За АМ-Nan или Nutrilon

  • 4 308
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 451
Като майка, която има опит и с двете АМ, те съветвам да избереш Нутрилон Peace. Започнахме с НАН и детето така се запече, че в чудо се видяхме Crazy. По съвет на педиатъра, сменихме млякото с Нутрилон и ефект имаше още с първото изпито шише. Simple Smile От тогава до днес сме с него и този проблем никога повече не се появи.

# 61
  • Мнения: 402
 Смених Фрозалака с Нутрилон, защото имахме много газове и лек запек. Сега нещата са видимо по добре. Определено Нутрилон.
Благодаря на всички които ми дадоха този съвет.

# 62
  • София
  • Мнения: 9 111
Смених NAN HA с Nutrilon Omneo 1 и е все така запечен. Давам му по 30-40 мл след кърмене. На всичкото отгоре това АМ хич не ми допада- дъхът на бебето става кофти и като пръцне да не си наблизо, разтваря се по-трудно и лепне по лъжичката. ЧУдя се дали да не пробвам с обикновен Nutrilon, но се притеснявам, защото Огнян е предразположен към алергия, тъй като аз съм с такава  newsm78
Някакви идеи? Определено няма да останем на това АМ. Утре сутринта ще станат 6 денонощия откакто не е акал. Ще играе термометърът пак  Cry За съжаление последните 3 акания са все с термометъра.  ooooh!

# 63
  • Мнения: 402
Смених NAN HA с Nutrilon Omneo 1 и е все така запечен. Давам му по 30-40 мл след кърмене. На всичкото отгоре това АМ хич не ми допада- дъхът на бебето става кофти и като пръцне да не си наблизо, разтваря се по-трудно и лепне по лъжичката. ЧУдя се дали да не пробвам с обикновен Nutrilon, но се притеснявам, защото Огнян е предразположен към алергия, тъй като аз съм с такава  newsm78
Някакви идеи? Определено няма да останем на това АМ. Утре сутринта ще станат 6 денонощия откакто не е акал. Ще играе термометърът пак  Cry За съжаление последните 3 акания са все с термометъра.  ooooh!
От сестра ми знам, която е заклета кърмачка, че бебето се запича и от кърма, така че имай го това предвид. На нея и бяха казали да не яде кисело мляко или да го намали, щото запичало. Същото важало и за шоколада. не знам ти какво ядеш и пиеш за кърма но аз това знам и ти го споделям. Аз откакто давам вече по големи количества АМ и то Нутрилон 1 нямам проблеми. В смисъл че бебто си се изхожда до 3 пъти на денонощие което знам че е добре. Е има малко газове и колики, но това ще чакам да отмине.
А сега за алергията наистина не знам какво да ти кажа, още повече че не ти допада Омнео...

# 64
  • Мнения: 3 500
Нутрилон, Нан-а "надува".

# 65
мен много ме интересува тази тема но има много млека на пазара не само NAN i Nutrilon пусната е анкета за повече млека иначе по темата нямам отговор на мен ми предстои да премина на адаптирано мляко

# 66
  • Мнения: 3 315
 Peace Nutrilon comfort

# 67
  • София
  • Мнения: 958
В болницата беше захранен с НАН и много се запече, с Нутрилона нещата се регулираха много бързо. След като спрях да го кърмя, му давах Нурилон 2. Препоръчвам Нутрилона!  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
Nestle са измислили АМ! НАН-а не е запичал, например моето бебе и държа да отбележа, че да се правят генерални обобщения, че запичал, надувал и т.н. е меко казано несериозно! Не слушай градски легенди, послушай детето.

# 69
  • Мнения: 23
Аз храня моето момченце с Nutrilon Comfort 1  и не смятам да го заменям с друго. Използвала съм и Nan и Milumil, но и от двете много повръщаше, макар че са много по - вкусни от Omneo-то. Определено съм доволна, а и това мляко е може би най - доброто на българския пазар. По - скъпо е от другите, но аз също го препоръчвам. И все пак - поносимостта на всяко едно детенце към дадена храна е строго индивидуална.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 437
Зависи от детето кое мляко как му действа. Синът ми беше на НАН и си беше все запечен и затова го смених с Нутрилон Комфорт. Оправи се проблема, но той не го харесва и яденето е доста труден процес. Принудих се пак да купя НАН само и само да поема АМ, защото започна да пие едва по 70-80 мл. Нутрилон и то само вечер (на 4 хранеиня е три от които заместени иманно защото не искаше млякото). Започна отново да си пие с удоволствие НАН-а, но пак се запече. И сега смесвам двете млека. Пие по-малко отколкото чист НАН, но поне не е запечен.
Но пък много други деца, които са на НАН си го приемат много добре и въобще не се запичат. Така че всичко е строго индивидуално. А обикновения Нутрилон по-вкусен ли е от Комфорта ако някой има впечатления и е давал и двете? 

# 71
# 72
  • София
  • Мнения: 3 099
А обикновения Нутрилон по-вкусен ли е от Комфорта ако някой има впечатления и е давал и двете? 

Никое бебе няма да ни каже! Нашите рецептори не са критерий. Според мен въпросът няма адекватен отговор.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 099
И един цитат, който може да Ви бъде полезен:

"Всичките са с горе-долу еднакъв състав, различават се много малко в количеството на определени неща - примерно на определени мастни киселини, като заявленията, че защото дадено мляко имало повече от дадено вещество и затова било по-близко по състав до кърмата, са тотално безпочвени. Това, което се цели, е да докарат ефект, който възможно най-малко да пречи на децата и да неутрализира дадени негативни последствия, а не толкова който да ги приближи до състава на кърмата. Реално погледнато, в кърмата голяма част от нещата, които ги слагат в АМ, не присъстват Wink Те се слагат, за да заместят и имитират ефекта на вещества, които присъстват в кърмата, но не могат да се възпроизведат, или пък които не могат да се запазят при технологията на производството на АМ.
А ефектът на дадено АМ върху определено бебе е непредвидим - при някои бебета АНА-съдържащите млека например чудесно регулират изхожданията, а при други причиняват зло разстройство. Нан запича някои деца, при други не дава никакво негативно отражение. Въпрос на физиология.
Единственото, което може да се каже със сигурност е, че за някои компоненти, добавени в АМ, се знае как действат при повечето бебета, т.е. затова се препоръчват при определени ситуации и проблеми. Точно затова е добре лекар да прецени кой тип АМ е подходящ за даденото бебе според индивидуалните характеристики, като пак няма никаква гаранция, че от първия път ще се уцели най-добре поносимото от даденото бебе АМ (друг е въпросът, че обикновено тази препоръка се дължи не на индивидуалността на бебето, за която педиатъра в общия случай хабер си няма, освен ако детето не е имало явен проблем - а просто на това кой от представителите на компаниите-производителки на АМ е минавал наскоро и какво е оставил като подаръци Rolling Eyes)."

# 74
Определено съм за Нутрилон от Нан мойто сладурче се беше запекло жестоко

Общи условия

Активация на акаунт