С уговорка или не за раждането ?

  • 2 018
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Мили бъдещи и настоящи  мами бихте ли се уговорили с лекар за израждането или не?

# 1
  • Мнения: 6 618
Най-добре с уговорка!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
за съжаление никой няма да те погледне, ако нямаш предварителна уговорка, което е равно на плащане под масата. но има лекари, акушерки, сестри и т.н.
аз затова отидох да раждам в частна клиника, където верно си плащаш, но поне знаеш защо ги даваш тези пари  и получаваш нещо насреща.

# 3
  • Мнения: 26
Аз нямах уговорка, но не мога да се оплача, не съм плащала нищо, хората се държаха нормално и професионално.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз бях с уговорка. Купих си спокойствие и внимание.

# 5
  • Мнения: 592
Първия път бях с уговорка,сега втория също с тази разлика ,че сега плащането не беше под масата.Платих си на касата на болницата(Тина Киркова).

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
С уговорка. Peace

# 7
  • Мнения: 210
Най-добре с уговорка.Така ще си подсигуриш внимание и може би повече сигурност и спокойствие.

# 8
  • Мнения: 640
Ако съм секцио - да, но ако раждам нормално, вероятно не.

# 9
  • Мнения: 11 545
Първият път без уговорка,вторият път с уговорка.Ако има трети път пак ще е с уговорка. Peace

# 10
  • Мнения: 4 546
решила съм да е с уговорка. но, ако раждането започне по-рано, отивам в болницата и да ме реже който е на смяна. надявам се, че няма да ме уморят на операционната маса. нямам пари да плащам и на лекар, и на болницата, за да извикат точно него, ако не е на смяна.  Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 1 248
Първия път бях с уговорка,сега втория също с тази разлика ,че сега плащането не беше под масата.Платих си на касата на болницата(клиника Св.София)

# 12
  • Мнения: 1 264
Аз нямах уговорка и останах много доволна. Раждах във ВМИ-Пловдив.

# 13
  • Мнения: 1 454
С уговорка за да съм по спокойна

# 14
  • София
  • Мнения: 622
Аз бях с уговорка и добре, че бях с такава, защото имаше непредвидени усложнения и с мен и с бебето.Мисля,че ми обърнаха повече внимание именно заради уговорката.

# 15
  • Мнения: 1 043
По-добре с уговорка,за да си по-спокойна.А ако не си доволна,няма да си платиш Peace

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И двете ми раждания бяха с уговорка, и при двете си мислех, че и да не бях се уговорила - пак така щеше да мине, но и трето да трябва да раждам, пак ще се уговоря.

# 17
  • Мнения: 2 677
Родих без уговорка в Св. София (Тина Киркова). Не мога да се оплача изобщо.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 242
Според мен много си зависи от болницата – избрах Св.София (има репутация на много добра болница) без уговорка. Доволна съм, но все пак останах с впечатление че някои хубавинки ми се спестиха и тази анкета го потвърди.
За предстоящото раждане реших пак там да родя, но с уговорка Wink (много държа на епидуралната упойка и този път ще си платя още 500лв,но искам да съм сигурна че ако могат ще я бият). А ако бях избрала Шейново - там епидуралната се плаща отделно и можех само нея да платя, без да се чудя ще ми я спестят ли понеже не съм кихнала и за уговорка  Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 110
Аз нямах уговорка, но не мога да се оплача, не съм плащала нищо, хората се държаха нормално и професионално.
И при мен беше така. Раждах в Майчин Дом, София. Много съм доволна от екипа, който ми се падна на сутрешната смяна, а и нощната смяна бяха добри и мили. Може би щастливо стечение на обстоятелствата, че в момента, който раждах в родилната зала нямаше друга родилка и целия екип беше при мен. Но божа работа ...

# 20
  • Мнения: 131
Аз от много чудене с уговорка или не . При кой и т.н. накрая останах без никаква уговорка, но немога да се опалча. Не забелязах някакво по-специално отношение към другите жени и мен. Даже мсиля че всичко си мина много нормално и немога да кажа че са ме оставили да се мъча или нещо подобно.

# 21
  • Мнения: 270
Аз нямах уговорка и останах много доволна. Раждах във ВМИ-Пловдив.

# 22
  • Мнения: 4 546
Аз от много чудене с уговорка или не . При кой и т.н. накрая останах без никаква уговорка, но немога да се опалча. Не забелязах някакво по-специално отношение към другите жени и мен. Даже мсиля че всичко си мина много нормално и немога да кажа че са ме оставили да се мъча или нещо подобно.
това май е първото положително мнение, което срещам за бургаската болница  Shocked подейства ми успокоително  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 3 678
Нямах уговорка,но лекаря който ме наблюдава се случи на смяна и ....беше през цялото време до мен  bouquet

# 24
  • Мнения: 903
Да имах уговорка и съм много доволна. Направих го за да бъда спокойна и аз и всичко около мен(семейството). Бях много изплашена като попадах на недоволни майки, преживели егати ужасиите и за това реших да се застраховам и не съжалявам ама грам Simple Smile
Пожелавам ти успех и леко раждане   bouquet

# 25
  • Мнения: 44
Най-добре с уговорка.Така ще си подсигуриш внимание и може би повече сигурност и спокойствие.
А и не знаеш какви изненади могат да ти изкочат!Чувала съм какви ли не неща за раждане без уговорка! GrinningУспех

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 298
Първият път бях с уговорка, вторият също, но бебчо бързаше да излиза и не стана с уговорката. Благодаря на лекаря, който беше на смяна и ме пое веднага. Но за успокоение на майката и на роднините е най -добре да си имаш уговорка с лекаря.

# 27
  • Мнения: 942
И двете ми раждания бяха с уговорка, и при двете си мислех, че и да не бях се уговорила - пак така щеше да мине, но и трето да трябва да раждам, пак ще се уговоря.
PeaceИ аз така мисля

# 28
  • Мнения: 157
Аз бях без уговорка, но всички се държаха перфектно с мен и съм много доволна.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 512
с уговорка за втория път мисля пак така да процедирам

# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
С уговорка! Peace

# 31
  • Мнения: 596
Аз съм за уговорката  Hug

# 32
  • Мнения: 961
Определено с уговорка.
В началото не бях мислила много по въпроса, казвах си все ще родя. В третия месец ми се наложи да полежа в болница за две седмици и окото ми се уплаши, като видях и чух разказите на майчетата, които не си бяха платили. Разликата с разказите на другите, които имаха уговорка беше потресаваща. Не искам да навивам никого да си плаща, самата аз ужасно се ядосвам, че ще се включа в порочната ни и корумпирана здравна система, но не мога да си позволя и да рискувам. Избрах средният вариант, легализираните такси на болницата, в която работи докторката, която ще води раждането.
Лека бременност на всички ви и леко и безпроблемно раждане   bouquet

# 33
  • Мнения: 4 668
Аз имах уговорка . Не съжалявам нито за една стотинка  Grinning получих внимание и си осигурих спокойствие  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 276
Аз мисля, че ще се уговоря с лекаря, който ми следи бременноста в Тина Киркова. Д-р. Гергов.

# 35
  • Мнения: 11 003
С уговорка  Peace Peace

# 36
  • Мнения: 887
Аз бях без уговорка, но всички се държаха перфектно с мен и съм много доволна.
И при мен беше така.

# 37
  • Мнения: 2 849
Уговорка с моя позната акушерка ,която ме държеше за ръка  Joyи контролираше упойки ,вниманието на колежките и .Друго си е да си имаш човек ,но и да нямаш уговорка ,няма да те оставят ,внимателни са .

# 38
  • София
  • Мнения: 1 423
Раждах без уговорка в Майчин дом София, но щях да се чувствам по -спокойно ако имах такава.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моя позната, която работи в АГ, ме посъветва да не плащам на някой доктор като раждам, защото според нея "няма някоя бременна постъпила там , даже и без уговорка и да не е родила" Simple Smile
Аз бях нез предварителна уговорка и не мога да се оплача - дори напротив

# 40
  • Мнения: 2 274
  Аз се уговорих с лекаря, който ми следеше бременността, за да съм по-спокойна! Нищо не съм плащала за самото раждане, освен таксата за избор на лекар на касата  Peace!

# 41
  • Мнения: 5 026
 Имах уговорка, но в деня на раждането лекарката нямаше възможност да дойде...та родих при екипа на смяна. Не знам дали щеше да бъде по-различно, ако тя беше дошла  Thinking

# 42
  • Мнения: 393
С уговорка, защото ако се надяваш на екипа в Бургас, който е на смяна, може и да излезеш адски изтормозен от родлно отделение!  Close

# 43
  • Мнения: 24 467
моя позната, която работи в АГ, ме посъветва да не плащам на някой доктор като раждам, защото според нея "няма някоя бременна постъпила там , даже и без уговорка и да не е родила" Simple Smile
Аз бях нез предварителна уговорка и не мога да се оплача - дори напротив
И двата пъти изобщо не съм се замисляла, с никого не съм се уговаряла. Имам 1001 примера за уговорени раждания, протекли по същият начин /че има и по- зле/ от моите, въпреки договорките. Единствената ми уговорка беше вторият път с анестезиолог, поради факта, че избрах епидурална аналгезия и исках да съм сигурна, че по всяко време мога да разчитам на него, тъй като в нашата болница анестезиолог, който може да постави точно такава не е налице /"общи" анестезиолози иначе си има, но не ме ползват, аз не съм искала секцио с пълна упойка/.
Трябва да споделя, че не съм недоволна от екипите и в двата случая, през цялото време около мен имаше и лекар- гинеколог и акушерка и санитарка. Не са ми скачали по ребрата, не са ме навиквали, не са се държали непристойно /чувала съм за много лоши отношения, не знам кое е вярно и кое- попресилено, човечетата обичат и да преувеличават често, така че не вярвам слепешката на когото и да било/. След раждането втория път си поисках самостоятелна стая със самостоятелен санитарен възел и баня и съм доволна- сменяха бельото редонво, чистеха, не съм недоволна. Освен за поисканата анестезия и за тази самостоятелна стая не ми е искано нито лев и двата пъти, за каквото и да било.

# 44
  • Мнения: 1 004
Аз не виждам много смисъл да плащам 1000 лв, за да се уговарям с лекар, да ми слагат упойка и да съм във ВИП, ако ще съм си пак в мизерните държавни софийски болници. Ако ще плащам тези пари, бих отишла в частна болница, поне да знам защо ги давам. Но понеже нямам тези пари, за да родя в частна болница, няма да ги дам и в държавната, за мен е грехота да дам толкова пари, за нещо което трябва да ми е безплатно. Не ми трябва упойка, не ми трябва ВИП, искам просто да си свършат работата професионално. Нали за това им плащат??
Омръзна ми да слушам и чета това - да си платя, за да си осигуря спокойствието - ами така е, като са научени да им плащат, сега ще плащаме, само, за да сме спокойни че няма да ни осакатят  #Cussing out Загубена държава.

# 45
  • Мнения: 6 461
През първата си бременност нямах уговорка.
За  второто раждане си направих уговорка с лекар.Но не се бяхме уговаряли за пари ...всъщност доктора не ми искаше никакви пари .Ние решихме да му дадем благодарности.

# 46
  • Мнения: 1 040
Имах уговорка с лекаря, който следеше бременноста ми. Не съм плащала нищо - това си беше личен принцип на лекаря. А и болницата, в която раждах работеше със здравната каса. Според мен е по-добре да имаш предварителна подготовка, защото така се чувстваш по-спокойна Peace

# 47
  • Мнения: 24 467
Аз не виждам много смисъл да плащам 1000 лв, за да се уговарям с лекар, да ми слагат упойка и да съм във ВИП, ако ще съм си пак в мизерните държавни софийски болници. Ако ще плащам тези пари, бих отишла в частна болница, поне да знам защо ги давам. Но понеже нямам тези пари, за да родя в частна болница, няма да ги дам и в държавната, за мен е грехота да дам толкова пари, за нещо което трябва да ми е безплатно. Не ми трябва упойка, не ми трябва ВИП, искам просто да си свършат работата професионално. Нали за това им плащат??
Омръзна ми да слушам и чета това - да си платя, за да си осигуря спокойствието - ами така е, като са научени да им плащат, сега ще плащаме, само, за да сме спокойни че няма да ни осакатят  #Cussing out Загубена държава.


# 48
  • Мнения: 24 467
Не знам защо ми излезе само цитата, не и написаното от мен, та исках да кажа, че лично аз платих само 100.00 лв. за анестезията и 50.00 лв. за стаята. Не съм от София и не знам какви са условията в болниците там, нито колко струват тези две екстри, но в стаята ми, макар и не луксозна /аз и не държа да е такава/ си имаше хладилник, телевизор, баня с топла вода, сменяха чаршафите и чистеха пода всеки ден, както и шкафчетата и всичко останало. Причината, поради която я поисках беше не че много искам да се почувствам ВИП персона, а че там можеха да ме посещават свободно. В нашата болница в общите стаи това е недопустимо и аз го приемам за правилно. Защо да тормозим останалите мами, които искат да си почиват с постоянни посещения на съпруга, батко и т.н. роднини и приятели. С две думи- доволна съм. Нямам по- големи очаквания и съм доволна.

# 49
  • Мнения: 226
Аз родих с уговорка в държавна болница. Но много е жалко, че докторите правят капитали в държавните помещения и апаратура.Така е много лесно, а болниците тънат в мизерия. Наистина, от тази гледна точка е по-добре да се ражда в частна болница, но дали там имат целия арсенал от техника и материали, които имат например в Майчин дом ?

# 50
  • Мнения: 1 104
Аз съм за уговорката. Наистина може да се наложи да дадеш пари на някой лекар, но поне ще си спокойна, че ще ти обърне внимание. Аз имах уговорка с лекарката, която ми следеше бременността и не съжелявам за което.

# 51
  • Мнения: 204
Най-добре е с уговорка. Чувташ се по-спокойна и сигурна.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 405
Да!

# 53
  • Мнения: 2 891
С никого за нищо не се уговарях. Раждането беше нормално, но тежко и получих вниманието на целия екип, който се струпа на главата ми и направи всичко, което трябваше (Тина Киркова). Не видях разлика с останалите платили си. Следващият път, пак ще е така. Ако реша да плащам, то това ще стане само на каса, с представен след това касов бон или фактура.

# 54
  • Мнения: 83

  С УГОВОРКА !!!!!!    Peace

# 55
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
В малкия град не е такъв проблем, ако не се уговориш и родиш при екипа на смяна. Аз ако живеех в София, щях да се уговоря, за дами е по-спокойно.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 773
с уговорка, беше ми много спокойно и сигурно

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
Без уговорка, подкрепям мнението на  Zayo ! Ако имам излишни 1000-1500 лв, ще ида в частна болница. Но ги нямам. Родих във Втора градска и нямам оплаквания, с изключение на липсата на епидурална, но там това е практика и не зависи от това дали имаш или не уговорка.

# 58
Брей, колко сте богати всичките!
Между 500 и 2000 лв. очевидно не са ви никакъв проблем. Все така да е.
Но точно вие, които раждате с уговорка и поддържате горещо бутането на ръка, не се жалвайте от страната си, а се сетете за хилядите, на които правите сечено за в бъдеще.
Това е порочна практика и нарушаване на закона както да приемаш подкуп, така и да го даваш.
След като лекарите не се отчитат за тези пари, нито плащат данъци, вие заедно с тях сте за затвора.

# 59
  • Мнения: 3 069
Бях с уговорка и не съжалявам.

# 60
  • Мнения: 1 101
Аз лично бих била по-спокойна ако имам уговорка с лекар (затова и имах такава).

# 61
  • Мнения: 2 622
Отказвам да поощтрявам и насърчавам подобни "уговорки",затова и двата пъти не предложих пари Peace

Не е луд оня,който яде баницата,а оня който му я дава!

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз бях с уговорка. Купих си спокойствие и внимание.



И аз точно така направих Peace

# 63
  • Мнения: 1 942
Без уговорка не раждам  Crossing Arms  /ша стискам кълки вечно  Laughing/

# 64
  • Мнения: 942
Без уговорка не раждам  Crossing Arms  /ша стискам кълки вечно  Laughing/
Joy Joy Joy
И аз така Crossing ArmsМакар и да се чудих за какво бяха тези уговорки newsm78Че то толкова лесно и бързо стана при мен,ама......по-добре да съм с уговорка,че знае ли човек следващия път какво ще му дойде до главата ooooh!

# 65
  • Мнения: 252
Аз щях да раждам с уговорка,но стана така че родих 20 дена по-рано без уговорка Peace

# 66
  • Мнения: 2 407
Да!Най- добре, а и ще ти е по спокойно.

# 67
  • Мнения: 115
По-добре с уговорка.

# 68
  • Мнения: 24 467
По - долу писах, че за двете си раждания общо съм платила 150.00 лв. и то за анестезия при второто раждане /след проблемно първо и то не по вина на лекарите това просто беше неизбежен избор/ по цени на болницата /100.00 лв./ и нищо горница и за самостоятелната стая с тридневен престо и с нелоши условия /според мен за тази цена/- 50.00 лв., обяснила съм защо.
Нито съм желала да си правя предварителни уговорки, нито съм ги правила, освен с анестезиолога /епидурална упойка не всеки слага, а специалист, а в болницата, в която раждах имаше двама такива в родилно отделение и можеше да не улуча такъв на смяна/.
Също съм категорично против такива уговорки и плащания.
И двата пъти когато раждах при мен се смениха два екипа гинеколог, акушер и дори санитарка. И четирите екипа ми обърнаха нужното /според мен/ внимание, не се държаха лошо, даже се посмяхме втория път, понеже с упойката ми беше възможно. Не е ставало изобщо въпрос за пари. През цялото време около мен е имало и лекар и акушерка и санитарка, която ме измиваше с топла вода и ми бършеше потта от челото. Никого не познавах от екипите, не са имали специално отношение към мен, просто са хора и истински професионалисти, каквито, убедена съм, има на всякъде. Може би съм извадила и късмет, но не смятам, че след като 10 години се осигурявам редовно не ми дължи поне едно нормално човешко отношение. Аз като работя освен заплата пари от хората не вземам /макар че моята работа дава благоприятни предпоставки за това/.
Имам колежка, която се уговори, плати си 1 месец предварително и седмица преди термина й лекарят замина за чужбина и тя си роди "на общо основание" с отношение от страна на обслужващите я не по- лошо от платеното такова. И, питам се, защо беше нужно плащане и уговорка? Това нищо не оправя, напротив създава предпоставки за корупция и "разваля" лекарското съсловие.
Разбирам, че има притеснени мами, но мили мами, действително не правете мечешка услуга на останалите, които се опитваме да изградим нормална държава с нормални отношения, с корупция поне намалена до минимум.

# 69
  • Мнения: 8 505
Не съм се уговаряла с никой и не съжалявам.Следващият път (когато и да е),също не мисля да правя уговорки.Виждам някакъв смисъл в това само ако става въпрос за рисково раждане.

# 70
  • Мнения: 3 092
Раждах без уговорка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт