Родителски методи-среща кога?

  • 1 551
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 677
Четох си аз ей сега за Мадона..
Как мислите-на колко години е нормално дъщеря ви да тръгне по срещи с момчета?
А синът ви с момичета?
Вие на коко бяхте,когато?
Споделете,че времето лети..

# 1
  • Мнения: 6 155
Зависи какво се разбира под "срещи"  Wink

# 2
  • Мнения: 5 577
Аз късно тръгнах по срещи и гаджета, имаше строг родителски контрол. Не мога да кажа, че съм съгласна напълно.
Нито ми попречи, нито ми помогна това.

Незнам, не мога да посоча точна цифра като години, но мисля, че е много преди 18 год. Мадона нещо е в грешка.  Laughing

# 3
  • Мнения: 899
На 15  Simple Smile С вечерен час 10.
И за момиче и за момче.

# 4
  • Мнения: 5 577
Мм, вечерен час 22 ми се струва късно.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 447
Добре е да насърчаваме свалките с други форумски деца, за да сме спокойни. Сопранов...?  Flutter

# 6
Добре е да насърчаваме свалките с други форумски деца, за да сме спокойни. Сопранов...?  Flutter



....и да ги учим да пърдят с ш....ди , Дона? Flutter

# 7
  • Мнения: 899
Ами за мен 22 е нормално, моят беше толкова. На същата възраст. Но пък аз си бях доста опъка и трудно нещо можеше да ме спре  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 447
....и да ги учим да пърдят с ш....ди , Дона? Flutter
Ако няма на какво друго да ги научите  Flutter

# 9
  • Мнения: 677
Добре е да насърчаваме свалките с други форумски деца, за да сме спокойни. Сопранов...?  Flutter
Дали да не пусна тема-"Срещи-предлагане и търсене!!!!"

# 10
  • Мнения: 7 837
Хм, може би 16 е добра възраст. Акълът и без това, до 25-годишна възраст, не идва...

Мадона, лекичко параноясва. Критическата казват, че не прощавала. Редовно калций и витамини...

# 11
....и да ги учим да пърдят с ш....ди , Дона? Flutter
Ако няма на какво друго да ги научите  Flutter


няма....няма ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 405
10 години е крехка възраст.
Аз на 15-16 години бях като излизах на среща. 22 часа беше лимита и татко тръгваше да ме издирва Mr. Green

За съвременните деца, предвид акселерацията съм склонна да дам 2 години преднина, но вечерния час остава, поне в мечтите ми.

Мадона не е забравила миналото си, затова Wink

# 13
  • Мнения: 157
И аз съм майка на две деца.Не съм се замисляла по този въпрос.Да не забравяме, че нашето време няма нищо общо със сега.Аз не съм си и помисляла за дискотека в пети клас, а сега за някои родители това е нормално, но не и за мен.Ако детето е решило да иде на среща ти може и да не разбереш.Винаги може да те излъже,че излиза с приятел.

# 14
  • Мнения: 3 447
Дали да не пусна тема-"Срещи-предлагане и търсене!!!!"
[/quote]
Пускай направо момата, викам аз  Hug

Мадона не е забравила миналото си, затова Wink
Аха, и аз така мисля  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 677
Момата днес се срещна с розовото си гърне,Доне..Пускам я на него,ама тя се дърпа..

# 16
  • Мнения: 3 423
Железната лейди релоудед.
Не мога нищо да обещая за
малкия Лиско, но предполагам,
че няма да го насърчавам след
първата полюция. Да изчака
поне до третата, викам си, е ок.

# 17
  • Мнения: 920
Според мен, изчакай поне да тръгне на детска градина.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам как ще застана на пътя на хормона. Пък и не виждам защо да го правя.
Пък и моите деца не са Мадонините.
Тя има повече поводи и причини за притеснение от мен.  Wink

# 19
  • Мнения: 9 092
Тия неща започнаха да ме влекат към 15-16 Rolling Eyes
Имах вечерен час 22ч.
Иначе, съм забелязала че има разлика във третирането на момчетата и на момичетата, по отношение на вечерен час, гаджелък и тн.

# 20
  • Мнения: 5 370
Аз съм част от друго поколение.....на 80-90 те години....и доста късно съм почнала да се занимавам с някои нещица. Включая невинни свалки....имам предвид само платонически.
За сина си-не знам, обаче ще го науча на момента без презерватив в джона на среща да не ходи, че....не ми се става баба без време. Crazy Flutter

# 21
  • Мнения: 920
Аз съм част от друго поколение.....на 80-90 те години....и доста късно съм почнала да се занимавам с някои нещица. Включая невинни свалки....имам предвид само платонически.
За сина си-не знам, обаче ще го науча на момента без презерватив в джона на среща да не ходи, че....не ми се става баба без време. Crazy Flutter

Младите имат доста акъл  / и презервативи/. Момче ми разказваше как бил много пиян и ще чука. И като се протегнал за балончето, паднал. Което за мен е много оптимистично - пиян, пиян, ама знае.

# 22
  • Мнения: 4 916
хих, сетих се какво разказваше един познат в петък - внучката му се похвалила, че предния ден госпожата в детската градина им пуснала музика и те с Пешко май беше, танцували и той я целунал по устата. Като чула майката на детето се хванала за главата. Двамата герои в случката са на по 3 години.
Та думата ми беше, че днешните деца започват с този вид социализация още с яслите и детската  Mr. Green а докато станат на по 18 г....  #Crazy

# 23
  • Мнения: 6 992
http://i21.photobucket.com/albums/b298/bomini/Fun/hlapeta.gif Mr. Green

Ммм, първата ми среща беше на 16, защото ме беше харесал 23 годишен батко. Ако трябваше мен сама да ме повлекат тия истории, щеше да е на 19 сигурно. Вечерен час имах до 20. То една вечер...Като навърших 18, т.е. за няколко месеца, преди да замина за София - 21 часа. Каква щедрост. Но пък и аз не съм приритвала да стоя до късно навън. Тъпи ми бяха дискотеките, тъпи ми бяха свалките...
Надявам се да успея да си възпитам децата, че на 13-14-15 години има по-важни неща от срещи с другия пол... Rolling Eyes Вечерен час сигурно ще имат, но той ще зависи от човека, с когото излизат или къде отиват...

# 24
  • Мнения: 5 299
Към 15-16 год. мисля че е ОК. Laughing И пак зависи каква е "срещата".
Макар, че никой не знае какво ще му дойде на главата Wink

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ама защо съдите за днешната младеж по себе си?? newsm78 моето съседче е на 14 години и преди няколко дни го гледам, мъкне към тях 2 моми на неговата възраст. нагримирани, наточени, като от наградите на Планета. не знам какво ги прави из тях, ама надали решават задачи Mr. Green ние сме едно, сегашните са друго. други времена, друго възпитание....

# 26
  • Мнения: 2 550
Евала на Мадона!
Аз моята щерка поне до 25 годишна възраст няма да я пусна да ходи на срещи  Naughty
А синчето ще ми е залепен за полата во веки  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 78
 Аз доста късничко , но дъщеря ми , която е на 16 г. вече е сменила няколко сериозни гаджета и като гледам как се вживяват и какви проблеми си създават , чак ме хваща яд. Иначе не я пускам по заведения и все още има вечерен час - 8 часа .  Тя кара на принципа - date until you find the right guy.....дано да го намери.

# 28
  • Мнения: X
То и аз съм от друго поколение.....и въпреки,че на приятелките ми също имаха вечерен час  и им забраняваха срещи ,аз такива екстри не съм ползвала...и май последна се омъжих newsm78.....не мисля да забранявам/само ще гледам да не водят момичета вкъщи,че татито и той душа носи Wink/....Методите на Мадона не одобрявам-не мисля,че рестрикциите имат ефект-поне при по бунтарски настроените натури....пък и при по-кротките деца...не се знае кога ще им писне............

# 29
  • Мнения: 13 512
Синът ми официално излиза на срещи - от 6ти клас. Каза ми го  директно- че и има гадже,че се целуват и т.н...--тоест- и толкова, няма по-нататък. Засега ми споделя всичко,не знам по-нататък как ще е. Но излиза през деня. Вечер не давам да се излиза, същото важи и за дъщеря ми- на 17 , която също си има гадже.

# 30
  • Мнения: 5 577
Монда, какво означава през деня, на дискотека ходят ли?
КОлко е вечерният им час?

И тази тема ми е много интересна и полезна и ще се радвам на повече мнения от родители на големи деца.

# 31
  • Мнения: 13 512
Не ходят- нито единия, нито другия/естествено/. през деня,значи  след училище -следобяд, или събота и неделя. Когао са втора смяна- няколко пъи синъ ми ме е молил да слезе пред входа, защото гаджето е дошло  до нас- за половин час /да се поцелуват примерно:-).Миналото лято дъщеря ми  е излизала няколко пъти до към 10-11 вечерта.
Снощи имаше рожден ден- прзнува го на вилата...уговорката беше да е до 1 часа, тя едва в 2 успя да ги "изгони".../от 19.00/.. newsm78 Явно повечето родители нямат нищо против децата им да закъсняват  до това време..-17 г. са все пак. newsm78

# 32
  • Мнения: 5 577
Да, аз съм гледана по подобен начин, нарекох го напред в темата "строг родителски контрол".  Laughing

Като се запознах с мъжа ми започнах да излизам до късно (на 19 години значи) и за пръв път отидох на море сама с него.
Преди това на пръсти се броят пътите, когато съм се прибирала след 22 часа (и то съм лъгала ако трябва да бъда честна, че съм спала у приятелка).
Принципно и в приятелки не ме пускаха да нощувам, и в нас никой не е идвал.

П.П. Монда, на 17 или на 18 стана дъщеря ти?
Blush Спирам с въпросите.

# 33
  • Мнения: 13 512
На 17.
Но към нея не съм строга- имам и доверие и и давам свобода.. А и почвата там е много благодатна- тя самата не иска да излиза вечер..

# 34
  • Мнения: 822
Не зная,какъв ще ми бъде акълът,когато синът ми се загаджи...При всички положения ще съм минала през критическата и вече може да съм много по-либерална...Засега събирам инфо от околните...
Та наскоро така ме изуми историята на една позната...Китайка,омъжена за канадец.Мъжът пътува непрекъснато с камион,тя се грижи за децата.Обаче 16-годишната девойка се влюбила лудо и заявила,че излиза на квартира с любимия.Майката на всичко се съгласила-прибрали момчето вкъщи и им отделили стая на младите,само и само да са им пред очите...Живели около година и половина така.Добре че младежът влязъл в затвора,та да се сложи край на страстната любов...Сега момичето май ще кандидатства в университета...
Хора всякакви...Знам ли,дали когато синът ми е на 16-17, няма да съм вече баба...Не съм за прекалено крайните мерки,защото после младежите се впускат в живота като изтървани...
Но не бих имала нищо против сякаш,да се срещат вкъщи.Това тук е честа практика май.Посрещам девойката с прегръдка,връчвам презерватива и се изнизвам на пазар...Идилия.

# 35
  • Мнения: 2 070
Аз мисля да ги пускам у нас да си правят срещите, когато имат желание и да надавам по едно ухо. И като цяло да ги насърчавам да се събират у нас с приятели и гаджета.   newsm78

# 36
  • Мнения: 13 512
Аз мисля да ги пускам у нас да си правят срещите, когато имат желание и да надавам по едно ухо. И като цяло да ги насърчавам да се събират у нас с приятели и гаджета.   newsm78
Ако на тях им е интересно-да....но в повечето случаи- те самие  не искат.
А вече като дойде време  за"терен"- дъщеря ми си има ключ за вилата, обзаведен за нея етаж- никой няма да я обезпокоява:-)

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 22:59 от monda

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз бях навършила 18, когато тръгнах по срещи. С вечерен час - 21.
Вижда ми се нереално да го изисквам от щерките. Но поне до към 16 ми се ще да изчакат.

# 38
  • Мнения: 3 861
Бях на 15, когато си хванах сериозно гадже, майка ми в началото се опитваше да ме стяга, но аз съм си бунтар от класа. 1 година по-късно тя видя, че на глава с мен няма да излезе, а и момчето, с което продължавах да бъда беше и влязъл под кожата и спря да се опитва да ме ограничава. Остави ме да правя, когато и каквото поискам стига да я предупреждавам, когато закъснявам и не се прибирам. Добър подход, даде ми свобода, но ми обяснои надълго и нашироко какво рискувам ако прекаля и злоупотребя. Поживях си , наживях се и ми дойде акъла в главата. Мисля и аз да процедирам пък дано децата ми да имат акъла и да мислят с главата си въпреки свободата, която бих им дала.

# 39
  • Мнения: 5 299
Аз мисля да ги пускам у нас да си правят срещите, когато имат желание и да надавам по едно ухо. И като цяло да ги насърчавам да се събират у нас с приятели и гаджета.   newsm78
Майка ми така действаше с мен и сестра ми, и казваше че : По-добре да са в нас, отколкото да се чудят "къде' по улиците... И ние със сестра ми си бяхме довлякли и двете гаджетата в нас да живеят Joy Беше доста населено по едно време.

Общи условия

Активация на акаунт