Какво ви е мнението за тенджерите под налягане?

  • 10 261
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 640
Ползвам почти всеки ден, за мен е голямо удобство.
По-бързо, по-вкусно...

и аз

# 46
  • Мнения: 3 091
И аз имам положително отношение - ползвам най-редовно!

# 47
  • Мнения: 7 474
Редовно я ползвам, мисля , че в нея освен по-бързо, яденето става и по-вкусно  Crazy

# 48
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
В началото не знаех как да я използвам,разпитах тук- там и като я почнах -оставяне няма  Laughing
Обичам я тая тенджера-готви самичка милата,и тя ме обича Joy Joy

# 49
  • Мнения: 1 930
Изобщо не я ползвам, така стои.

# 50
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Майка ми използва много често, като готовото ястие изсипва в друга тенджера. Аз не използвам, но се чудя дали да си взема.

# 51
  • Мнения: 1 485
Изобщо не я ползвам, така стои.
Peace

# 52
  • Мнения: 966
супер са само в такава готвя

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Положително!
Ползвам я винаги за храни, които искат повече варене - меса, бобови, царевица и др.
Нямала съм инциденти и тенджерата не ми е алуминиева.

# 54
  • На село
  • Мнения: 873
Силно положително! Имам две такива тенджери - едната ми е още от сватбата - т.е. отпреди 12 г. И двете са Фагор - цената им е 100 - 130 лв., иноксови. Почти всичко готвя в тях - слагам всички продукти и затварям. Ориз само не готвя в тях, че загаря, а когато готвя нещо с картофи, слагам картофите над другите продукти, за да не се допират до дъното, че също загарят. Относно "гръмването" - тенджерите имат резервен клапан, който се отваря авоматично и през него се изпуака парата, ако се запуши основния с някаква люспичка.
Няколко пъти ги забравих до степен да изври напълно водата., а имах и два случая, когато изобщо забравих да налея вода като варях картофи на пара. Да чукна на дърво, нищо страшно не се случи, но оттогава много внимавам. Единствения недостатък е, че са много тежки и обемисти ( 9л и 11л са моите) и това ги прави трудни за миене, а дръжките на по-старата се драскат в миалната машина и ги демонтирам и монтирам почти на всяко слагане в нея.

# 55
  • Мнения: 4 187
Имам такава тенджера,но не я ползвам изобщо,даже незнам как се затваря капака й Embarassed.Единствено мъжът ми няколко пъти си готви каплама в нея.
Предполагам, че за едно и също нещо става въпрос, ама пак да питам: Не се казва КАПАМА?


КАПАМА се казва , да!

По темата, за тенджерите под налягане, мога да кажа само положителни неща. Ползвала съм и ще ползвам с удоволствие, в момента за съжаление нямам .

# 56
  • Мнения: 23
Аз също използвам такава,не алуминиева а иноксова.Много съм доволна, а и цената и не е 300лева а олколо 90(уплатненията и клапата са и супер).Важното е да се внимава с преготвянето заради намаленото време за готвене.  chef

# 57
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Положително - спестява ми много време.

# 58
  • Мнения: 8 505
Изключително положително!

# 59
  • Мнения: 577
Аз също често ползвам тенджера под налягане.
Храната става вкусна, приготвя се бързо без много предварителна подготовка.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт