ПИТАНЕ

  • 481
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Храня бебката си с Нан - НА по препоръка на докторката. Бебчо ми е голяма гладница и през два часа и половина максимум три иска да поема храна, като всеки път количеството варира от 30 до 90 грама- нямаме установена доза тя си я опрпеделя. Rolling EyesЧудя се как се постига спиране на нощно хранене, не че ми тежи да я храня, но ми се каза че не е желателно, а тя си иска и яде ръчичките си и плаче ако не и дам. И едно ужасно глупаво питане: Възможно ли е това мляко да не я засища и за това да иска по на често?
Моля, мамите които са минали по тоя път да споделят мнение.

Благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
На мен ми звучи съвсем нормално бебе на 1 месец да иска да яде на 2,5-3 часа  Grinning Нямаш повод за притеснение. Нормално е и да се буди през нощта да яде. Всяко бебе по различно време спира да се буди нощем, някои дори и след годинката се будят за ядене Crazy Моят съвет е да се водиш по бебето - даваш му да ядеш когато е гладно и колкото иска  Hug

# 2
  • Мнения: 46 535
Ами детето ти е на 1 месец, аз бих се притеснила, ако не иска да яде през 2.5-3 часа  newsm78
Коремчетата на бебета на тези месеци са малки, поемат храна, която може да ги засити за такъв интервал, нищо му няма на млякото  Simple Smile

# 3
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ами детето ти е на 1 месец, аз бих се притеснила, ако не иска да яде през 2.5-3 часа  newsm78

Аз също бих се притеснила  Simple Smile, рано е да пропуска нощно хранене  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 5 606
Ами детето ти е на 1 месец, аз бих се притеснила, ако не иска да яде през 2.5-3 часа  newsm78

Аз също бих се притеснила  Simple Smile, рано е да пропуска нощно хранене  Peace
И аз мисля, че е рано да спре нощното хранене! А интервала между храненията е ОК. Той такъв и трябва да бъде.

# 5
  • Мнения: 581
Момичета, успокоихте ме благодаря Ви!  bouquet

# 6
  • Мнения: 27 524
Не, не е от млякото, това е нормално за бебетата. Синът ми все още яде нощно време, виждаш колко е голям  Laughing Не се опитвай да я отказваш, тя сама ще знае кога е времето, стискай зъби и си я храни  Hug

# 7
  • Мнения: 5 362
Ами детето ти е на 1 месец, аз бих се притеснила, ако не иска да яде през 2.5-3 часа  newsm78

Аз също бих се притеснила  Simple Smile, рано е да пропуска нощно хранене  Peace
Peace

# 8
  • Мнения: 429
Не бих спряла дете на 1 м от нощно хранене. И на нас личният лекар ни обясняваше, че трябвало на го спра, че било самоубийство, лошо се научавало детето и прочии дрън дрън. Дъщеря ми си искаше храна нощем, към третия месец сама спря да се буди и така прекратихме нощното хранене. Моят съвет е да продължавате да си хапвате нощем  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 887
И мен ме беше посъветвала педиатърката да спра нощното хранене след 1-ия месец,но аз продължих да го храня.Отказа се сам от нощното хранене след 4-ия месец. Grinning

# 10
  • Мнения: X
Естествено, че е възможно да не я засища.
Кристиян като беше на тия месеци и аз имах такива притеснения.
Количеството увеличаваш едва ли не ежеседмично. Имаше периоди - пиехме лъжици и половинки - примерно 3 и половина, после 4, после 4 и половина - Крис омиташе всичко. На 2,5 месеца пиеше по 180 гр.... та го сложих на диета щото толкова ми е акъла  ooooh! и принудително му намалих количеството - а всъщност след 1 месец той пиеше все толкова - сам си го регулираше. Прави смело повече мляко, каквото не й се пие -ще си го остави. Щом ти огладнява преди часа за ядене, значи не й стига.  Grinning
Но всичко това няма нищо общо с нощното хранене - притеснително е ако яде нощем на 1 година - но на 1 месец - е притеснително ако не яде нощем.  Laughing

# 11
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Няма нищо за притеснение.Синът ми е почти на две и си изпива 2шишета кис.мляко през ноща.Щом желае нека пие,не мисля да го тормозя.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Нека да си хапва детенцето щом е гладно. И мен ме бяха подлудили с това спиране на нощното ядене, добре че не слушах никой. Когато му дойде времето детенце ще започне да си спи през нощта. Жасмина и сега огладнява понякога на 2 часа -хич не се притеснявам, като е гладна яде.

# 13
  • Мнения: 556
При нас едното нощтно хранене сама си го отказа като сатана на два месеца. Сега като я нахраня към 20 часа заспива и се събужда да яде около 2 - 3 през нощта и после към 6 - 7 сутринта. Иначе и тя яде през 2.5 часа по 100гр., а е на почти три месеца. Така иска детенцето Peace

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Малкия сам се отказа от нощното хранене след втория месец, но от преди Коледа пак започна да се буди понякога по веднъж, понякога по два. Сега започна през деня да ми прави номера - не иска да яде с биберон и трябва много да огладнее за да засмуче.

Общи условия

Активация на акаунт