ПОДСТРИГВАНЕ НА БЕБЕ

  • 11 877
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
За 10 месеца, вече 2 пъти съм постригвала Ради. Смятам скоро да потретя. Косата и е огромна.
Много обичам да слушам и аз бабини деветини. Според майка ми дете не се постригвало, докато не каже"Р". Че то цял живот може да не се научи. Като Йети ли да ходи Confused:

# 16
  • Мнения: 6 315
Това за пръв път го чувам да ви кажа. И аз си мисля, че така както я караме ще подстрижа Йоан преди годинката, ама не мисля, че по тоя начин ще му отрежа нещо друго Wink.

# 17
  • Мнения: 356
Цитат на: logo5ka
Спокойно мами. Никакъв късмет не сте отрязали. Да са ни живи и здрави "муленцата".
Старославянската традиция е повелявала детето да се подстригва на 7 години. Тогава се счита, че то става одушевено същество с пол. До тогава детето е "ТО" в среден род. Сигурно нерязането е свързано със злите сили.  Laughing

По повод на това се сещам, че според християнската религия, детето преди да се кръсти в църква няма име пред бога и е "ТО", а при кръщаването се отрязва косичка. Аз не съм много наясно с религиозните канони, но ако някой има повече информация може да я подаде. Предполагам, че там има обяснение за първото подстригване. Честно казано не вярвам много в тези неща, но с такава информация можем да си задоволим любопитството и да си дадем някакво обяснение за бабешките поверия.

Общи условия

Активация на акаунт