Ястия с дивеч (заек, фазан, пуйка, кон, куче и др)

  • 36 867
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 970
Охлюви- на салата Mr. Green С оцет ,чесън и магданоз Crazy Костенурково не съм яла

# 31
  • Мнения: 3 830
Охлюви- на салата Mr. Green С оцет ,чесън и магданоз Crazy Костенурково не съм яла

Аз пък охлювите ги правя с ориз.
Костенурковото е много много вкусно месо. Peace

# 32
  • Мнения: 4 970
сетих се и за панирани охлюви Peace( ей.сега ще ме караш да търся костенурково.......... Crazy)

# 33
  • Мнения: 3 830
Как се правят тия панирани охлюви? Каква панировка?

Потърси и опитай. Костенурковото месо се води деликатесно месо и то не напразно. Peace

# 34
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Внимавайте с костенурките, те са защитени от закона, и има глоби. През март ходих на една среща, на която казвам костенуркова среща, такива неща чух и видях...
Всъщност не съм много добър разказвач - ето http://testudo.bspb.org/bg.php?id=1  и тук са документите от срещата http://testudo.bspb.org/bg.php?id=10
Извинявайте за отплесването, но тези животни наистина са застрашени от изчезване.

# 35
  • Мнения: 9 108
Глиган по ловджийски /задушен глиган с гъби/   ако има желаещи ще напиша рецептата - получи се невероятно вкусен  Peace

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 08:10 от pep-4o

# 36
  • Мнения: 4 970
Пепчо- давай рецептата  HugИзглежда много апетитно

# 37
Моят ловец беше гръмнал лисица и ме прати в аптеката да купя гумени ръкавици,за да я одере/лисиците са потенциални носители на бяс/голям смях падна,когато аптекарката ме попита как я готвя лисицата Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Всякъкъв дивеч се готви с моркови,лук,чесън и каквито подправки се сетите,аз наливам и около 20 грама ракия за по-бързо задушаване.

# 38
  • Мнения: 4 970
и лисичето ли се яде.... Shocked

# 39
  • Мнения: 2 741
Пепчо и аз бих искала рецептата.Благодаря предварително   bouquet

# 40
  • Мнения: 5 001
За пръв път ядох магарешки наденици и суджук.Мммм,много вкусно беше....
Месото се смила и се прибавят подправки,които обичате(кимион,чубрица,сол,черен пипер са основните..) пълни се в черва и се суши....

# 41
  • Мнения: 1 277
А как приготвяте пъдпъдъците?

# 42
  • Мнения: 9 108
и лисичето ли се яде.... Shocked

нееее  Naughty човека я е одрал за кожата  Grinning

Ще напиша рецептата, но близките дни, че съм го ударила по гости напоследък (горките неподозиращи хорица)  Wink

# 43
Ооо не,лисицата мирише ужасно и пренася всевъзможни зарази,не се яде NaughtyПъдпъдъци приготвям в патлажан.Издълбавам и посолявам патлажана и докато се оцеди запържвам лекичко пиленцето,задушавам отделно лук,морков,гъбки и издълбаното от патлажана.Сипвам от тази плънка на дъното,мушвам птичето и допълвам пак с плънката,слагам един резен домат отгоре и захлупвам с капачето на патлажана.Пека в тавичка под фолио около 2 и половина часа,стават мозък Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 4 052
Дядо ми беше ловджия и редовно носеше месо от сърна. Накисва се за 2-3 часа във вода с оцет. После се сварява. Майка ми готвеше сърна винаги по следната рецепта:
Много лук се настъргва на ренде и се запържва с няколко моркова, също настъргани. Добавят се и 2-3 чушки, нарязани на много ситно. Накрая червен пипер и настъргани домати. Сипва се от бульона на месото, слагат се по няколко зърна черен пипер и бахар, 1 дафинов лист и няколко цели скилидки чесън и се оставя да ври около 10-15 минути, след което се добавя и вече свареното месо, ври още малко. Накрая се сгъстява с брашно, разтворено в чаша червено вино и се добавя парче краве масло.
Месото от сърна има доста специфичен вкус и като че ли не е подходящо за всякакви рецепти. Помня, че веднъж майка ми беше направила пържолки , които имаха много странен вкус и вече не повтори с разни експерименти.
Много благодаря за рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт