Отговори
# 285
  • Мнения: 50
За климатиците аз много проучвах въпроса със сина ми тъй като тогава не бяха още чак толкова масови но стигнах до извода че е хубаво климатика да е в стая съседна на тази в която ще спи бебо и топлината да влиза през отворена врата. Така се гледахме с баткото и да ви кажа при нас понеже са преходни стайте от хола се влиза към детскта стая и пак от хола се влиза и в спалнята ни така че в хола сме сложили по силен климатик които да отоплиава и детската и спалнята. момичета не е хубаво децата (то и за нас де) да спят на много топло.  Аз сина ми като беше бебе го гледах на температура в стаята му за спане разбира се максимум 20 градуса. По добре облечено и завито повече от колкото по-топло. Спят по-спокойно на по-хладно, поне такива са моите наблюдения. Е разбира се това в стаята за сън а не като се преобличаме или къпем.  Naughty

За дигиталните термометри - аз си купих за сина ми на ОМРОН, както Ая е писала. поне тогава те бяха най-хубавите и скъпи, само че този който мери в ухото ами другия, който мери на сгъвка за 2-3 секунди. Да ви кажа за да ме ориентира става но ако трябва да е абсолютно точен не може. В смисъл на едно и също място последователно - три пъти мера темп. и показва нещо такова: 37.6 - 37.2, 37.4 но аз го използвах за ориентир дали има и ако покаже че има мерим по точно с друг.

Поздрави  Grinning

# 286
  • Мнения: 1 419
Климатик, според мен не е подходящо в стаята на бебето да има климатик  Peace

Термометър, аз съм си поръчала най-обикновен дигитален. Едниственото смециално му е мекото връхче  Peace.

Температурата за спане, 18-20 градуса се препоръчва, независимо от възрастта на детето  Wink. То и за нас е толкова. Аз лично предпочитам долната граница - 18 (нищо че съм ултра зиморничева  Blush)

Температурата през деня - 22-24 се препоръчва.

Температурата по време на къпане и след това мазане, обличане - 25-26 се препоръчва.

# 287
  • Мнения: 221
Привети от нас!
 smile3525 newsm59 Flowers SunflowerЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,Tinnitita.Бъди здрава и много щастливи мигове с дългоочаквания подарък.

Ауа,Smooth,стискаме палци  newsm10 !!!Безпроблемно раждане и скорошно изписване със здрави и щастливи бебчета.

Веси,дано не ти се налага вече да висиш в болниците преди появата на бебчо. Peace

Аз едва снощи успях да попрочета отгоре- отгоре лекциите,които сте се постарали да предложите и на нас.Момичета- Hug Hug Hug БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

jane_sk ,дано скоро  приятелката ти и бебчето и са си    вече у дома !Нищо,че се е родила рано,важното е ,че са добре.Вижте мартенките как изпреварват термина си и бебчетата са сравнително едрички за такова ранно раждане.ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!

# 288
  • Мнения: 1 419
ии, заповядайте в новата темичка  Hug

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
И ние сме с климатик, но просто няма друг вариант. Все пак сме се съобразили кошарката да е възможно най-далече от струята. Противопоказно е, че създава движение на въздуха и независимо, че е топъл, си е все едно като течение.
А за самата температура в стаята  - ние по принцип подържаме 23-24 градуса и то денонощно, като гледам така ще я караме и с малката Simple Smile
А за термометрите - тези с бертони да внимавата. Нашия поне не мери точно. Снощи нашия татако беше с температура 38 и 2, а бертони показа 37,4
не мисля, че за бебче може да си правим експерименти.
За сега сме взели обикновен живачен на Чико (за дупе) и се надявам да нямаме проблеми

Общи условия

Активация на акаунт