телевизор и бебчета

  • 1 049
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
мойта дъщеричка когато е вкючен телевизора неотвръща поглед от него,а когато се опитам да я завъртя настрани се цупи и мрънка, а е толкова маничка за такива неща . Случва ли се и при вас ?

# 1
  • Мнения: 480
Когато забелязах, че синът ми се пристрастява към телевизора, започнах да не го държа включен постоянно. Пускам му детски песнички на уредбата. А по време на ядене почти винаги го спирам. Но си има любими предавания-Бон апети и Шоуто на Слави-тях си ги гледа винаги.

# 2
  • Мнения: 2 407
Ники доста се заглеждаше по тв.Гледай да не го държиш много около тв, поне засега.

# 3
  • Мнения: 712
Чак толкова малък  -  не. Беше на около 5-6 месеца, когато започна да се заглежда. По едно време това беше единствения начин да се нахрани. Ако можеш да й отвличаш вниманието, добре ще бъде.

# 4
  • Мнения: 8 505
Като малка ТВ много и привличаше вниманието.Не съм се притеснявала от това.Сега трудно се застоява за повече от 5 мин пред него или монитора.

# 5
  • Мнения: 270
Включен ли е телевизора,Вики постоянно го гледа и аз започнах да го изключвам.

# 6
  • софия
  • Мнения: 756
Моята се заглежда само в анимационните, някои реклами и ако има концерти с дечица Laughing
Повече обича да си гледа снимката на десктопа на РСто Wink

# 7
  • Мнения: 2 757
Лично аз не виждам проблем ако екранът е плазмен или LCD. Електронно лъчевите са вредни и то не само за деца, а по принцип

# 8
  • Varna
  • Мнения: 603
И ние се включваме към малките бебетата,които много харесват телевизора...Точно като твоето се сърди когато и обръщам главичката на другата посока (така,че да не вижда телевизора).В това положение аз спирам телевизора и тя сама си обръща главичката без да се сърди! Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
И моят бебо на вашата възраст откри телевизора и много обича да гледа.Страхувам се да не му навреди и затова го спирам/затова и не сме в час с новините с мъжа ми/

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Проблема не е в излъчването на екрана, а в това, че бебешкия мозък не смогва да обработи постоянно сменящите се картини и дразнения идващи от ТВ. Затова и такива дразнения привличат почти изцяло вниманието. Например една сапунка с бавно течащо действие сравнена с екшън, в който постоянно се стреля и се менят сцените. Кое повече ще привлече вниманието?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И моят син от скоро му се  появи този интерес ,към телевизора.Вярно е ,че стои кротък докато  гледа ,но...  Naughty  не ,не може.

# 12
  • Мнения: 2 040
Дъщеря ми обожаваше рекламите .. как чуваше че започват и веднага си надигаше дупето от креватчето ...  Peace

# 13
  • Мнения: 2 159
да от самото начало се заглежда Simple Smile

# 14
  • Мнения: 8 917
От самото начало се заглежда. Peace

Общи условия

Активация на акаунт