кажете за най-безумните си покупки за бебо

  • 5 499
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 952
Оле , само аз ли съм така разумна и практична ......нищо не съм купила  в пристъп на лудост hahaha Grinning пък съм спонтанен човек , ама не и в покупките майче   Wink

# 46
  • Мнения: 1 029
Излишни неща не съм купувала, освен купища дрехи, които едва ли ще може да облече всичките. Но имах една наистина безумна история с покупка на количка.  Embarassed Тръгваме лятото с мъжа ми на гости в провинцията и се оказва, че не можем да поберем голямата ни и тежка количка в багажника (не за друго, защото там има един огромен усилвател за музика, с който мъжа ми не иска да се раздели  Rolling Eyes) И двамата страшно се изнервяме от този факт, той заявява, че ще тръгнем без количка и страшно се изпокарваме. Накрая решаваме да вземем само коша от количката, за да има все пак къде да спи бебето (тогава беше на 1 м). Пристигаме ние във въпросния малък град и веднага се втурваме към единствения магазин за детски стоки, в който имаше 3-4 вида колички. Мъжът ми забелязва едно подобие на количка и решава, че това е количката за нас, тъй като е малка и ще се побере в багажника.  Гордо заяви, че това ще ни е количката за път. За мой ужас направо я натовари в колата и я плати (струваше 50 лв (комбинирана, ставаща за новородено), представете си за какво става въпрос!)  #Crazy Жената ни обясни, че обикновено циганите ги купували тези, защото били много евтини, но пък вършили работа  hahaha Вечерта решаваме да ходим на разходка и беше голям цирк, количката се разглоби още докато я разгъвахме, после имах чувството, че колелцата ще изхвръкнат, да не говорим детето как се друсаше милото в нея. Абе срам голям...  Embarassed Беше ми хем страшно смешно и непрекъснато му се подигравах, хем ме беше яд на него. На следващия ден просто не се сдържах, отидохме в магазина, доплатихме доста пари отгоре и взехме една не лоша на Чиполино. Добре, че жената се съгласи да я върнем, че трябваше да я хвърлим направо на боклука и пак щяхме да останем без количка. Сега често ни напушва смях при спомена за тази случка.  Joy

# 47
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Само биберони - залъгалки купувам в изобилие. В Гърция има такова изобилие, че досега имаме около 20-25. Обаче 2дни преди рождения ден забравихме "основната биба" в един друг рожденик, резервната беше в кутийка в колата, която беше далеч от къщи, а силиконовите биби, които имахме вкъщи не ги искаше. Та вече 5дни сме без биба.
Други излишни неща не съм купувала. Аз съм практична. Sunglasses

# 48
  • София
  • Мнения: 5 605
Като изключа купищата дрехи, голяма част от които дори не съм обличала, непрекъснато купуваме играчки и когато беше на 20 дни с баща и и купихме жестоко колело, розово, с кученце, много панделки и т.н... Сега като се замисля това колело ще го ползваме, чак като стане малката на 4-5 години. Другите излишни са надуваем бебе център /той всъщност само така се казва, но въобще не е за бебе/ и парзалка. Всъщност едната стая направо сме я превърнали в склад. Ама май с повечето родители е така при първото им дете . искаме да му купим всичко! Успокоявам се, че сега започваме да работим за второ, та то ще доносва, доиграва...

# 49
  • Мнения: 2 309
Всичко,което съм купувала е било нужно според мен...Няма как да знам дали на детето ще му допадне Whistling
Единствената непотребна вещ се оказа проходилкатаooooh!

# 50
  • Мнения: 6 164
Чак "безумни" покупки не сме правили. Единствено не ни влезе в употреба бънджито, скокна 10 пъти и му омръзна. Не му хареса идеята да стои на едно място, тъй като с проходилката беше свикнал да се придвижва и беше по-интересно занимание. Но пък други деца се кефят на бънджита и бях длъжна да пробвам все пак.

# 51
  • Мнения: 480
Още като разбрах, че съм бременна и му купих едно шише на Нук, което така и не използвахме, защото бибата му беше тясна и дълга и Наката като я налапаше, та му стигаше чак до гърлото  Laughing А преди няколко месеца му купихме надуваем замък, който заема една цяла(свободна) стая, защото много скачаше по леглата и ние мислехме, че там ще му хареса. Да, ама не! Той човека реши, че е по-добре добре да изправя козината на мама и тати, ама да скача по спалнята, пък какво като си чукнал 2-3 пъти главата, а веднъж даже се изръси на пода...  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 5 362
Миналата зима-шапки-които така и не сложихме.Но видех ли шапка,която да ми хареса и купувах. Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 44 106
до сега нямаме излишна покупка, само на леглото мн не си е фен та спи доста при нас, нооо това ще се оправи...Wink
Иначе най-лудата покупка е гърне за 35$ прелетяло океана, нооо е мн любимо, но все още само като играчка Grinning

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Бънджито, но то ни е подарък  Thinking
Купувам й много обувки... На мен са ми мания и страст, но е безумно да купувам толкова обувки и на детето  Embarassed Като се има предвид че ги обува по 3-4 пъти  и омаляват... Всеки сезон има по 4-5 чифта... а проходи едва преди 10 месеца...

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами май кенгуруто,всичко друго използваме рационално  bouquet

# 56
  • Мнения: 3 089
аз купих кошница за кола без да имаме кола. но оправданието ми е, че докато бях бременна, ходихме на гости наприятели с бебе и въпросното бебето цяла вечер си стоя в неговоти си кошче. някак идилична и спокойна изглеждаше картинката. е, петра не си стоя нито час в нейното си кошче за кола.
добрата новина е, че вече имаме кола и чакаме второ дете, така че ще използваме въпросната покупка.

# 57
  • Мнения: 4 392
Не се сещам за някоя такава покупка, освен едно шише на Чико с накрайник, което струваше 13 лева, а сега събира прах в шкафа. За тази си работа е безумно скъпо. hahaha
Излишните неща са ни обикновено подаръци. Mr. Green
Ако се сетя нещо, ще пиша пак.  Peace

# 58
  • Мнения: 6 618
Чак безумни покупки нямам по скоро излишни са ми -няколко завивки/спим ссъс спално чувалче/, втория комплект обиколник /така си стои и заема страшно много място/ и нагревателя за храна ,който почти не ползвам.
Сега съм взела столче за хранене с електронна люлка дано да го използваме за да не мине в графа безумни покупки.

# 59
  • Мнения: 4 300
На мен пък темата ми е полезна. Най малкото защото се колебаех за кошарата- дали да купя дървена + сгъваема или само сгъваема.
И ето че тук прочетох едно мнение.
Разбира се, едва ли е за хвалене че си направил безполезна покупка, но пък едва ли има човек, който не е правил такава. Така поне си даваме съвети и сме полезни  една на друга. А и нищо срамно няма- никой не се е родил научен.
На мен например живот и здраве това ще ми е първото дете и наистина си съставям мнение за необходимите неща само от реклами на продукти + форума.

П.С. За мен и чорапогащник от 165 лв е безумна покупка, но не мисля че който си го е купил е глупав:)

Общи условия

Активация на акаунт