Книгите, с които израстнахме

  • 8 521
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 67
прочела съм почти всички които сте изредили +
храм на чудесата /арабски приказки/
Без дом
 карлсон
приказки от стари времена/мажуранич/
приключенията на Гъливер и мн. други                                                                                             

# 31
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ооо, "Без дом". Бях прочела книгата и си спомням, че плачех на половината страници. А, като гледах филма: цял порой. По-тъжен роман не съм чела.

# 32
  • Мнения: 4 555
Момиченцто от Земята - Кир Буличов
О, да! Да!

# 33
  • Мнения: 1 495
Чела съм някои от дотук изброените.
Едни от моите любими книги бяха "Вилервале в южното море","Владко в Индия","Одарпи, синът на Егигва", като интересното е, че и в трите описваха типичната храна съответно на туземците, индийците и ескимосите. Много обичах да ям и да ги чета  Mr. Green. А най-любима ми е Пипи Дългото Чорапче.

# 34
  • Мнения: 2 891
За да не повтарям, ще добавя:
"Капитан Блъд"
"Морският ястреб"
"Островът на съкровищата"
приказки на разните народи - защото имам два реда в библиотеката от всички краища на земята.
"Приказка без край"
едни от първите ми книжки, бяха тези за барбароните.

п.п. забравих разказите на Елин Пелин, както и "Ян Бибиян на луната", че гледам, че първата книга вече е спомената.

# 35
  • Мнения: 803
"Конникът без глава"
"Емил от Льонеберя"
"Малкият Никола"
"Пипи дългото чорапче"
"Приключенията на Лукчо"
"Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада"
"Приключенията на Том Сойер и Хъкълбери Фин"
"Тримата мускетари"
 както и всевъзможни сборници с приказки ( Андерсен, Шарл Перо, български народни, италиански, 1001 нощ, германски и т.н.)

Еххххх, спомням си как като малка обожавах да чета. Прекарвах летата си на село, нямаше много деца в махалата и аз се скривах някъде от баба ми и четях ли, четях...Тя все ми се караше, че "си губя времето", вместо да й помагам със саденето, прекопаването, плевенето и всякакви такива задължения. Много ми стана мъчно веднъж, когато намерих половината си детски книги изгорени Sad

Но пък няма да забравя как седях на един стар шезлонг (силно казано шезлонг), около мен летяха пеперуди, пчели, миришеше на свежа зелена трева, слънцето печеше, а аз се стараех да поставя рекорд и да изчета "Конникът без глава" за един ден. Crazy


(почивайте в мир, бабо и дядо Hug )

Ох, забравих - "Следите остават", "Островът на съкровищата", "101 далматинци" Laughing

# 36
  • usa
  • Мнения: 2 113
Винету
Синовете на Великата мечка
Конникът без глава
Оцеола

вече си мислех, че съм единствената чела книги за индианци Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 131
Следите остават - Павел Вежинов
Проишествие на тихата улица -Павел Вежинов
Ян Бибиан
Винету -
Конника без глава -Майн Рид
Синовете на беликата мечка
Има още много да не изброявам

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Пипи Дългото Чорапче е едната, а другата Приказките на Андерсен. И двете книги ги чета почти през година и всеки път се убеждавам, че в тях има много много философия и мъдрост!

# 39
  • Мнения: 2 891
Прекарвах летата си на село, нямаше много деца в махалата и аз се скривах някъде от баба ми и четях ли, четях...
... а аз се стараех да поставя рекорд и да изчета "Конникът без глава" за един ден. Crazy
За протокола - аз я изядох 4 за дни  Grinning

# 40
  • Мнения: 1 313
Маншон,полуобувка и мъхеста брада -любимата ми

# 41
  • Мнения: 803
Прекарвах летата си на село, нямаше много деца в махалата и аз се скривах някъде от баба ми и четях ли, четях...
... а аз се стараех да поставя рекорд и да изчета "Конникът без глава" за един ден. Crazy
За протокола - аз я изядох 4 за дни  Grinning

Aз си спомням, че не си отлепих д-то от споменатия вече шезлонг, докато не я прочета. Всъщност, излъгах - станах на 2 пъти да си взема филия със сирене и да си откъсна домат от градината... Heart Eyes Ехххх, днешните деца не знаят какво изпускат.

# 42
  • Мнения: 1 418
Всички,които сте споменали и още
"Сребърните кънки"
"Четвъртата височина"(руска,но съм я чела хиляда пъти)
"Воля"(за едно момче без ръце,което се научава да пише с крака-голям рев)
"Майка човешка"(и на нея много рев)

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Момиченцто от Земята - Кир Буличов
О, да! Да!

И много се кефех на комикса в Дъга.

Моя милост се запозна с "Приключенията на Саламури".
А имаше и една друга,"Аничка  Дребосъчето и Сламеният Хуберт".Не че е оставила ярки спомени.Помня я,защото не ми беше интересна,а трябваше да я прочета.
И аз така. Явно е била задължителна ама не разбирам защо.
Освен това което сте изредили се сещам и за "Сърце" на Де Амичис - малее там какъв рев съм ревала. А също и на "Оцеола" и "Винету".
От Юношеския период се сещам за едни книжки от поредица "Връстници". И "Граф Монте Кристо"

# 44
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Всички,които сте споменали и още
"Сребърните кънки"
"

Тъкмо си мислех, че аз единствена съм я чела. Никога не съм си представяла, че ще дойда да живея тук, където се развива действието на книгата и дори имах веднъж щастието да видя пързалящи се деца по каналите. Между впрочем, и тази книга тук е непозната.

Общи условия

Активация на акаунт