"Зелени" ли сте?

  • 3 498
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 348
Гледам да съм зелена, ама повече жълтея
не замърсявам излишно, но и не се престаравам в опазването
не чета на препаратите какво съдържат, главно, защото почти нищо не ми говори
не се вманиачавам по екологични продукти, защото не се знае и тях с какво са ги гледали,
поливали или поили

# 61
  • Мнения: 490
Зелена,дръжки!
Всичко е химия- сапуна, шампоана,и изкуствените елхи,всичкооооооооо....
И работата и живота ми са свързани с химия.
Не се и опитвам да бъда.

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 19:46 от пухи пухи

# 62
  • Мнения: 9 865
Не е зле да се опитваме да сме "зелени" за да има нещо и след нас, най-малко по-читав свят за децата ни, нали все за тях пискаме...
Разделям си боклука, макар понякога да съм в шах с някои опаковки. Купувам си по-малко опаковани неща, някои боклуци направо ги спрях... Пазарувам само с платнени торби, хем по-удобно се носят (с дълги дръжки са и ги мятам на рамо), зеленчуци и плодове си пазарувам в кошница... (сюрьозно) Химия ммм, работя с химия - гадно ми е, ползвам козметика, но възможно най-малко, битовата химия е само Фрош (съдържа малко по-малко химикали и се абсорбира безвредно от природата уж 90%). В офиса си ползвам двулицево хартията за някои неофициални документи, поръчваме предимно картонени канцеларски материали... и пия в порцеланова чаша. Купувам бира в стъклени битулки... Но има много какво да се желае...

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
не съм зелена

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 19:08 от Горгона Meдуза

# 64
  • Мнения: 6 993
Опитвам се да бъда. Не взимам найлонови торбички, събирам си разделно боклука, опитвам се да участвам в еко-акции (не ми остава време за всичките Sad ), пестя вода и ток, опитвам се да купувам произведени в българия стоки, нямам кожени дрехи и не искам да имам, не ползвам спрей-дезодоранти, парфюми (а пък съм и алергична към тях) - карам на стикчета, кола не карам, ако имам, ще е екологична. Искам да имам време да посадя горичка и да се грижа за нея през първите и години. Искам да имаме слънчеви панели.
Обаче месо ям. Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 172
Не съм зелена, но обичам и ценя природата като голям дар.
Разделно си хвърлям боклука. В последните 2 години се поотпуснах и не отказвам пликчетата, които се дават за всичко във всеки магазин, по-рано отказвах, може да се мобилизирам пак. Дори съм си подбирала продукти с по-малко или по-лесни за рециклиране опаковки, но след като родих малкия поизоставих добрите природосъобразни навици. Преди и повече вода пестях в домакинството, но ми беше малко за сметка на времето. Не ползвах омекотител - един препарат по-малко все пак.
Не си хвърлям боклука където ми падне, което би следвало да е нормално поведение за всеки.
Бих се върнала към някои от предишните си навици, но ще ми трябва повечко воля, че сега съм и по-ангажирана.
Гледам да не се фанатизирам, но все пак има неща, които може да се правят.

# 66
  • Мнения: 21
От скоро и аз се опитвам да вредя по-малко на нашата планета- като за начало вече спирам водата докато си мия зъбите ... гледам да ходя повече пеша

# 67
  • Мнения: 3 034
не, цветна съм. по-точно шарена.

# 68
  • Мнения: 2 070
Ето, за който иска да е малко "по-зелен"

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169992.0

Общи условия

Активация на акаунт