Задължителни ли са столчетата за кола?

  • 5 205
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не зная дали е приет закона. Аз ползвам столчето, защото е много по-безопасно, а не заради глобата.


И аз също поради тази причина ползвам. По телевизията казаха, че е задължително, до 14г.  Shocked Даже вече се съмнявам дали съм чула правилно. Само защото ми звучи абсурдно.

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Как могат да задължат да ползвате столче,след като струват колкото едно майчинство?
Ами за близнаци,породени деца?
Те да оправят доходите за семействата,пък после да задължават.Вие може да имате възможности,но всеки познава и обратната страна.
И двете ми деца имат столчета.

Разбира се, че ще задължат, най- важна е безопасността на детето. И не е вярно, че едно столче струва колкото едно майчинство, както е посочила Мечо Пух, има и по- евтини варианти. И никой не е е длъжен на никого, за да му оправя доходите на семейството, в крайна сметка всеки отговаря сам за себе си и за детето си. Извинявам се за резкия тон, но за мен е проява на абсолютна безотговорност и нехайство да возиш детето си без столче.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 162
Как могат да задължат да ползвате столче,след като струват колкото едно майчинство?
Ами за близнаци,породени деца?
Те да оправят доходите за семействата,пък после да задължават.Вие може да имате възможности,но всеки познава и обратната страна.
И двете ми деца имат столчета.

Разбира се, че ще задължат, най- важна е безопасността на детето. И не е вярно, че едно столче струва колкото едно майчинство, както е посочила Мечо Пух, има и по- евтини варианти. И никой не е е длъжен на никого, за да му оправя доходите на семейството, в крайна сметка всеки отговаря сам за себе си и за детето си. Извинявам се за резкия тон, но за мен е проява на абсолютна безотговорност и нехайство да возиш детето си без столче.

А пази за автомобил има, а? Wink

# 48
  • Мнения: 9 990
Аз малко встрани и се надявам да не се засегне притежателката на старата кола без колани но-законът е да има колани-такава кола как минава прегледите, защо не е спряна от движение, след като не отговаря на законовото изискване да има колани?В тази връзка-каква е допустимата възраст на кола, движеща се по нашите пътища? Thinking

# 49
  • Мнения: 999
 Аз ползвам защото е по безопасно.И не са чак толкова скъпи.Първото ни столче струваше 60лв. а второто 85лв.  него го взехме с парите който си беше събрала от Ч.Р.Д.
 По горе имаше питане и за близнаците- за две столчета се прави отстъпка.

# 50
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз съм за детето да бъде в столче Peace,едно че е по-безопасно,второ е по-удобно и трето ако на майката и се наложи да излиза сама с колата(както мен в случая)-тогава какво прави????И не мисля че някакви 60лв за нова кошница или столче могат да се сравнят с безопасността на децата ни!!!! #Crazy

# 51
  • Мнения: 903
Имаме столче за кола, но до 13 кг., а ще си вземем за по- голямо по- нататък... Мисля, че е най- добре за детето да седи в стол, защото е безопасно, а колкото до закона още нищо не съм чула   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 8 280
За мен да.
Ние винаги сме вързани - ВСИЧКИ. Малкия е пътовам общо 6 пъти без стол:
- 3 пъти с колата на дядо като бебе е порт бебето 2 пъти до поликлиниката която е на 500 м но беше зима и 1 път до Пирогов.
- 3 пъти в чужда кола в София,
... когато сме пътували извън София с чужда кола сме монтирали столче, дори единия път назаем беше.

# 53
  • у дома
  • Мнения: 965
Не знам как да я започна тази тема...
До преди известно време, изобщо не можех да сложа Наталия в столче. Не искаше да стои в него, пищеше, опъваше се, беше един кошмар, само при мисълта, че ще пътува...И я държах права. Всъщност ние се движихме основно в града и затова бях спокойна, че не е в столче - скоростите са ниски и си мислих, че опасност няма. Докато една вечер, се прибирахме в къщи и по една от главните улици в града, някакъв шофьор тръгна да изпреварва друга кола и мъжа ми направи рязка маневра - всичко стана за секунди, детето изхвърча от ръцете ми и си удари тила в дръжката на вратата. Не се разплака, а започна да хълца и да се тресе. Слава богу, размина и се.
От тогава е в столче - овързана от всякъде и пет пари не давам пищи или не...Свикнах!

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 15:48 от Ustata

# 54
  • Мнения: 4 806
Да, задължителни са.
И как може да е иначе?
Може и да не пише в закон, ама има ли нужда?

# 55
  • Мнения: 38
Аз подих във Финландия и тък същто не те изписват преди да са видяли столчето

# 56
  • София
  • Мнения: 3 064
Как могат да задължат да ползвате столче,след като струват колкото едно майчинство?

1. Има и по-евтини.
2. Който има кола и пари за бензин, ще намери и за столче.
3. Лично аз имам количка 3-та употреба, подарък и не ми пука че й личи, но за столче се бръкнах 170лв, защото смятам, че е важно за безопасността. Въпрос на приоритети!

# 57
  • Мнения: 1 455
Как могат да задължат да ползвате столче,след като струват колкото едно майчинство?

1. Има и по-евтини.
2. Който има кола и пари за бензин, ще намери и за столче.
3. Лично аз имам количка 3-та употреба, подарък и не ми пука че й личи, но за столче се бръкнах 170лв, защото смятам, че е важно за безопасността. Въпрос на приоритети!
  Не съм съгласна.Да въпрос на приоритети е,но нямат право да те задължават,след като има семейства които разчитат на едно майчинство.И дали имат или нямат кола,не е задължително да я ползват,но примерно за една консултация в месеца ще ти потрябва нали.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 064
Имат право, и още как! Ако сам не се грижиш за безопасността си и тази на детето ти - да бъде задължително. Айде стига глупости! 50лв струва на старо!

# 59
  • Мнения: 356
Вече са задължителни за деца до 12 год, което е малко ненермално, защото как ще вържеш 12-год. дете да седи мирно там,  а и отде толкова място за стол, е, да има и седалки, ама защо са нужни като си има колан, а 12-огд. дете е дестатъчно голямо за седалка или стол

Общи условия

Активация на акаунт