Едно въпросче до родилите мами

  • 1 890
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Наистина е много индивидуално - При мен до вечерта коремът ми се беше залепил за ребрета. Но аз по принцип съм с такава структура, при майка ми след две раждания / сега е на 49 год./ ако й видите корема ще кажете, че е на 30 год. На първия преглед като отидох след раждането докторът ми каза, че матката ми е абсолютно прибрана.

# 31
моят корем се прибра  веднага след раждането,много бързо се възстанових дори отслабнах още пове4е.а за болките които имаш са от прибирането на матката,но споко вси4ко ще се оправи Laughing

# 32
  • Мнения: 2 952
При всеки различно както гледам .....при мен - не бързо ....Докато се прибере аз пак забременях  Whistling

# 33
И аз родих преди почти два месеца,матката вече ми се е прибрала-преди наколко дена бях на преглед и там го остановиха.А коремчето...още го има,но е много по-малко от дните след раждането.казаха ми че след една година ще се прибесе напълно и ме посъветваха до 6-я месец след раждането да не правя упражнения и да не си и помислям за фитнес!

# 34
  • Мнения: 5 362
При всеки е различно.Моят за 2 мес. някъде и се прибра.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моят корем се прибра след около седмица след раждането (аз не бях с голям корем)

# 36
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Веднага след раждането бях плоска като дъска, ама вече 3 месеца кърмя и ям като за последно - сега имам малко коремче, ама щом спра с кърменето се подлагам на зверска диета  Hug Дано успея

# 37
  • Мнения: 867
Абсолютно е възможно да се прибере до няколко дни след раждането. На мен ми беше така само кожата много ми висеше. А матката придобива първоначалните си рамери до 40-тия ден. Всичко друго за 1г. възстановяване и т.н. са глупости. Който иска да се успокоява.
Друг е въпросът, че коремните мускули са страшно разтегнати и хич не държат. Ако се наям повече ми се надува корема, а ако имах и тлъстинки, гаранция че ще увисне и така ще стои. Затова се заблуждавате че има връзка със свиването на матката.
Не знам дали кърменето помага или не но при мен наистина буквално след раждането бях като дъска.Ето снимка от изписването, макар че е доста тъмна и не знам дали ще се види:
http://images13.snimka.bg/002206691.jpg

# 38
  • София
  • Мнения: 5 605
Моят корем се прибра почти веднага след раждането, но се стегна след окол 2 месеца. Тъпата болка в корема е точно това - контракции на матката, които предизвикват свиването й. Матката придобива нормалните си размери, ако не се лъжа поне 5-6 м. след раждането. Но при всеки е индивидуално кога ще се прибере корема.
Peace

# 39
  • Мнения: 1 174
За месец-моят вече се прибра,но все още не е съвсем като преди и ще трябва да се стягам! Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 622
Моят още не се е прибрал, но аз кърмя и не спазвам диети и не спортувам:(

# 41
  • Мнения: 155
Моят се прибра около 40дни след раждането. Има значение как си родила, аз бях секцио. Носих и ластични гащи, помогнаха. Сега съм по-слаба отколкото, когато забременях. Матката се прибира различно, но обикновено около 40 дни също. А контракциите и аз ги усещах като тъпа болка, някъде около 1 месец след раждането.

# 42
  • Мнения: 1 273
Май никога няма да ми се пребере #Crazy #Cussing out

# 43
  • Мнения: 475
Моят се прибра за около 3 месеца,но аз се бях освинила здраво-качих 22 кг.Вече ги свалих и се чувствам добре в кожата си.Но упражненията са му майката.  animal085

Общи условия

Активация на акаунт