Чувствате ли се нет крадец?

  • 5 580
  • 164
  •   1
Отговори
# 30
Кво да се чувствам , аз съм ! Mr. Green

# 31
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Крадец съм - да.
Но дърпам какво да правя. Не защото нямам пари за кино или за музика. Когато имам време отивам на кино, когато нямам (което е по-честия вариант) дърпам и гледам. Когато искам да имам албума на дадена група или изпълнител си го поръчвам от нета (легално) или отивам да го купя. Обаче като излезе нова песен която много ме кефи или не мога да намеря даден албум го дърпам без угризения.

# 32
  • Мнения: 1 100
Сега пак вървим да си говорим за американците усещам, защото статията е написана като за елементарни хора.
Ясно е, че нито Майкрософт, Сони мюзик, филмовите компании, анвирусните и пр. никак,ама никак не са доволниот някои неща. Теглете,  докато можете, защотомисля че до 1 г. всички ще направят като дата-та. Пак ще си говорим... Grinning


Че то ако са като дата.бг си е супер. Аз си плащам търсачка и парите не са много, за това което се предлага.

# 33
  • Мнения: 389
Всички програми, с които работя са open source, само една е платена. Бих я купила легално ако дохода ми го позволяваше, но не мога. Затова съм направила компромис със съвестта си и ползвам стара версия, която ми върши същата работа. Не знам дали е кражба да сваля нещо, което така или иначе не мога да си позволя.

Хубавите и зрелищни филми, които си струват, гледам на кино. Вместо да се мъча с някое пиратско копие, снимано от екран, плащам си там 4-5-6 лв. аз да съм пред този екран. Вкъщи рядко пускам филм, по телевизора дават достатъчно интересни неща. Тегля от торенти само неща, които не мога да намеря по друг начин, например стария полски филм Znachor от темата за препоръчани филми и серии с аеробика. Така че и за филмите малко ми олеква, като ида на кино и си платя лептата веднъж на 2 месеца.

Дали се чувствам като крадец? Да, малко, и то най-вече за Windows-a, който не е невъзможен разход.

# 34
  • Мнения: 5 468
Ох... не разбирам въпроса, аз съм фотомодел...

# 35
  • Мнения: 2 897
Aбсолютна безсрамница съм...и крадла също Embarassed

# 36
  • Мнения: 822
Крадец не съм,по-скоро нет-убиец...

# 37
  • Мнения: 239
  Сопранов, а твоя отговор какъв е, освен питанка отговор не виждам .
  Не, не се чувствам крадец, ползвам ресурс свободно достъпен в мрежата.

Сопранов рядко пише повече от едно изречение за да не разберете, че едвам смогва да улучва клавиатурата. Дъртак.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 271
Не съм крадец, защото от никого нищо не съм откраднала.
Това,че някой друг го е откраднал  и го предлага в публичното пространство, го прави единствено него крадец - аз съм чиста  Sunglasses

Кражба би било, ако аз разбия нечия парола, или хакна компютър, за да си дръпна нещо. Иначе съм си интернет потребител  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 1 629
Софтуерът ми е безплатен, но и свободен.
Повечето музика е купувана, но има и 'свалена' Blush
Филмите... крадла съм, да.
Иска ми се да не бях, ама късно за мойта душа е.

# 40
  • Мнения: 1 072


Много интелектуален труд ограбих, за да му се наслаждавам  Embarassed Не печеля от това. Но ако трябва да си платя всичко, което използвам, трябва да си продам къщата. Сори, но предпочитам да престъпя закона, отколкото да остана тъпа и  ограничена. Когато отида на интервю за работа, ме питат с какви софтуерни продукти мога да работя, без да се замислят на каква стойност са и дали са по силите на обикновенния кандидатстващ.

Е, като опре ножа до кокала ще има........  

# 41
  • Мнения: 6 904
Крадец съм, да, но не се чувствам виновна и ще кажа защо. Още преди 5-6 години влязох за първи път в магазин на Virgin в Париж и останах очарована. От тогава съм посетила значително количество огромни музикални магазани и всичките са много хубави. Има филми, музика и изобщо всичко, което можеш да си представиш. С удоволствие бих прекарала няколко часа в такъв магазин и да си купя това, което искам (както и съм правила). Но в България действителността не е такава. Най-хубавият магазин за музика във Варна е на... Пайнер. А там изобщо няма да стъпя, просто не ме интересува. Всъщност преди имаше един музикален магазин, не беше голям, но поне изглеждаше прилично. Работи сигурно по-малко и от година. И от къде да си купя музика? Тук просто такива места няма. И докато няма ще си тегля от нета, не виждам какъв друг избор имам.

# 42
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Windows-ът ми е легален, програмките за обработка на снимки - също /изключвам фотошоп, който е копие на служебния Embarassed/. Не тегля филми, наемаме си. Музика - понякога, от мп3.бг, където Милото си я плаща с смс.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тегля и вина не чувствам.

# 44
  • Мнения: 2 759
...А и (както един от тези преподаватели често казва) посочените загуби са повече от нереални. Ако не съществуваше възможността да се теглят музика и филми толкова лесно, колко от нас ще тръгнат на кино всеки ден? Или ще си свалят всяко парче излязло в даден жанр?..
           Нереални, ми  Peace. Мен никой не ме пита, когато плаща 7-8 милиона на някого, при това понякога за лоша актьорска игра. Но после от мен гледат да си ги избият. И кво - на загуба били. Ей такива хич не ги жаля. Мда, чувствам се крадец, но не - не ме е срам. Не мога да си ги позволя.

Много интелектуален труд ограбих, за да му се наслаждавам...
            Peace

..Когато отида на интервю за работа, ме питат с какви софтуерни продукти мога да работя, без да се замислят на каква стойност са и дали са по силите на обикновенния кандидатстващ.
             И аз се дразня. Питат ме дали съм работила вкъщи със софтуер на ст-ст 20 000Е. Че аз ако мога да си го купя - няма да отида да работя при тях, нали newsm78?

             И нека да затегнат положението, да видим кой ще дава по 10 лв на боза, м? Малко като такситата - 1 лв на км, но кой ще ги даде Whistling...

Общи условия

Активация на акаунт