деца без данни за липса на калций (хипокалциемия) е абсолютно нежелателно и може да е опасно.
По принцип, даването на ампули->> за пиене са практики на треторазрядни школи.

# 918
  • Мнения: 495
Да несбьркам с нещо.д.и крак е с около1смпо-дьльг,но кои е с идеални размери?В момета тя се движи нормално.На левия крак тонуса е повишен..Заклучение от електомиограма:амплитудата на ю''М''отговорите и скоростта на провеждане по моторните и сетивните влакна на Н.тибиалис и Н.перонеус ком.двустранно са в границите на нормата за вьзрастта.гранично повишена вьзбудимост на периферен двигателен неврон вляво.Направихме скенер по предложение на неврол.,заради проблема с крака преди год. и така се установи хидроц.

# 919
  • Мнения: 8 585
1 см е значителна разлика.
Когато е без обувки детето не куца ли?
Огледахте ли тазобедрените стави?-има и редица проблеми извън луксацията.
Хидроцефалия?симетрична, асиметрична? дължаща се на?

# 920
  • Мнения: 495
Тотално умерено дилатирана вентрикулна с-ма в резултат на перивентрикуларна левкомалация-умерена редукция на бялото моз.в-во;в по-голяма степен са разширени окципиталните рога.Супратенториално,на срезовете през суправентрикуларно и високо вентрикуларно ниво в центрум семиовале вдясно се скенира патологичен сигнал в ПДВ и Т2В-прекаран сьдов инцидент,като е налице и тракция на тялото на окципиталния рог на десния латерален вентрикул.МПнаходката отговаря на умерено изразени кьсни последици на прекарано перинатално исхемично-аноксично сьстояние.Това е следЯМР.Повече от 20ч.детето ми страдаше от липсата на кислород,не се чуваха тонове,бях в отделение за наблюдение,а накрая се оказа,че няма кои да ме наблюдава.Благодарение на случаиността и като вдигнах крьвно190/220решиха да ме оперират.Дьщеря ми няма луксации или каквото и да било друго.

# 921
  • Мнения: 495
И вьншно,и двигателно,и умствено си е сьвсем добре.Не е уголемена главичкатаи и  и е много будно дете,предвид заболяването.Тя е моята героиня,защото издьржа на всичко от раждането си  та досега и моята гордост.Тя е всичко за мен .

# 922
  • Мнения: 495
забравих да пиша,че се роди 1кг.

# 923
  • Мнения: 8 585
Да, това което се описва от ЯМР се покрива с картината на оплакванията, за които пишете.
От друга страна, се покрива с картината на неонатална асфиксия.
Това, което описват са леко разширени вентрикули, а не хидроцефалия. Като това разширение на мозъчните стомахчета (от описанието, което давате) е компенсаторно, а не обструктивно.

# 924
  • Мнения: 1 089
Честита Баба Марта, Birdie!

Желаем Ви много, много здраве!

# 925
  • Мнения: 8 585
Благодаря за пожеланията!
Честита и на Вас!
Надявам се да сте добре...

# 926
  • Мнения: 336
И да идва вече пролетта!
Здраве и щастие на всички!
За мен щастието днес е, че сме порастнали - успешно сме се кърмили през изминалия месец, както показаха метърът и кантарът.
Но.. Денят не мина без огромен стрес. Произлизащ от хипотезата, че АБКМ на дъщеря ми всъщност е към кърмата ми. Мислех, че такова нещо не съществува...
Кажете ми, че не е възможно.
Също ме интересува дали му е дошло времето за изследване на хемоглобин? С цел да се отхвърли желязодефицитна анемия. Кога се кара физиологична анемия? Не е ли на по-късен етап?

Здраве, здраве на всички! И мир! И да не забравяме, че са безценни.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 18:08 от Иглика

# 927
  • Мнения: 664
честита баба Марта!

Благодаря за бързия отговор и за желанието да помагате винаги със съвет!

# 928
  • Мнения: 8 585
И да идва вече пролетта!
Здраве и щастие на всички!
За мен щастието днес е, че сме пораснали - успешно сме се кърмили през изминалия месец, както показаха метърът и кантарът.
Но.. Денят не мина без огромен стрес. Произлизащ от хипотезата, че АБКМ на дъщеря ми всъщност е към кърмата ми. Мислех, че такова нещо не съществува...
Кажете ми, че не е възможно.
Здраве, здраве на всички! И мир! И да не забравяме, че са безценни.
Няма такава хипотеза! Много рядко е към протеини, преминали в майчината кърма.
Особено, ако детето няма кръв в изпражненията.
Моля внимавайте да не се поддадете на "алергични" тези! и да спирате кърменето.
Ако е нужно направете РАСТ и въз основа на него да се реши.
Ако изключите три неща от храненето си:
*ядки, фъсттъци,бадеми и подобни
*прясно мляко. И само!
*зеле
сте отстранили около 80% от възможните причини.
Не диети на 3 страници!
Не Фризопеп (Прегомин) "на око"!

Честита Баба Марта!
Призовете "отговорните фактори" към размишления, а не към панически действия.

# 929
  • Мнения: 8 585
честита баба Марта!
Благодаря за бързия отговор и за желанието да помагате винаги със съвет!
Hug

Общи условия

Активация на акаунт