Кухненски робот-да или не?!

  • 24 110
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравейте!
От известно време се замислям дали да си взема кухненски робот,но все още не мога да реша.Питането ми е към тези от вас,които ползват роботи-какво правите в тях и каква марка са?Мога да си позволя до 160-180 лв за робот.Това,което досега ме е спирало да си купя,е факта,че имам поотделно сокоизстисквачка,много хубав миксер,пасатор,все неща,които си ползвам редовно.Винаги съм мислела,че уредите,които са 2в1,3в1,някак по не вършат работа.Така ли е?
 Благодаря ви!Ще ми е от полза всичко,което ми кажете за тези уреди!

# 1
  • Мнения: 3 504
Валенце, по принцип аз съм за кухненски робот, но ти си имаш уредите поотделно и не виждам смисъл, какво ще ги правиш другите уреди, които явно сега ти вършат работа. Ако кухненския робот върши още неща и други екстри се пробвай. Ето виж тук:

http://kitchen-robots.911.bg/a2/offers.asp?parent=3111

# 2
  • Мнения: 216
в твоя случай е малко вероятно да ти свърши по-добра работа от уредите, които вече имаш. Аз лично ползвам на комплект на braun  с миксер, пасатор и чопър и само сокоизтисквачка мисля да си взема(да запълня "дупката") Peace

# 3
  • В кошера...
  • Мнения: 527
не!

# 4
  • Мнения: 8 917
Още едно НЕ Stop

# 5
  • Мнения: 2 926
Твърдо НЕ! Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Подариха ни такъв робот на сватбата-мнаго е скъп и хубав.Вече три години събира прах в един шкаф,а аз си купих нещата поотделно и ползвам тях.Лошото на робота е,че заема място на плота,пръска се и се цапа и като го ползваш трябва да миеш доста части/дребни при това/.
Общо взето поредната ненужна вещ в нашия дом.

# 7
  • Мнения: 5 362
Като имаш уредите поотделно-НЕ.
Ако пък имаш място в кухнята и голямо желание за робот-ДА.
Аз лично нямам,но и не искам.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз от както имам робот (3 г. някъде) не съм рязала зеле на ръка , но това е единственото нещо за което го използвам.Мисля , че по-скоро не ти трябва  Naughty

# 9
  • Мнения: 2 494
Аз го ползвам редовно  Peace
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=824141&cat=31&f=3698
На Сименс е , подарък от кумовете за сватбата. Много добро попадение, всичко си режа с него, има 4 приставки за настъргване, купа с пасатор, сокове всякакви, даже кекса забърквам вътре.
Но щом имаш другите уреди не виждам смисъл да влагаш пари в това. Старите ми уреди събират прах, а не бяха лоши  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
При положение, че имаш другите уреди, за какво ти е?
Аз си купих преди 2-3 години и да ти кажа - голям рахат Sunglasses Но номера е да имаш място на плота - така ти е удобно и си режеш вътре абсолютно всичко. Прибереш ли го в шкафа веднъж - там ще си остане.

# 11
  • Мнения: 3 360
Аз съм "ЗА"Реже  и кълца всеки ден!Несравнимо е рендето за моркови например. Peace.Пасатора е удобен/при моя модел де..../Доволна съм,макар че може и да меси тесто и да изстисква сок,ама там вече става много сложно с частите и приготовленията Rolling Eyes,а на мен много не ми се занимава.Ти като имаш всички уреди за какво ти е?-Мулинекс е моя Simple Smile

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е щом имаш уредите по отделно - НЕ!  Naughty

# 13
  • Мнения: 1 269
АЗ също мисля, че след като имаш отделните уреди, робота ще  е излишен.
Имам въпрос към тези, които имат кухненски роботи. Има ли такъв уред, който само да реже зеле, да стърже моркови, да мели(нещо като чопър). Аз съм  в същата ситуация, имам си всичко по отделно- миксер, сокоизтисквачка. Голямо улеснение ще ми е да не стържа един час морковите и ряпата за салата или да кълцам зелето до припадък.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 857
АЗ също мисля, че след като имаш отделните уреди, робота ще  е излишен.
Имам въпрос към тези, които имат кухненски роботи. Има ли такъв уред, който само да реже зеле, да стърже моркови, да мели(нещо като чопър). Аз съм  в същата ситуация, имам си всичко по отделно- миксер, сокоизтисквачка. Голямо улеснение ще ми е да не стържа един час морковите и ряпата за салата или да кълцам зелето до припадък.
Точно такъв уред ми трябва и на мен,защото е единственното,което ми липсва.
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 15
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моя не го давам за нищо на света. Използвам го непрекъснато и ми е страхотно улеснение. Определено предпочитам него, въпреки, че имам и отделни уреди.
   Реже, стърже /на ситно и едро /, бърка тесто за кекс и палачинки, има блендер, 2 вида сокоизстисквачки /за цитрусови плодове и за ябълки, моркови и т.н./, разбива яйца на сняг, смила ядки...превъзходен е. Много голямо значение има марката и приставките. Ако искаш още едно мнение ЗА - аз ти го давам! Peace

# 16
  • Мнения: 1 418
Аз си взех скоро на БРАУН най-новият модел.Прибран,върши страхотна работа,много мощен-изобщо страшно попадение.

# 17
  • Мнения: 4 300
При положение, че имаш другите уреди, за какво ти е?
Аз си купих преди 2-3 години и да ти кажа - голям рахат Sunglasses Но номера е да имаш място на плота - така ти е удобно и си режеш вътре абсолютно всичко. Прибереш ли го в шкафа веднъж - там ще си остане.

Най хубавото му е че е наистина робот- в смисъл пасатора трябва все да го стискаш, миксера също, за ренде да не говорим.
А в робота изсипваш всичко и забравяш.
Аз имам и отделно миксер и пасатор, но ги ползвам за различни неща. С пасатора правя само крем супи- когато разбивам горещи.
Миксер май не съм ползвала отдавна.
В робота правя всякакви салати- цвекло, моркови, зеле и прочие. Правя сладкиши- както тесто, така и кремове. Също така троша ядки и разбивам хайвер- само който е разбивал хайвер с пасатор ще ме разбере, направо ми се откачаше ръката преди.
Сокове по принцип не правя, така че тая екстра не съм я ползвала.
Не че ще се срине домакинството  без робот, но ако можеш да си го позволиш- дерзай.
Но наистина си трябва място на плота.

# 18
  • Мнения: 4 546
аз съм за  Peace моят е мулинекс, но не се сещам точно моделът. мъжо го гледал скоро, че сега бил на цена около 180лв.
като готвя ядене в него слагам лук, морков, чушка, натискам копчето и всичко е нарязано.
разбивам домати за сос
зеле и моркови за салата. приготвям по една голяма купа, която държа в хладилника и имаме салата няколко дни.
напоследък си правя фрешчета от портокал или грейпфурт
предполагам, че след време ще ми е много полезна и сокоизтисквачката, но за сега не я ползвам.
лятото правих зимнина с него-чушките ги нарязвам с него, пълня кутии и ги слагам във фризера.
майонеза не успях да направя в него, някои мами казват, че става  Thinking
за теста също не го ползвам-просто не ядем домашни сладкиши, тутманици и т.н.
минус е, че не може да се слагат в купата горещи неща.
може и без робот, но определено за мен си е удобство. нарочно съм го оставила на плота, защото ако ми е прибран в някой шкаф ще ме мързи да го ползвам  Embarassed


# 19
  • Мнения: 2 700
И аз съм ПРОТИВ. Моят го ползвам само за рязане на големи количества лук. Иначе само като си помисля колко време ми трябва да го мия и ми се отщява.
Пък и не съм особена домакиня в смисъл, че за десерти нямам време.

# 20
  • Мнения: 148
И аз съм против. Обикновено тези уреди са с пластмасови части и като резултат вече не ползвам сокоизтисквачката му тъй като започна да мире ше доста гадно.

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
След като имаш уредите не виждам защо ти е и робот.
Аз имам робот и си го ползвам много, но имам място, пък и ми е подарък. Не знам дали щях да си купя при наличие на другите уреди в кухнята.

# 22
  • София
  • Мнения: 9 857
След като имаш уредите не виждам защо ти е и робот.
Както написах по-горе,нямам уред за настъргване и нарязване на зеленчуци. WinkНапример едно от най-неприятните ми домакински задължение е да режа лук,а също и да настъргвам тиква примерно.Но вече се отказах от робот.Ще си взема нещо като чопър мисля се казваше,който да ми реже лука Grinning.
И аз съм против. Обикновено тези уреди са с пластмасови части и като резултат вече не ползвам сокоизтисквачката му тъй като започна да мире ше доста гадно.

Това за сокоизстисквачката ме учудва.Моята е на две години и се ползва доста често,особенно през зимния сезон,но неприятна миризма няма.Може би я сглобяваш преди да е изсъхнала напълно. newsm78

# 23
  • Мнения: 148
[
[/quote]
Това за сокоизстисквачката ме учудва.Моята е на две години и се ползва доста често,особенно през зимния сезон,но неприятна миризма няма.Може би я сглобяваш преди да е изсъхнала напълно. newsm78
[/quote]
Имах предвид, че тя е част от робота и за съжаление и рендето е пластмасово (говоря за сокоизтисквачка за моркови, ябълки и т.н.). От около 5 години я ползвам доста често и от няколко месеца започна да мирише:(
Определено мисля, че чопърът е по-доброто решение + другите уреди поотделно. Peace

# 24
  • Мнения: 50
И аз имам всички уреди, но предпочитам робота. Много лесно се режат зеле,моркови,картофи и други по-твърди зеленчуци. Можеш да жмесиш тесто. Наистина заема повечко място, така че ако нямяш такова си помисли.

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз съм ЗА робот. Имам този от Коледа и съм много доволна. Дълго мислех дали ще ми е нужен, но си купих. Ползвам си го почти всеки ден. Правя си зелева салата за по-малко от минута, смес за палачинки също за толкова време. Определено е удобство. Но наистина, ако си го бутнеш в някой шкаф, няма смисъл. Ако имаш желание ще си го ползваш постоянно. Все има какво да се направи в него.  Peace

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 18:41 от de3demonka

# 26
  • Мнения: 814
По пронцип съм за по-простите неща, имам миксер, пасатор и т. н. От скоро и комбайн.........Голямо връткане, докато го използвам и още по-голямо да го почистя, измия, посуша и прибера.
Аз съм на принципа, че вещите трябва да ми служат на мен, а не аз на тях.
Ето по този въпрос не мога да се разбера със съпруга си, който, като види или чуе за нещо новдо, което облекчавна женския труд в домакинството, решава, че точно то ми е необходимо и го набавя.
Дали пък не съм неблагодарна ?!?!?!?

# 27
  • Мнения: 2 677
Аз съм твърдо за!  Peace От година и половина го имам и си го използвам най-рационално - салата на ръка не съм рязала, всякакви типове теста стават за минутки. Въобще, удобна работа си е.  Grinning

# 28
  • Мнения: 3 251
Твърдо ЗА съм! Преди години ползвах един руски "Елекма"- такава корава душица имаше, но вдигаше шум до бога... Grinning От преди 3-4 години ползвам ТОЗИ , много съм доволна и не бих го сменила с нито един друг уред в кухнята си...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз бих заложила на робота. Предпочитам да имам един уред с няколко функции, отколкото за всяка дейност - различен Flutter

# 30
  • Мнения: 4 546
И аз съм против. Обикновено тези уреди са с пластмасови части и като резултат вече не ползвам сокоизтисквачката му тъй като започна да мире ше доста гадно.

че не са ли всички сокоизтисквачки по принцип с пластмасови части  newsm78

# 31
  • Мнения: 5 475
И аз бих заложила на робота. Предпочитам да имам един уред с няколко функции, отколкото за всяка дейност - различен Flutter

и аз съм на същото мнение  Peace

# 32
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя е на Тефал близо 400лв. струваше  Close  Седи ми в шкафа. Купата му е голяма и ако ми се наложи да режа 1 глава лук, не си заслужава да го ползвам. Защото повече ще мия отколкото...да ме улесни с рязане. Всичко мога да правя с него, но в големи количества иначе не си заслужава...
Аз ти предлагам да си вземеш чопър  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 9 857
Благодаря на всички.Преди малко си купих чопър Нео! Laughing

# 34
  • Мнения: 814
Честита да ти е новата придобивка, да си я ползваш с радост и да облекчава домакинския ти труд! newsm10

# 35
  • София
  • Мнения: 9 857
Честита да ти е новата придобивка, да си я ползваш с радост и да облекчава домакинския ти труд! newsm10
Благодаря!Да се похваля-взехме си и пералня нова,и кафемашина Party.

# 36
  • Мнения: 1 269
Честита да ти е новата придобивка, да си я ползваш с радост и да облекчава домакинския ти труд! newsm10
Благодаря!Да се похваля-взехме си и пералня нова,и кафемашина Party.
Честити придобивки! Със здраве да си ги ползвате! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 9 095
имаш моята питанка от преди месец Hug, аз се реших и скоро ще се сдобия с това: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009116, първо да вземем микровълнова и тн, аз имам само миксер отделно и както обсъждахме в моята тема, който не готви той не знае какво е, без да обиждам мамите, които са против Peace

# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
имаш моята питанка от преди месец Hug, аз се реших и скоро ще се сдобия с това: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009116, първо да вземем микровълнова и тн, аз имам само миксер отделно и както обсъждахме в моята тема, който не готви той не знае какво е, без да обиждам мамите, които са против Peace

Както писах по-горе, имам същия. Няма да сгрешиш ако си го купиш Peace. Аз много му се радвам на моя.  Laughing Mr. Green Wink

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз също имам поотделно - пасатор, миксер и сокоизтисквачка и т.н., но отдавна имам мерак за робот заради тази джаджа, дето ще реже и кълца в место мен салати.

Аз съм "ЗА"Реже  и кълца всеки ден!Несравнимо е рендето за моркови например. Peace.

Питанката ми е: Продават ли отделно само този механизъм за рязане и рендосване?

# 40
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз също имам поотделно - пасатор, миксер и сокоизтисквачка и т.н., но отдавна имам мерак за робот заради тази джаджа, дето ще реже и кълца в место мен салати.

Аз съм "ЗА"Реже  и кълца всеки ден!Несравнимо е рендето за моркови например. Peace.

Питанката ми е: Продават ли отделно само този механизъм за рязане и рендосване?

Този чопър,който си взех аз ,цяла сутрин го изпробвам.ами перфектен е,точно от каквото имах нужда,но не рендосва.Реже всичко обаче-рязах магданоз,сирене за сиренки,месото за яденето на децата,лук...това пробвах днес.Много съм доволна. PeaceИ струва само 30лв,като към него има пасатор и миксерче,и приставка за поставяне на стената.И гаранция една година.искаше ми се да е някоя друга фирма,но са много скъпи.Пък този е Нео.Да видим колко ще изкара,защото както се вижда ,ще му взимам душичката всеки ден. Crazy

# 41
  • Мнения: 701
по-скоро не! Naughty

# 42
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
да, да и да!

# 43
  • На село
  • Мнения: 873
Тути, може ли да ми кажеш кой точно модел си си взела - К700 ли? Колебая се между два модела на Philips и този Braun. На сайта на Braun обаче видях K750 и К700 Vital, които ми харесват повече като функции, но не ги намирам на сайтовете на Технополис и Техномаркет  Sad
Твоя модел кой точно е? Има ли цитрус-преса и колко рендета има голямата купа? Тъй като роботите Braun нямат шейкър, голямата купа има ли приставка, с която би могла да изпълнява функциите на шейкър?

На Валенцето - Честито! Със здраве да си ползваш новите придобивки   bouquet

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз също имам поотделно - пасатор, миксер и сокоизтисквачка и т.н., но отдавна имам мерак за робот заради тази джаджа, дето ще реже и кълца в место мен салати.

Аз съм "ЗА"Реже  и кълца всеки ден!Несравнимо е рендето за моркови например. Peace.

Питанката ми е: Продават ли отделно само този механизъм за рязане и рендосване?


Този чопър,който си взех аз ,цяла сутрин го изпробвам.ами перфектен е,точно от каквото имах нужда,но не рендосва.Реже всичко обаче-рязах магданоз,сирене за сиренки,месото за яденето на децата,лук...това пробвах днес.

Предполагам, че чопъра е малък и не става за рязане на зеле Thinking, ооо зелето ми е най-омразния зеленчук за рязане и рендосването на моркови Close

# 45
  • София
  • Мнения: 9 857
Правилно предполагаш. WinkНе става за рязане на зеле,освен ако предварително не нарежеш зелето на по-малки парчета.Не съм пробвала.И аз точно зарадизелето исках робот.Но се отказах заради едното зеле да си го купя. Confused

# 46
Здравейте, аз също съм за кухненския робот. Може ли да ми кажите от къде да си купя нова кана защото на мояна и се повреди уплатнението. Кухн.робот ми е Мулинекс.
Благодаря Ви!

# 47
  • Мнения: 22 865
Имам,ползвам го рядко,защото ми е неудобен шкафа,където стои,аробота е голям.Преди го използвах непрекъснато,но ми бе под ръка.Сега имам пасатор с чопър и използвам предимно него.

# 48
  • Мнения: 22 865
Здравейте, аз също съм за кухненския робот. Може ли да ми кажите от къде да си купя нова кана защото на мояна и се повреди уплатнението. Кухн.робот ми е Мулинекс.
Благодаря Ви!
И на мен ми трябват резервни части за Мулинекс.

# 49
  • Paris
  • Мнения: 1 727
И аз искам робот най-вече заради рязане на зеле и моркови. Според мен си е нужен в кухнята!

# 50
  • Мнения: 1 906
Кухненският робот е много полезна вещ. Единствения му недостатък е размера  Laughing. За съжаление аз рядко го ползвам, защото  е в шкафа и направо ми призлява като си помисля, че трябва да го сглобявам, а и после миенето на всички тези части  Rolling Eyes Все пак е много практичен. Има си всичко - сокоизтисквачка, цитруспреса, миксер, приставки за зеленчуци, за месо и т.н. вие си ги знаете. Добре е вкъщи да има такъв уред.

# 51
Здравейте, аз също съм за кухненския робот. Може ли да ми кажите от къде да си купя нова кана защото на мояна и се повреди уплатнението. Кухн.робот ми е Мулинекс.
Благодаря Ви!
И на мен ми трябват резервни части за Мулинекс.

Днес питах същото в Технополис. Всякакви джаджи и приставки за него се купуват от сервиза на Мулинекс. Някъде записах адреса и телефона, дадоха ми го в Технополис.
От скоро го имам, ползвам го всеки ден и се чудя как толкова време съм живяла без него  Peace

# 52
  • Мнения: 966
имам всички уреди и нямам нужда от робот...Ако нямаш уредите по добре робот Peace

# 53
  • Мнения: 6 461
Аз съм ЗА кухненски робот  Peace .

# 54
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Аз съм за  Peace имам на Филипс и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт