Слинг - от какъв плат?

  • 37 534
  • 223
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 875
а как кърмите в слинга, аз успявам, но с много наместване, от което беба се изнервя, особено в слинга - шал. такъв с халки още не съм си ушила, а ползвам другия като правя на рамото си т.нар.  плъзгащ се възел, почти същото е.

я разкажи как точно кърмиш в шала, защото аз нещо не мога.  newsm78

# 61
  • Мнения: 132
Момичета, аз така като си чета и ми хрумва, че може би по-здрави халки могат да се намерят в Практикер, но честно казано не съм проверявала!

# 62
  • Мнения: 132
А, и между другото една моя позната си купи  Лана слинг, онзи червения с фигуралните мотиви и е изключително доволна. Плата е много мек и леко разтегателен, памучен е и има някакви леко лъскави нишки.

# 63
  • Мнения: 394
я разкажи как точно кърмиш в шала, защото аз нещо не мога

http://www.mobywrap.com/instructions.php?link=11 тук го има показано, а и понякога връзвам слинга както е показано в този сайт, но единия край не го вкарвам в "джоба" на корема,  а го оставям отгоре и правя възел под "джоба", после слагам бебето както бих сложила новородено (пак според инструкциите в този сайт)и постепенно я смъквам докато си легне в "джоба" с лице към мен. така ни е много удобно за кърмене. това аз съм си го измислила обаче и не знам дали ще е удобно за други бебенца и мами - възела се пада под главичката на беба и тя не възразява, но може на твоето бебе да не му е удобно .
ти как кърмиш в твоя?

# 64
  • Мнения: 875
я разкажи как точно кърмиш в шала, защото аз нещо не мога

http://www.mobywrap.com/instructions.php?link=11 тук го има показано, а и понякога връзвам слинга както е показано в този сайт, но единия край не го вкарвам в "джоба" на корема,  а го оставям отгоре и правя възел под "джоба", после слагам бебето както бих сложила новородено (пак според инструкциите в този сайт)и постепенно я смъквам докато си легне в "джоба" с лице към мен. така ни е много удобно за кърмене. това аз съм си го измислила обаче и не знам дали ще е удобно за други бебенца и мами - възела се пада под главичката на беба и тя не възразява, но може на твоето бебе да не му е удобно .
ти как кърмиш в твоя?

ами аз не можах да го кърмя по описания в инструкциите начин, защото той много мрази да лежи в слинга и само да го сложа в такава поза започва един рев....... използвах обаче едно друго връзване, това от сайта на дидимос, при което тази част, която е зад гръбчето е под двете кръстосани и някак си успявам да го посмъкна надолу и си го кърмя в изправено положение. но не е много удобно. а иначе си го вадя, кърмя си го и пак си го слагам. Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 2 493
Намерих си един плат, който много ми хареса като десен. Мислите ли, че бархета е подходящ и по-точно достатъчно здрав?

# 66
  • Мнения: 394
според мен бархета е супер, мекичък един такъв и май е достатъчно здрав. само да не е лято - струва ми се че държи топло.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 493
Да де. И моите аргументи бяха такива и затова се надявам да стане. Лятото обаче мисля и аз че ще топли...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 043
Извинявайте, че не е съвсем по темата, но за да не пускам нова, искам да ви попитам тук. Бебето като е в слинга тип Mayawrap, как точно е разположено: с лице към мен или странично? И къде му е главичката откъм халките или от другата страна? Днес си уших слинга, но не мога да напъхам бебето в него. Имам чувството, че ще му се изкриви врата, както и да го поставя, а и на нея не и е хич удобно. Явно аз не я поставям правилно. Колкото и снимки да видях не ми стана ясно  Embarassed

# 69
  • София
  • Мнения: 2 493
Може да отпуснеш малко горния ръб. Не е задължително да са еднакво стегнати. Незнам как да го обясня...

# 70
  • Мнения: 1 503
Цитат
а как кърмите в слинга

Аз мисля,че можеш да носиш и кърмиш бебето в поза кенгуру.На мен така ми беше удобно ,защото бяхме на 3 и половина,а легнал...беше абсурд.За луксацията е супер също Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 493
И аз като Цвети съм кърмила в позата като в обикновено кенгуру и при това в движение... Мая беше толко гладна а ужасно бързах и нямах никакво време да спирам да я кърмя. Но тя си папаше и така без проблем. беше на около 5-6 месеца тогава.

# 72
  • Мнения: 394
а мислите ли че мога да я слагам така вече(вижда се колко е голяма от линийката) аз пробвам ама за малко, досега я носех само легнала и май още не е готова да я слагам така, малко ми се сърди.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами тая поза се води от началните така че не би трябвало да има проблем. Само, че трябва да е хубаво пристегната към теб и по-точно горният ръб за да не й се климбуцка главата наляво-надясно.. 

# 74
  • Мнения: 12
страхотни шалове имате!

аз имах MayaWrap, но от употреба - до 2,5 години,  халките се изкривиха и сега не мога да го ползвам за второто дете.
сега си уших от тънък плат с метална нишка - през зимата ще нося бебето така или иначе под якето и няма нужда да е от дебел плат
ето

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2237676

ето тук попаднах на най-много информация, кройки и видео-упътвания

http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=36


а това е "Кесия" или джоб :

http://site.theslingstation.com/hotslings/bluep.jpg

Общи условия

Активация на акаунт