трябва ли млеко в зеленчуковите пюрета

  • 1 054
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Слагала съм няколко пъти, но по-често давах зеленчуковото пюре самостоятелно Peace

# 16
  • Мнения: 8 505
Не съм слагала АМ в пюрето.

# 17
  • Мнения: 2 197
Няма нужда от мляко, учи детето са яде зеленчуци в чист вид.
 Когато се започне захранване в началото се започва с 1 лъжичка и всеки ден се увеличава дозата постепенно.Взависимост от това колко пюре си дала, намаляваш грамажа на АМ, което даваш детето да пие преди или след пюрето.Колкото повече пюре, толкова по-малко мляко и така докато не се стигне до цяла доза за обяд зеленчуково пюре.Става за около 2 седмици, или 20 дни.
То затова се казва зеленчуково пюре, защото съдържа зеленчуци. Аз започнах да захранвам с пюре без да добавям мляко и без да допълвам храненето  с мляко. Идеята ми беше, че детето трябва да знае, че на обяд се яде пюре. Без добавки, без мляко. И детето се научи.

# 18
  • Мнения: 887
В началото слагах мляко,защото не го засищаше чисто зеленчуково пюре.Сега вече не слагам,защото давам към него жълтък. Купувала съм на Хип зеленчуково пюре,в което има мляко,така че можеш да слагаш,не мисля,че ще навреди на бебето.

# 19
  • Мнения: 4 428
Аз задължително слагах адаптирано мляко в пюрето до като не почнахме да взимаме храна от кухнята. Хубаво е да се слага мляко не е вредно така че не се замисляй а слагай полезно е за детето.

И аз процедирах по същия начин  Peace Слагах АМ в зеленчуковото пюре, докато не започнахме манджите. Няма да му е излишно това мляко на детето. Не сме имали никакви проблеми, като махнах млякото от обяда  Naughty Според мен това не е причина да се избягва млякото в храната на детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
Нашето джи пи ми е казвал още за големия,че до 1г е задължително да се слага мляко и в пюрето и в кашите хзащото иначе не е пълноценно хранене.До 1г детето има нужда основно от мляко,а после от останалите неща Peace

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Задължително разреждам зеленчуковите пюренца с кърма.

# 22
  • Мнения: 46 516
Слагала съм само няколко пъти, когато са били много течни ...

Няма нужда от мляко, учи детето са яде зеленчуци в чист вид ...

 Peace

# 23
  • Мнения: 1 186
Аз все още слагам по 30 мл. АМ в зеленчуковите пюрета на беба  Peace

Общи условия

Активация на акаунт