По-добре ли живеете сега...

  • 2 216
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Да, по-добре. Разходите ни нарастнаха значително (преди 5-6 години дъщеря ни не ходеше дори на градина, а сега е ученичка), но и доходите ни (поне моите), значително се повишиха. При съпруга ми не е точно така, но той е в сферата на здравеопазването - ни съвсем бюджетен,ни съвсем частник. При него доходите намаляха,  а разходите се увеличиха много. Като цяло обаче, семейните доходи се увеличиха, сега можем дори адекватно да помагаме на близките ни, ако се наложи. Освен това се повиши и "кредитният ни рейтинг" Grinning, така че можем да си позволим по-сериозни инвестиции отколкото преди 5-6 години, без да се притесняваме дали ще можем да ги изплатим.
Тези от близките ни, които са на една пенсия, трудно биха се справили ако не беше семейната общност, но тези, които си организираха допълнителни доходи, вече виждат плодовете от тях.
Лошото е, че при нас, покрай борбата за този по-добър живот, някак си почти безнадеждно се отложи във времето реализацията на втори "наследник".

# 16
  • Sf
  • Мнения: 808
Винаги см живяла трудно. Затова ценя малките радости, които ми се случват понякога Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 895
Надявам се да дойде ден, в който доходите да са повече от разходите Laughing
няма такова животно  Mr. Green
А, то е ясно,че всичко ще бъде изхарчвано със здраве Mr. GreenНикога не съм била голяма спестовница Twisted Evil Идеята е сметките да не са чувствителна част от доходите...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 819
По-добре, доходите ни са по-високи, съответно и разходите. Но щом можем да си позволим да изплащаме жилищен кредит и лизинг на автомобил, значи нещата са много по-добри.
Дано тази тенденция се запази и в бъдеще.

Ае по-добре за мен не само по икономически показатели - сега имам и съпругът ми с когото преди 5 години дори не бяхме гаджета, имам и дъщеря ми, която дава смисъл на цялостното ни развитие - професионално и личностно.

# 19
  • Мнения: 1 416
Да, живея значително по-добре. Стандартът ми не е кой знае колко висок, но не се оплаквам.
Близките ми също живеят по-добре...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Гласувах, втора опция.

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, преди 5 години начевах в професионалната изява, правехме си жилището и бяхме затънали до уши в дългове.
Подобряването на състоянието ни не зависи от преки мерки на държавата, честно казано

# 22
  • Мнения: 1 273
Да по-добре. Тогава  бях студентка и вместо да работя разчитах на майка ми Embarassed, която издържаше 3 деца. Сега обаче имам хубава работа, страхотен съпруг и бебе Peace

# 23
  • Мнения: 8 505
Втора опция.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
срам, не срам  Blush ... не мога да определя... Confused Или пък казвам - не сме помръднали на йота.

Родителите ми определено по-добре живееха преди 5-6г. Сега са пенсионери.

# 25
  • Мнения: 1 488
по=добре живея сега, защото не живея в България

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, много по-добре. Допреди 6 год. нямахме деца и съответно разходите ни бяха по-малки, но въпреки това живеехме по-скромно.

# 27
  • Мнения: 1 180
Ами, не мога да преценя. Май си е същото, само дето сме с един повече. А, и с една кола повече. Иначе....аз пак съм си в къщи и не работя, апартамента си е същия, не знам в каква насока да се огледам - с две думи, на същото дередже сме. като гледам и покрай мен е същата история. Живеем доста добре, не се лишаваме от нищо, но и не се изхвърляме - напр. да почиваме на Варадеро или нещо от този род.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Втора опция за нашето семейство. И мисля, че е нормално, лека полека напредваме в бизнеса и стажа и сме малко по-добре.
За съжаление не мога да кажа същото за родителите ни, особено сега след като се пенсионираха...

# 29
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
определено последна опция Sad
Трима човека с общ доход 400 лв Shocked Сметки ли, плащаме и 70 лв издръжка.... Многооо зле за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт