Как биха постъпили вашите мъже в тази ситуация?

  • 6 383
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
С две думи ситуацията е следната: Мъжът ми от 2 седмици се "точи", че негов приятел идва със семейството си от друг град и по случая да се съберем в едно заведение (и ние с дъщеря ми за мъничко) - става въпрос за тази вечер. Да отбележа само, че с този приятел се видяха миналата седмица на негова територия (мъжа ми беше в командировка там). Да обаче дъщеря ни снощи вдигна температура, сега пак имаше 39оС, та по тази причина ние с нея няма да ходим. Обаче мъжът ми отиде, преди малко излезе. Яд ме е на него.  Crossing Arms Всъщност и да си беше останал в къщи, нищо не може да направи, ама поне да чувствам моралната му подкрепа. Не знам дали съм права да се цупя, при положение, че отдавна се говори за това събиране, ама пък семейството не би ли трябвало да е на първо място. Моля споделете как биха постъпили вашите мъже? (хм, докато пишех и яда ми попремина)  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 494
И моят мъж би отишъл. Имат някаква "мъжка" солидарност, незнам. Смекчаващо обстоятелство обаче е, че са от друг град хората, а и са се уговорили отпреди. Ако те знаеха, може би сами щяха да откажат идването. Аз поне така бих направила. Наистина е кофти ситуация. Ти си много притеснена за детето и очакваш подкрепа, макар и морална. Това те навежда да тълкуваш по този начин постъпката му. Ако го попиташ обаче, ще се окаже, че той по съвсем друг начин гледа на ситуацията. Не се  ядосвай-така няма да си помогнеш. Сигурно и той се притеснява, но не смее да им каже, а то и няма как вече. Дано няма усложнения и се оправи детенцето ти!

# 2
  • Мнения: 5 317
знам ли.вероятно ще отиде,щом имат уговорка.

# 3
  • Мнения: 1 047
При условие,че е било уговорено,щях да отида,но готов да се прибера при нужда.
Нямаше да ми е спокойно и комфортно,обаче.
И да остана,какво ще помогна?
Децата често боледуват.Дай да провалим всички планове.
Семейството е най-важно,но не може да сме 100% от времето си с него.

# 4
  • Мнения: 75
ne se qdosvai za podobni ne6ta. na muza ti sus sigurnost su6to mu e pritesneno za deteto, no naistina ne bi mogula da pomogne. viz, ako nqma6e ot tolkova otdavna ugovorka i izleze samo i samo da ne e pri vas togvava 6te6e da e problem. ako bqh na tvoe mqsto nqma6e da se qdosvam, a samo 6tqh da go pomolq da se vurne po-rano, z-to imam nuzda ot nego:)

mili4ka, ima mn po-vazni ne6ta, za koito bi mofgla da se pritesnqva6.
nadqvam se detenceto da se opravi burzo!

# 5
  • Мнения: 1 564
Щеше да отиде дори и за 1 час. Peace PeaceНе се ядосвай.Бързо оздравяване ви желая.  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 114
Мисля, че е нормално мъжът ти да отиде, щом сте имали предварителна уговорка. Аз не бих спирала мъжа ми в подобна ситуация. Винаги можеш да му се обадиш по мобилния, ако възникне нещо спешно и притеснително.

# 7
  • Мнения: 2 220
Нямаше да отиде!
Обаче аз не бих се сърдила на твое място. Все пак уговорката е от преди и с приятел, с който се виждат рядко.  А и това не означава, че не се притеснява.... Важното е да не прекара нощта по заведенията, така мисля аз!

# 8
  • Мнения: 6 993
щеше да отиде. а и според мен е напълно нормално да отиде...с уговорката,разбира се, да се върне спешно, ако имам нужда от него. но не бих се цупила, че е излязъл...

# 9
  • Мнения: 7 723
.... Не знам дали съм права да се цупя, при положение, че отдавна се говори за това събиране, ...

Не си права  Thinking
И моя мъж би отишъл, и е ходил и не съм му се сърдила.  Wink

# 10
  • Мнения: 46 515
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите  Laughing

Аз бих се разсърдила, това е безотговорна постъпка  Stop
Ако няма кой да гледа детето, за да тидем заедно, щеше да покани приятеля си вкъщи.
Ако пък детето е болно, няма да мръдне, нито да пие, аз не шофирам, ако нещо се наложи спешно да се кара в болница, едва ли би искал да разчитаме на таксита или Бърза помощ, докато той запива по кръчмите ...

# 11
  • Мнения: 17 546
Моят нямаше да отиде, уверявам те!  Mr. Green Но това по други причини... т.е. АЗ  Twisted Evil ! Иначе, ако си смачкам ината, да ти кажа, като приятеля идва рядко, от друг град, като го е посрещнал преди време... ще трябва да му върне жеста мъж ти. само да се уточните примерно да е на повикване и да се отзове светкавично, ако имате нужда от него с детенце!

# 12
  • Мнения: 524
Хм, то май това е една от целите на форума-докато пишем да ни мине яда, болката, тревогата.
Разбира се ,че 95% от мъжете щяха да отидат и на  95% от жените щеше да им е криво. Защото денем, нощем, събота и неделя майката е тази, която поема огромна част по грижите за детето. Особено ако е болно- те децата и другиго не искат в такава ситуация.
И каква морална подкрепа, ако не различава Панадол от сироп за кашлица?
И няма начин да не ти е кофти като си изпуснала една от малкото възможности за разнообразие.
Горе главата! И оздравявайте! Ще наваксваме !

# 13
  • Мнения: 13
Ох, момичета много благодаря за отговорите! Всъщност наистина междувременно ми премина яда. Вероятно просто ми се е събрало в повечко. Всъщност понеже от 2 месеца мъжа ми ходи да работи и на друго място, освен на основната си работа и понеже ходи доста често в командировки, та се виждаме преобладаващо след 9 вечерта. Аз си се грижа за Малечка (в никакъв случай не искам да кажа, че ми тежи, просто искам малко съпричастност от страна на мъжа ми).  А сега и Малечка е болничка... (поне за момента свалихме температурата. Вероятно е от ваксината, която наскоро й биха). Та затова се "вързах " повечко  Confused.
Въпросът е, че с този си приятел мъжа ми се вижда доста често, понеже ходи доста често в командировки в Бургас (там, където той живее). Той не спи у тях, спи на хотел (нали им плащат командировачни  Simple Smile), ама си се виждат. Та той сега е тук и пак се виждат. Лошо няма, просто ми беше интересно да чуя различни мнения.

# 14
  • Мнения: 17 546
Добс, скъпа, мъж ми работи седем дни в седмицата: от понеделник до петък от 7 до 21 (тогава благополучно си е у дома), събота от 8 до 17,30 и неделя от 9 до 16... И така не два месеца, а две години! Имам трима юноши бледни...  аз работя на смени - дневни и нощни по 12 часа! Много ми е весело  Mr. Green но когато двама души се обичат и се разбират намират време един за друг! Предполагам че многото работа на мъжът ти повишава жизнения ви стандарт, за което не го съди, а му благодари, стига да не съчетава работата с калпазании  Mr. Green Я посрещни човека сега като се прибере подобаващо  Wink ... Peace

# 15
  • Мнения: 1 520
И моят така ще постъпи. И е постъпвал. После му мелям сол - от типа ама нали семсйството е на първо място. Хваща дикиш до следващия път. Неприятно е, но ... Използвам следващ път да му го върна. Така да се каже.

# 16
  • Мнения: 3 880
Аz не бих се сърдила на моя zа такова неЩо, при положение, че наистина няма с какво да промени неЩата ако си седи в къЩи. Не виждам смисъл от това да висим и двамата над леглото на детето и да държим и двамата термометъра , при положение, че са имали уговорка от седмици. Друго ЩеШе да бъде ако другарчето е от блиzо, тогава бих очаквала да промени уговорката zа след 2 дни или седмица, но в тоzи случай наистина няма въzможност zа оставяне zа другата седмица, примерно. Абе май според ситуацията и според състоянието на детето. Само бих му напомнила да се ослуШва непрекъснато zа телефона си, ама той и сам Ще се сети zа това Wink

# 17
  • Мнения: 503
мисля ,че нямаше да отиде Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 959
Щеше да ме попита дали да отиде,а аз бих се съгласила.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
моят мъж нямаше да отиде. нито пък аз щях да го допусна това нещо.
на работа не е ходил, когато бебето е било болно, пък камо ли на кръчма да иде и да ме остави сама...
както казва Никол - ами ако се наложи, не дай Боже, нещо спешно да се реагира?

# 20
  • Мнения: 3 537
Щеше да отиде ,при положение, че е имал предвалителна уговорка.Нямаше да му се разсърдя, защото няма да има проблем и от негова страна, ако беше и обратната ситуация Wink

# 21
  • Мнения: 953
първо щеше от предния ден да им се обади и да развали уговорката,защото причината е уважителна/при тази температура няма как да не е/.
второ ,ако на тях пък им коства нещо повече за да дойдат и са организирали нещата ,тогава ще отиде - няма как и ще постои малко и ще се върне. защото при някои хора ходенето в друг град е свързано с организиране,гледане на деца ,осигуряване на свободно време.
не се сърди.просто непредвидени неща се случват ,така че.....ги приеми.неможе да гиостави и тях,не са всеки ден с него.

# 22
  • Мнения: 4 965
Моят би започнал да се колебае, но аз щях да настоявам да отиде. Мразя "връзването на тенекия". Все пак (нищо, че са се видяли скоро), приятелят идва от друг град, уговорката е отдавна, а и вкъщи нищо не може да направи. Естествено, с уговорката да се прибере веднага при нужда. Бих се цупила само, ако болестта наистина е сериозна и ми трябва физическа помощ (примерно, детето повръща, има треска или нещо подобно). Дори, колкото и кофти да прозвучи на някой, ако е само температура - първо ще се консултирам с лекар, ще дам предписаните лекарства, ще остана да приспя детенцето и (ако има кой да остане вкъщи) аз също ще отида за 1/2 час. После ще се приберем заедно.
Идването на гостите вкъщи го отписвам автоматично, защото детенцето няма да се чувства комфортно в шумотевицата и веселбата.
Но, ясно подчертавам - зависи от състоянието на детето и колко близки са ни въпросните приятели. При сериозно заболяване и хора, които не ги чувстваме достатъчно близки, директно ще отменим уговорката (още от предния ден, защото хората, все пак, идват от друг град, а не от съседния квартал) и никой от двамата няма да отиде.

# 23
Имали сме такава случка имахме уговорка да се видиме с едни приятели от Германия същата вечер детето вдигна температура и мъжа ми се обади,да каже,че детето е болно и няма да можеме да отидеме

# 24
  • Мнения: 1 446
знам ли.вероятно ще отиде,щом имат уговорка.
Peace

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Слава Богу, не сме попадали в подобна ситуация.

Обаче я да ви питам аз вас нещо:

Ако детето Ви е болно, а вие имате уговорка с ваша приятелка от друг град, ще излезете ли и ще си оставите ли болното дете????

Защото аз не бих, същото очаквам и от съпруга си

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят щеше да си остане - това го казвам със сигурност, защото вече се е случвало. За това са телефоните - обажда се, извинява се, предупреждава.
 Още повече във вашият случай е могъл да реагира на време - температурата не е внезапна, а от предният ден.

 

# 27
  • Мнения: 4 965
Обаче я да ви питам аз вас нещо:
Ако детето Ви е болно, а вие имате уговорка с ваша приятелка от друг град, ще излезете ли и ще си оставите ли болното дете????
Защото аз не бих, същото очаквам и от съпруга си

...Мразя "връзването на тенекия". Все пак, идва от друг град, уговорката е отдавна...
...Дори, колкото и кофти да прозвучи на някой, ако е само температура - първо ще се консултирам с лекар, ще дам предписаните лекарства, ще остана да приспя детенцето и (ако има кой да остане вкъщи) аз също ще отида за 1/2 час...
Но, ясно подчертавам - зависи от състоянието на детето и колко близка ми е въпросната приятелка. При сериозно заболяване и недостатъчно близка позната, директно ще отменя уговорката (още от предния ден, защото, все пак, идва от друг град, а не от съседния квартал).

Имам доверие на съпруга ми, че може да се справи. Да, ще ми е притеснено и ще звъня често вкъщи, но детето след ден-два ще оздравее, а приятелката може да няма възможност с години да дойде отново.
Ще й предложа да се видим близо до вкъщи, за да мога да се прибера бързо, ако детето/децата ме потърси/потърсят.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Щеше да отиде и го е правил. Не съм се цупила. Светът не спира, само защото детето вдига Т.
И двамата сме излизали и детето е било оставяно при баба си с Т. И какво?

# 29
  • Мнения: 13
Привет, дами. Правя едно уточнение (което съм пропуснала в началото, но което леко променя нещицата), че приятелят му не идва единствено, за да се видят, а по работа и между другото да се видят.
Та всъщност отново ме хвана яд на мъжа ми, понеже се прибра към 12 снощи като междувременно дори един път не се обади да пита как сме. Ноу комент (не ми се обръща на латиница  Simple Smile), както се казва. Както бях писала и преди, при болестта на детето той нищо не може да направи, нито ще промени нещо при оставането си вкъщи, но поне заинтересованост към състоянието може да прояви. А и при положение, че е пил алкохол, при нужда (не дай боже  Praynig) как би ми бил от първа помощ. Може и да не съм права, но 95% от нашите приятели-мъже не биха постъпили така.

# 30
  • Мнения: 4 965
Леле, ако така психясвах при всяко неразположение на децата, просто не знам... ooooh!

# 31
  • Мнения: X
Ние имахме подобна ситуация, но дете беше със спаднала температура вече. Той ме помоли да го оставим на свекърва ми ( с която живеем заедно) и да идем за 1 час, ако не се съглася, просто няма да иде и той, но няма и да се сърди разбирасе. Беше едно събиране което отдавна чакаше той и имаше голямо значение за него. Неможех да му откажа, облякох се и отидохме в 21.00 ч. а в 22.00 вече си бях при малчо.

# 32
  • Мнения: 8 242
Моят нямаше да отиде. По-скоро аз нямаше да го пусна  Twisted Evil Един поглед да му метна, ако сам не се е сетил, и вече му е съвестно  Mr. Green

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямаше да отиде.
Права си да се сърдиш, че не е проявил заинтересованост.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Моят мъж би предложил да остане вкъщи, а аз бих му казала да отива! Какъв е проблема, нали има мобилни. Ак ми се наложи ще го викна... и не виждам смисъла да седим и двамата вкъщи защото детето е с температура. Аз се справям чудесно и сама с такъв и куп други проблеми. Така че за мен няма проблем. Обаче нашето семейство е такова. Ние не се сърдим един на друг за такива неща. По принцип не страдаме ако се движим поотделно. Има семейства дето ен са свикнали да се делят мъжът и жената... навсякъде заедно...

Обаче все пак зависи и от състоянието на детето. Достатъчно разумни сме, за да преценим кое може и кое не...

# 35
  • София
  • Мнения: 8 932
Моят би отишъл ако е сигурен, че нямам нищо против. Ако има и най-малкото съмнение за нежелание от моя страна, хич няма да се замисли-ще си остане вкъщи. Понеже го познавам, гледам да се прикривам в случайте, когато ми е неприятно, че излиза без мен.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите  Laughing

Аз бих се разсърдила, това е безотговорна постъпка  Stop
Ако няма кой да гледа детето, за да тидем заедно, щеше да покани приятеля си вкъщи.
Ако пък детето е болно, няма да мръдне, нито да пие, аз не шофирам, ако нещо се наложи спешно да се кара в болница, едва ли би искал да разчитаме на таксита или Бърза помощ, докато той запива по кръчмите ...

Никол, не е важно кога и колко а КАК си виждат очите!!!! Ние с мъжа ми се виждаме изключително рядко напоследък (според твоите представи доколкото съм чела твои постинги по темата), но пък се виждаме качествено!!! Това за мен е по-важно. Може 5 минути да се видим и да си кажем и да направим повече отколкото за 24 часа. И като цяло нито аз, нито той сме от типа хора, които държат партньора на синджир като куче...

И нека семействата бъдат такива каквито са си избрали. И на мен ми е чудно как има семейства дето никой не може да мръдне и на сантиметър без другия, обаче това си е въпрос на хора и отношения. Ние с мъжа ми сме 14-та година заедно все по тоя начин, добре ни е и на двамата и някак ми се струва неуместно да ме питат кога си виждаме очите... Wink

# 37
  • Мнения: 1 058
Детето ако е болно не ходим никъде. Евентуално нещо важно и то набързо сам. Аз определено нямам желание в такава ситуация.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 206
Леле, ако така психясвах при всяко неразположение на децата, просто не знам... ooooh!

 newsm10

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Сигурно не би отишъл. Но не защото няма да му се ходи, а защото знае как ще реагирам Simple Smile Ще им се обадим да дойдат в къщи и ще им обясним положението, те (надявам се ) не биха приели и така .... Simple Smile

# 40
  • Мнения: 999
Би отишъл, но и да не искаше аз щях да му кажа да отиде, дори и за малко.

# 41
  • Мнения: 9 865
Кофти ситуацийка! Моя сигурно ще отиде... бе зависи от много неща дали би отишъл, щото ако положението е тежко и знае, че аз няма на кого да разчитам, а приятелите са си приятели... не са фемили все пак  - би си останал в къщи. Ако положението е под контрол би отишъл, аз ще го преживея малко ядно, ама не бих го спряла, знам, че ако се наложи веднага ще дотърчи и така...

# 42
  • Мнения: 1 364
Нямаше да отиде. Аз не бих се ядосала..все пак има уговорка с приятел с който рядко се вижда.

# 43
  • Мнения: 46 515
Никол, не е важно кога и колко а КАК си виждат очите!!!! Ние с мъжа ми се виждаме изключително рядко напоследък (според твоите представи доколкото съм чела твои постинги по темата), но пък се виждаме качествено!!! Това за мен е по-важно ... някак ми се струва неуместно да ме питат кога си виждаме очите...

Качеството не зависи от прекараното време, както и да го смятаме, 5 часа качествено са повече от 5 мин. качествено.

Това, че аз приемам за нормално мъжът ми след работа да си дойде вкъщи, а не да има отделен живот, не означава, че е вързан за мен, хваща детето излиза примерно, все пак и той има потребност да прекара известно време с нея, пък за мен, каквото остане  Laughing

Не съм искала никой да изнася семейни неща, особено, ако не му е приятно или мисли, че е неуместно  Stop

Нямаше да отиде. Аз не бих се ядосала..все пак има уговорка с приятел с който рядко се вижда.

В случая се виждат често   Simple Smile

... Въпросът е, че с този си приятел мъжа ми се вижда доста често ...

# 44
  • Мнения: 4 621
Би отишъл след като имат уговорка. А и аз не виждам нищо в това Thinking

# 45
  • Мнения: 2 677
Нямаше да го спирам, но съм сигурна, че нямаше да отиде.

# 46
  • Мнения: 2 673
мисля, че нямаше да отиде, или поне щеше да е за кратко
но със сигурност щях да съм бясна

# 47
  • Мнения: 15
на мен щеше да ми е кофти но той сигурно щеше да отиде щом са имали уговорка или другия вариант е да оставя детето на майка ми иаз да отида

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Слава Богу, не сме попадали в подобна ситуация.

Обаче я да ви питам аз вас нещо:

Ако детето Ви е болно, а вие имате уговорка с ваша приятелка от друг град, ще излезете ли и ще си оставите ли болното дете????

Защото аз не бих, същото очаквам и от съпруга си
Ще оставя болното си дете да го гледа мъжа ми за 1 час ако трябва. Правила съм го  Embarassed

# 49
  • Мнения: 1 120
попадала съм в подобна ситуация,само че на мен ми стана зле.той не отиде,въпреки,че не беше ги виждал повече от половин година
но ако беше отишъл много щях да се вбеся и щях да направя скандал
 Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 176
Като съдя по себе си ми е ясно, че жените просто не знаят какво искат.
Мъжете мислят по друг начин и затова мъжът ти е излязъл и се е забавлявал.
При нас щеше (и е ставало в подобни случаи) така:
1. ТОЙ щеше да предложи да остане
2. АЗ щях да му кажа да отиде и да не се притеснява, ние ще се оправим
3. ТОЙ щеше да отиде и да се забавлява
4. АЗ щях да съм бясна и да се цупя като се прибере
На сутринта щеше да ми е минало  Peace

# 51
  • Мнения: 2 723
Току ще попитах мъжа ми как би постъпил, защото честно казано нямах представа...
Каза, че щял да се обади на приятеля и да се извини... нямало да отиде...
Аз мисля, че ако има уговрка не бих го спряла, но ако не иска да иде не бих настоявала Naughty

# 52
  • Мнения: 14 654
сигурно ще отиде и няма да се чувства комфортно, а и се е случвало да го повикам през нощта (от работа), за да закараме детето до болницата-идва за минути, така че не бих се притеснявала

# 53
  • София
  • Мнения: 13 206
Никол, не е важно кога и колко а КАК си виждат очите!!!! Ние с мъжа ми се виждаме изключително рядко напоследък (според твоите представи доколкото съм чела твои постинги по темата), но пък се виждаме качествено!!! Това за мен е по-важно ... някак ми се струва неуместно да ме питат кога си виждаме очите...

Качеството не зависи от прекараното време, както и да го смятаме, 5 часа качествено са повече от 5 мин. качествено.

Това, че аз приемам за нормално мъжът ми след работа да си дойде вкъщи, а не да има отделен живот, не означава, че е вързан за мен, хваща детето излиза примерно, все пак и той има потребност да прекара известно време с нея, пък за мен, каквото остане  Laughing

Не съм искала никой да изнася семейни неща, особено, ако не му е приятно или мисли, че е неуместно  Stop


Ами гледай сега, аз затова казах, че хората и отношенията са различни, обаче ти се зачуди кога "свободните семейства" се виждали... Ми виждаме се.. при това толкова колкото имаме необходимост! Всеки има личен живот и време за себе си, както и всеки отделя необходимото (също относителна величина) на семейството!

5 мин качествено са по-малко от 5 часа качествено!! Въпросът е обаче на кой колко му е неохходимо, щото ако на мен някой ми говори 5 часа мили думи и колко ме обича честно казано бих се отегчила зверски! Такъв ми е характера! предпочитам 5 думи казани на място отколкото 5 часа сваляне на звезди... Ама точно затова хората са различни... Искам с всичко това да кажа да не се учудваш просто... както аз не се учудвам на твоите вижания. просто приемам, че има хора с виждания различни от моите и щом така им харесва нека да си живеят така, на мен не ми пречи... Grinning

А за уместността... някак неуместен ми се стори въпросът зададен по този начин
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите
звучи леко иронично и насмешливо и ме подразни честно казано по гореспоменатите причини ...
Та така...

# 54
  • Мнения: 3 818
Та всъщност отново ме хвана яд на мъжа ми, понеже се прибра към 12 снощи като междувременно дори един път не се обади да пита как сме.

Аз това не го разбирам- добре, ти нали имаш телефон, детето е при теб, той знае, че ако има нещо, ще му се обадиш, защо трябва да те проверява?! Това за мен не е липса на заинтересованост. Аз като излизам и оставям малката на мъжа ми, което е голям проблем, защото тя реве до захласване без мен, никога не се обаждам да питам как са. Не защото не ме интересува, а защото вярвам, че ако има проблем, мъжът ми ще ме намери.

Иначе на първоначалния въпрос- ще му предложа да покани вкъщи приятеля. Зависи все пак и от какво е температурата. Дъщеря ми вдигаше непрекъснато температури от зъби, беше се превърнало в ежедневие, в такъв случай не бих се притеснявала да остана сама.

# 55
  • София
  • Мнения: 626
Ще ме попита за моето мнение. Аз самата бих му казала да отиде и ако имам нужда от него да се прибере. След като е планувано отдавна,, а и не може с нищо да помогне вкъщи Hug
Не се ядосвай мъжете имат повече нужда да отпуснат Wink

# 56
  • Мнения: 46 515
... А за уместността... някак неуместен ми се стори въпросът зададен по този начин
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите
звучи леко иронично и насмешливо и ме подразни честно казано по гореспоменатите причини ...
Та така...

Да. Разяснението ... свободните семейства във форума, доколкото съм запозната имат поне по 1 вечер, в която излизат самостоятелно Peace като сметна, че мъжът ми почива (не винаги) събота и неделя, ако едната свободна вечер е моя (да кажем петък), а другата е събота (съответно негова), кога ни остава време да се забавляваме заедно? През делничните дни не ми се връзва  Tired

# 57
  • Мнения: 1 065
Като съдя по себе си ми е ясно, че жените просто не знаят какво искат.
Мъжете мислят по друг начин и затова мъжът ти е излязъл и се е забавлявал.
При нас щеше (и е ставало в подобни случаи) така:
1. ТОЙ щеше да предложи да остане
2. АЗ щях да му кажа да отиде и да не се притеснява, ние ще се оправим
3. ТОЙ щеше да отиде и да се забавлява
4. АЗ щях да съм бясна и да се цупя като се прибере
На сутринта щеше да ми е минало  Peace


Така мисля и аз с тази разлика ,че сигурно до сутринта няма да ми е минало,и още ще се самонавивам ,че ни е пренебрегнал и ще се цупя

# 58
  • София
  • Мнения: 6 363
Като съдя по себе си ми е ясно, че жените просто не знаят какво искат.
Мъжете мислят по друг начин и затова мъжът ти е излязъл и се е забавлявал.
При нас щеше (и е ставало в подобни случаи) така:
1. ТОЙ щеше да предложи да остане
2. АЗ щях да му кажа да отиде и да не се притеснява, ние ще се оправим
3. ТОЙ щеше да отиде и да се забавлява
4. АЗ щях да съм бясна и да се цупя като се прибере
На сутринта щеше да ми е минало  Peace


Така мисля и аз с тази разлика ,че сигурно до сутринта няма да ми е минало,и още ще се самонавивам ,че ни е пренебрегнал и ще се цупя

е защо тогава сами си правите живота черен? Simple Smile
като не искате той да отива, защо се съгласявате, пък после му се цупите? това не го разбирам.
криворазбрана дипломация?

# 59
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Отговарям на темата след като питах лично мъжа ми как ще постъпи в такава ситуация - ще излезе да види приятеля си Wink. Цитат "Нали живеем в 21 век - имаме телефони" Mr. Green

# 60
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Нямаше да го спирам, но съм сигурна, че нямаше да отиде.


Ако дъщеря ни е с 39 градуса температура, би отменил всичките си уговорки.

# 61
  • Мнения: 4 965
... А за уместността... някак неуместен ми се стори въпросът зададен по този начин
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите
звучи леко иронично и насмешливо и ме подразни честно казано по гореспоменатите причини ...
Та така...

Да. Разяснението ... свободните семейства във форума, доколкото съм запозната имат поне по 1 вечер, в която излизат самостоятелно Peace като сметна, че мъжът ми почива (не винаги) събота и неделя, ако едната свободна вечер е моя (да кажем петък), а другата е събота (съответно негова), кога ни остава време да се забавляваме заедно? През делничните дни не ми се връзва  Tired


Никол, зависи от самите семейства (всяко едно е различно). Ние също сме "свободни", доколкото всеки може да отиде някъде без другия и без да се притеснява, сърди, цупи и т.н. Естествено, не повече от веднъж в седмицата (това ограничение си го налагаме сами).
Междувременно, обаче, през останалото време сме нон-стоп заедно. Работим близо един до дтуг и заедно излизаме сутрин - той ме кара, а вечерта ме прибира. Излизаме вечер заедно - поне веднъж в седмицата (сами) и поне още веднъж с децата (обикновено, събота или неделя). Вкъщи сме постоянно заедно, пазаруваме заедно, разхождаме се заедно, говорим си, гледаме заедно телевизия, готвим заедно и т.н. Единствено, понякога той ходи сам на вилата, когато там има работа, а на мен не ми се ходи и си оставам с децата вкъщи (ама и това е не повече от веднъж в месеца). А постоянно заедно понякога ни идва в повече - все пак имаме и някои различни интереси, различни приятели и т.н. Т.е. това разнообразие, което ни дава излизането сами дори засилва връзката ни и не бихме си позволили да се ограничаваме взаимно, защото то ни обогатява емоционално, а и за децата е полезно отвреме-навреме да общуват с всеки родител поотделно. Не мога да си представя да съм с мъжа ми 24 часа на ден, 7 дни в седмицата, 12 месеца в годината и т.н. А и всеки от нас се справя достатъчно добре с децата, без да трябва другия да му държи ръката или да му прави проверки по телефона.
 Peace


Разбира се, отчитам, че така е в момента. Имахме период, в който той работеше в друг град (около година) и пътуваше всеки ден, като това буквално ни "изяждаше" времето, включително ходеше и събота до обяд. Тогава излизахме поотделно много рядко, а и съзнателно си бяхме ограничили всички излизания, за да сме си 4-мата вкъщи (децата бяха още съвсем мънички).

# 62
  • Мнения: 13
Е, добре, ако за някои хора е нормално да не се поинтересуваш как е детето ти - ОК. За мен не е нормално. Може би ако ваш приятел има проблем, ще го чакате той да ви се обади и да ви информира за състоянието си, а няма да го потърсите вие. Може би е нормално. За мен не е. И това всъщност не е свързано с психясване относно състоянието на детето или с яд, че излиза без мен, а в отношението на мъжа към семейството (май). Може и да не съм права, казвам моето мнение.
А относно излизането поотделно - за това няма абсолютно никакъв проблем. Правим го и аз, и той, изобщо не сме залепени един за друг, даваме си достатъчно свобода, когато някой поиска (разбира се в рамките на нормалното). И всъщност доста често не сме заедно, така че да започнем да си липсваме. Защото от 6 години насам всяка година от май до септември (5 месеца) всеки месец мъжа ми е по 2 седмици в София, 2 седмици в Бургас (понякога и по 3), април и октомври пътува всяка седмица до там за 1 до 3 дена, а през зимния период поне веднъж в месеца го няма пак за средно 3 дена. Та всъщност има доста време, за да си липсваме, а и за да ми е приятно, когато си е вкъщи  Grinning.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 15:53 от dobs

# 63
  • Мнения: 4 965
Е, добре, ако за някои хора е нормално да не се поинтересуваш как е детето ти - ОК. За мен не е нормално. Може би ако ваш приятел има проблем, ще го чакате той да ви се обади и да ви информира за състоянието си, а няма да го потърсите вие.
...

Това няма нищо общо.
Аз съм съгласна, че не е нормално да не се интересуваш, когато детето ти е болно, но говорим за няколко часа, през които той знае къде и с кого е детето (все пак то не е само, а с майка си) и винаги има начин да го повикаш при нужда. Има една приказка, че щом не ти се обажда някой, значи няма проблем; ако има проблем, винаги ще те намери.
Не е нормално да не се интересуваш и от приятел, ако не е добре. Ама не е нормално и постоянно да му звъниш и да го притесняваш (ами, ако спи). Същото е и с детето - моите деца си лягат в 21:30 ч. и ако съм навън - не звъня, за да не ги събудя (моят телефон си е в мен и е винаги включен, ако потрябвам).
А има и друг момент. Когато децата растат, човек осъзнава, че им се случват хиляди неща - и страшни (не дай, Биже), и хубави - и постепенно осъзнава, че светът не свършва, защото детето е вдигнало температура или е останало с 15 мин. повече с напикан памперс. Ако има сериозен проблем, аз водя моите деца на лекар, но не правя драми при лека температура, одраскано коляно или нещо такова. Все пак и децата, и ние, сме живи същества и не сме придатъци едни към други.
Не се заяждам - също споделям мнение и си мисля, че мъжът ти разсъждава по подобен начин. Това е. Peace

# 64
  • Мнения: 2 700
Ти самата казваш, че ако мъжът ти е бил останал не би могъл да помогне с нищо. Не виждам тогава какъв е проблемът Thinking
Вероятно мъжът ми би отишъл, но също толкова вероятно не бих се замислила да го спирам, нито пък бих разсъждавала по темата.  Peace

# 65
  • Мнения: 2 197
Никога не бих го спряла, след като е уговорено предварително. С уточнението, че ще поискам да се видят близо до в къщи, за да може (не дай си боже) да реагира при нужда ако се наложи да се докара лекарката или да се закара детето в болница. И знам, че винаги мога да разчитам на него (все пак веднъж го върнах да ми отвори Панадол-а, защото аз не можах).
Честно казано досега никъде не е ходил без мен, но ако поиска ще го пусна.

# 66
  • Мнения: 39
Моят съпруг също би отишъл.Или пък щеше да ги покани у дома newsm78 знам ли?Но при всички случаи щях да се чувствам като теб.

# 67
  • столицата
  • Мнения: 3 795
А как щяхте да реагирате ако ситуацията е същата, но не става дума за мъжа ви , а за вас и ваша приятелка, на която сте гостували и сега идва в града ви, и имате предварителна уговорка да се видите, и съпругът ви знае предварително, че тази вечер той отговаря за детете, и детето ви вдига 39 градуса.
Хайде сега да чуя мненията ви.
Особено държа да прочета мненията на тези, които смятат че отиването на мъжа на уговорената среща е нормално.

# 68
  • Мнения: 4 965
...
Хайде сега да чуя мненията ви.
Особено държа да прочета мненията на тези, които смятат че отиването на мъжа на уговорената среща е нормално.

 Party
Ето кой не чете внимателно.
 Sunglasses

# 69
  • Мнения: 789
Моят не би отишъл. Не е ходил на събирания с приятелите си откакто Ива се е родила. Може да звучи доста странно, но ако аз не мога да отида с него и той ще си седи у дома. И при това не ми се цупи, за което много се радвам. А и те обикновено се събират с половинките си, та той и не иска да е без мен. Излизаме рядко, но двамата Simple Smile Или пък в нас идват гости. Това е Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 13 206
... А за уместността... някак неуместен ми се стори въпросът зададен по този начин
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите
звучи леко иронично и насмешливо и ме подразни честно казано по гореспоменатите причини ...
Та така...

Да. Разяснението ... свободните семейства във форума, доколкото съм запозната имат поне по 1 вечер, в която излизат самостоятелно Peace като сметна, че мъжът ми почива (не винаги) събота и неделя, ако едната свободна вечер е моя (да кажем петък), а другата е събота (съответно негова), кога ни остава време да се забавляваме заедно? През делничните дни не ми се връзва  Tired

Там е работата, че не си запозната  Grinning Поне не и с моето "свободно" семейство
Това, което някой пише по форума не го приемай за чиста монета. Или поне аз не го приемам! Освен това не вярвам някой да има чаааак толкова стройна организация... днес ти, утре аз, че и по равно... В моето семейство всичко се решава според зависи.  И нещата се съгласуват според обстоятелствата. За веселбата в делничните дни... че какво ми пречи да ходя на кръчма в делничен ден? На мен и на мъжа ми - нищо... Така че всичко на тоя свят е относително. Нека всеки избира сам за себе си как иска да живее и как му харесва без да се чувства неприятно от иронични забележки... То не, че аз съм се почувствала неприятно де.. аз моят живот си го живея както аз искам, но наистина леееекичко се подразних.. Нищо лично!  Peace Peace Peace

# 71
  • Мнения: 574
Има уговорка все пак,ако му е обадят на момента няма да отиде но при това положение  newsm78 май да.Няма zа какво да се сърдя  какво може да ми помогне ако остане newsm78

# 72
  • Мнения: 14 654
Особено държа да прочета мненията на тези, които смятат че отиването на мъжа на уговорената среща е нормално.
щях да си остана вкъщи

# 73
  • Мнения: 405
ми моят щеше да отиде, и аз щях да разбера, поставяйки се на неговото място, но чувствата са си чувства - трудно се контролират от пустия му всезнаещ разум, и вероятно щеше да ми е малко...ааа..доста криво,  въпреки че разбирам защо отива....  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 12
Правил е някои излизания, когато съм била с болно дете, ама съм му показвала, че не е прятно да ме оставя сама. Като казвам излизания, то те са били по работа

# 75
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Зависи колко е болно детето. Ако може без единия от двама ни - тогава няма значение кой се е уговорил, единият излиза, а другият - при децата. Това го правим често и без да имаме уговорки.

# 76
  • Мнения: 3 423
Мъжът ми не би отишъл, ако му
кажа, че това е моето желание.

# 77
  • Мнения: 6 167
С две думи ситуацията е следната: Мъжът ми от 2 седмици се "точи", че негов приятел идва със семейството си от друг град и по случая да се съберем в едно заведение (и ние с дъщеря ми за мъничко) - става въпрос за тази вечер. Да отбележа само, че с този приятел се видяха миналата седмица на негова територия (мъжа ми беше в командировка там). Да обаче дъщеря ни снощи вдигна температура, сега пак имаше 39оС, та по тази причина ние с нея няма да ходим. Обаче мъжът ми отиде, преди малко излезе. Яд ме е на него.  Crossing Arms Всъщност и да си беше останал в къщи, нищо не може да направи, ама поне да чувствам моралната му подкрепа. Не знам дали съм права да се цупя, при положение, че отдавна се говори за това събиране, ама пък семейството не би ли трябвало да е на първо място. Моля споделете как биха постъпили вашите мъже? (хм, докато пишех и яда ми попремина)  Rolling Eyes

ма каква морална подкрепа. Laughing
защо да не отиде?
мъжът ми сигурно няма да отиде, не знам.
но дори и да отиде - изобщо няма да се цупя. животът е кратък и не търся под вола теле.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Щеше да ги покани у нас на гости.

# 79
  • Мнения: 780
Щеше да ги покани у нас на гости.
  Peace и моят не би отишъл , но бихме ги поканили на гости у дома

# 80
  • Мнения: 3 453
няма смисъл да се ядосваш при положение,че тази среща е била уговорена и хората се ангажират да отидат на нея.Аз поне не бих се ядосала за такова нещо..случва се и е нормално.По-добре е отколкото детенцето ви да е болно и той примерно да те остави сама и да излезе на кръчма с приятели,тогава вече ще е нормално да си подразнена.не се тормози с такива неща. Hug

# 81
  • Мнения: 3 268
При условие,че е било уговорено,щях да отида,но готов да се прибера при нужда.
Нямаше да ми е спокойно и комфортно,обаче.
И да остана,какво ще помогна?
Децата често боледуват.Дай да провалим всички планове.
Семейството е най-важно,но не може да сме 100% от времето си с него.
Как да не подкрепя това толкова разумно и откровено мъжко мнение!Боре,много си прав,и мъжът ми така би постъпил.Не че на мен няма да ми е криво де,но какво от това...Ще го преживея някак и се е случвало.

# 82
  • Мнения: 721
Да и ако е моят ще се прибере леко подпийнал и ще ми се хили. #2gunfire Аз не бих излезнала, ако детенце ми е болно, дори и ако той го гледа. Не мога! Да не би сама да съм го правила туй дете?
И така...питам се как един мъж се чувства спокоен, щом детенце е болно, но неговата среща е уговорена отдавна, а една майка не би мръднала от леглото на детето си?

# 83
  • Мнения: 9 990
Първо-уговорено е наистина.Второ-и двамата да виснете над детето-каква полза?Трето-ако се уплашиш, че не овладяваш ситуацията и звъннеш да си идва и да хуквате по лекари-предполагам няма да откаже и да продължи да си лафи Thinking
Един мъж се чувства спокоен, когато детето е болно, защото детето в ръцете на майката.Или обратното.А да чупите китки заедно-пак казвам-за мен е безпредметно.Бащата също се притеснява, това, че е на заведение не означава, че детето му е извън мислите.
Все пак, за една температура аз не бих заточила мъжа си у дома, виж, ако е сериозно положението много-той сам ще ще скокне по болници да ни кара.Аз също вдигам температура, но моят татко не идва да ми носи чай/ че и майка ми не идва/Т.е.-температурата за мен лично не е повод за паники и заточения на някой. Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 8 932
E, чак пък такъв проблем за 4 часа. Не видях детето да е чак толкова болно, с температура е само. Как издържате тогава по 10 часа мъжете ви да са на работа, или пък да са в командировка, а детето да е болно. Ама за едното може, защото е задължение, така се изхранваме, ама как ще се забавлява няколко часа без мен! ooooh!

# 85
  • Мнения: 4 629
Мисля си, че мъжът ми би искал да остане с нас, ноаз май бих настоявала да отиде. Нали са приятели и е уговорено отдавна  Rolling Eyes Мисля си, че е редно все някой от семейството да отиде на срещата

# 86
  • Мнения: 1 640
За съжаление ,ще отиде моят,даже ще бърза,защото знае,че аз с всичко /по отн-е на детето/ се справям успешно и сама.Знам лекарства,дози,....,а той -не!
  Миналия мес. замина за цели 2 дни  в провинцията при родителите си,за да им подмазва около новата дограма на прозорците!А ние,с детето бяхме парцали-болни от грип,с температура дни наред.А цели 2 цели дни ни остави,щото е ОБЕЩАЛ на техните си!А з нали се справям с всичко!
  Влачех се и пак си гледах детето,а свекито да са й честити прозорците-пак спести пари,че да не дава на майстори.То моят винаги е на тяхно разпол-е.Но ще дойде ВИДОЛОВДЕН!Тогава аз ще се "изявя" подобаващо.Отсега се подготвям и някой ден ще ги наредя и него,и свекито!Чакам да ми се освободят ръцете,т.е.детето да тръгне на градина и ще видим кой къде ще ходи,зото е обещал и не може да се отложи 'велия'ангажимент.Не че досега не съм ги станяла,ама покрай детето им отпуснах края!
  Има поговорка:Не си намерил черква,в която да се молиш.

# 87
  • Мнения: 4 187
Ако Рая е болна, нямаше да излезе, независимо колко дни преди това е уговаряна срещата. Само присъствето на един човаек в града, може да го изкара навън в тази ситуация и то, ако е много спешно и неотложно!

# 88
  • Мнения: 1 568
И моят мъж би отишъл. Имат някаква "мъжка" солидарност, незнам. Смекчаващо обстоятелство обаче е, че са от друг град хората, а и са се уговорили отпреди. Ако те знаеха, може би сами щяха да откажат идването. Аз поне така бих направила. Наистина е кофти ситуация. Ти си много притеснена за детето и очакваш подкрепа, макар и морална. Това те навежда да тълкуваш по този начин постъпката му. Ако го попиташ обаче, ще се окаже, че той по съвсем друг начин гледа на ситуацията. Не се  ядосвай-така няма да си помогнеш. Сигурно и той се притеснява, но не смее да им каже, а то и няма как вече. Дано няма усложнения и се оправи детенцето ти!


 newsm10


Почти 99% от мъжете ще постъпят като твоя!!! Успокой се,дано детето е добре миличка!!!!

# 89
  • Мнения: 817
100% съм сигурна ,че нямаша да отиде и според мен е напълно естествено да е така Laughing
Ако все пак имах мъж който да ме остави с болно дете у дома ,после просто нямаше да го пусна да се прибере.......... да си търси да спи където иска Crossing Arms

# 90
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Нямаше да ме остави. Имаше подобен случай, когато аз бях болна, и ме попита дали да отиде. Неможех да дишам даже, но му казах "да", защото знам с какво нетърпение чакаше срещата. Е, той се обади и вместо в заведението, се видяха в едно кафе срещу блока ни, та да може до час да си е вкъщи.

# 91
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Нямаше да отиде на това събиране Naughty,още повече че детето не е добре!

# 92
  • София
  • Мнения: 5 285
(с уточнението, че още нямаме деца)

Предполагам, че би се притеснил и не би излязъл никъде. Ако е важна или рядка среща, бих предложила да се видят у дома, но за културно кратко време (и то в кухнята) - да няма пострадали от неочакваната ситуация.

# 93
  • Петрич
  • Мнения: 321
Слава Богу, не сме попадали в подобна ситуация.

Обаче я да ви питам аз вас нещо:

Ако детето Ви е болно, а вие имате уговорка с ваша приятелка от друг град, ще излезете ли и ще си оставите ли болното дете????

Защото аз не бих, същото очаквам и от съпруга си
Много точно казано!

# 94
Слава Богу, не сме попадали в подобна ситуация.

Обаче я да ви питам аз вас нещо:

Ако детето Ви е болно, а вие имате уговорка с ваша приятелка от друг град, ще излезете ли и ще си оставите ли болното дете????

Защото аз не бих, същото очаквам и от съпруга си
Много точно казано!

Четеш ми мислите.А към майките,който не ги притеснява "някаква си температура",ще им кажа ,че не са достатъчно наясно,какво може да им донесе тя/температурата/,както се случи преди време с моето дете-фебрилен гърч при температура 38,3 и година и половина погрешно лечение с куп лекарства за епилепсия.По-късно се оказа ,че детето е живо и здраво/в момента е вече на 16 год./ и "лечението " е било абсолютно излишно!!! След многобройни ЕЕГ-та/електро-енцефалография/,стана ясно ,че детето е нисък температурен праг,което е физиологично,а не патологично.Единственото,което може да се избегне втори такъв случай при детето ми е ,да не превишава температура по-висока от 38,5 . Така,че не подценявайте високата температура.

# 95
  • Мнения: 4 916
Предполагам, че аз ще го накарам да отиде на срещата. (и ние още нямаме деца, но допускам, че ще стане горе-долу така). Ако трябва да се ходи до болница, ще му се обадя по тел. да си идва.

# 96
  • Мнения: 386
Моят мъж няма да отиде,просто съм сигурна!Иначе  #2gunfire

# 97
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Четеш ми мислите.А към майките,който не ги притеснява "някаква си температура",ще им кажа ,че не са достатъчно наясно,какво може да им донесе тя/температурата/,както се случи преди време с моето дете-фебрилен гърч при температура 38,3 и година и половина погрешно лечение с куп лекарства за епилепсия.По-късно се оказа ,че детето е живо и здраво/в момента е вече на 16 год./ и "лечението " е било абсолютно излишно!!! След многобройни ЕЕГ-та/електро-енцефалография/,стана ясно ,че детето е нисък температурен праг,което е физиологично,а не патологично.Единственото,което може да се избегне втори такъв случай при детето ми е ,да не превишава температура по-висока от 38,5 . Така,че не подценявайте високата температура.
Не че нещо но кой е този доктор, който на база един припадък по време на температура ще сложи диагноза епилепсия? Адски ми е чудно не за друго, ами защото на база 4 припадъка, на мен НЕ ми сложиха диагноза епилепсия, нищо че се чудеха докторите - епилепсия ли е или не е, та накрая пак с епи започваше, но не бе епилепсия.
И пак раничко сте се оттървали, защото лечението на епилепсията обикновено е доживот, виж за другите епи-та минимума е 10 години.

Иначе по темата - моят мъж ще отиде, както и аз бих отишла - с телефона и наблизко. Никога не ме е притеснявала температурата, а ПРИЧИНАТА за тази температура.

# 98
  • Мнения: 4 965
Все пак ставаше дума за лека температура - не за 38-39 градуса и условието, че детето не се чувства зле (примерно, да повръща, да го боли нещо, да е сънливо и т.н.
Ами, когато децата имат температура (при условие, че има кой да ги гледа и не са сами) бихте ли отказали вайна бизнес-среща, щяхте ли да не отидете на работа или да отмените вайен ангажимент (сделка, договор или нещо друго)?
Питам информативно - любопитно ми е.
И пак казвам - треперя много на децата ми, но не правя трагедии от лека температура, течащ нос или нещо подобно - светът не свършва и не мога да боледувам заедно с децата си (за съжаление, защото с удоволствие бих лежала болна, вместо тях), все пак.
Някак не ми се иска да отглеждам хипохондрици - имам приятелки, които при най-лекото покашляне настояват докторите да изписват антибиотици на децата им...
Защо насила да си създаваме изкуствени трагедии и драми, като има достатъчно реални?!

Тsv e права:
Никога не ме е притеснявала температурата, а ПРИЧИНАТА за тази температура.

# 99
  • Мнения: 3 880
Момичета (тези, които няма да пуснат мъжете си или ще им се сърдят много ако отидат) толкова ли сте безпомощни без мъжете си или го правите от нещо като егоизъм- Щом аз не мога да ида и той няма да ходи? (не питам с лоши чувства, просто любопитство Peace) Защото стана вече ясно, че в случая таткото е нямало с какво да допринесе за подобряване на състоянието на детето newsm78
Чудя се, защото ако примерно мъжът трябваше да ходи нощна смяна на работа, вероятно никоя от вас нямаше да го спре и да го кара да си взима болнични защото детето е с 38 градуса и мама сама няма да може да се оправи Wink Защо за работа може, а за разпускане със стар приятел сте готови да си гърмите половинките ( #2gunfire с такива емотиконки) Wink?
Аз също бих отишла на такава уговорка, при положение, че детето е само с температура и няма други оплаквания. Имам достатъчно доверие на мъжа си, че ще ме информира своевременно ако нещата се влошат. Всъщност дъщеря ми онзи ден беше с температура и мен надвечер ме нямаше в къщи за час и половина, защото трябваше да се пазарува (все нещо трябва да се яде Wink) и не виждам разлика между това дали пазарувам, т.е. върша нещо важно за семейството или се срещам със стара приятелка от далечен град- все ме няма в къщи. Мъжът ми не ме гръмна обаче заради отсъствието ми Wink

# 100
  • Мнения: 2 587
Щеше да отиде и щеше постоянно да звъни да пита как сме  Mr. Green

Нямаше да ме остави. Имаше подобен случай, когато аз бях болна, и ме попита дали да отиде. Неможех да дишам даже, но му казах "да", защото знам с какво нетърпение чакаше срещата. Е, той се обади и вместо в заведението, се видяха в едно кафе срещу блока ни, та да може до час да си е вкъщи.

Е,ако аз съм болна не би отишъл.

# 101
  • Мнения: 4 965
...
Нямаше да ме остави. Имаше подобен случай, когато аз бях болна...

Е,ако аз съм болна не би отишъл.

Е, то остава аз да съм болна (т.е. да няма кой да гледа децата, защото тогава аз автоматично отпадам като "бавачка") и да отиде. То е същото като да ги остави сами.

Присъединявам се към питането на Биба, защото то е малко по-разширен вариант на зададения от мен въпрос (ама и на него никой не е отговорил Thinking).

# 102
  • Мнения: 2 270
.... Не знам дали съм права да се цупя, при положение, че отдавна се говори за това събиране, ...

Не си права  Thinking
И моя мъж би отишъл, и е ходил и не съм му се сърдила.  Wink

Не мисля, че трябва да му се сърдиш, а ти всъщност помоли ли го да остане?!

# 103
  • Мнения: 668
Ако децата са болни не би отишъл, защото се притеснява повече от мен, но дори и да иска аз не бих го спряла.
Все пак не съм му майка или пазач, за да му казвам къде да ходи или не. Зрял мъж е, щом е преценил, че трябва да отиде на срещата и аз ще се справя сама, значи е така, а аз ще се постарая да оправдая доверието му.
И още подкрепям мнението на Биба.
Аз не бих отишла май, ако не е изключително важно, а дори и да отида все ще ги мисля.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 15:12 от Лейси

# 104
  • Мнения: 13
Ох, някой се е върнал към тази тема, която е почти от преди 1 месец, мина време от тогава.... Малката сладуранка се оправи, мъжът ми се прибра по някое време онази вечер  Laughing и така...
Някои може би са изчели само първият ми постинг, в който е само въпроса - като го чета сега и аз си казвам: Откъде-накъде ще се сърдиш на мъжа си, ами разбира се, че ще излезе? Но както писах по-нататък в темата не е въпроса в температурата на детето (пак тази температура  Grinning), не е въпроса в моя егоизъм  Simple Smile и в това, че той излиза, а аз оставам вкъщи. Въпросът е, че е той излизайки същата вечер изобщо не попита каква е температурата на детето (е, нали все пак остава с майка си и тя ще се погрижи за всичко), а думите му към малката бяха: "Еех, сега няма да видиш чичо ти Еди кой си". А обяснението на това, че не е звъннал дори 1 път вечерта да пита как сме, а също и на другия ден, докато не се прибра от работа, беше: "Е нали температурата така или иначе ще спадне..." Ами сигурно....пък нали в крайна сметка и аз мога да му се обадя, щом като съм заинтересувана...
Може и много да се връзвам на такива работи според някои, ама ми се иска поне в малко по-голяма степен да споделя отговорността по дъщеря ни. Защото примерно като се прибере от работа (ако малката не си е легнала още) той се занимава 10-тина минути с нея и преобладаващо сяда на компа. Тя дори и да се сърди за нещо, да иска да си играе - аз съм насреща. Ако сме излезли някъде навън или сме на гости и тя започне да мрънка и да иска да ходи насам-натам, пак аз предимно ставам да ходя след нея, докато татко й си лафи с компанията (!! не ми тежи, ама нали в семейството има и татко).
Айде стига, че стана много дълго, пък и темата вече е стара Grinning.

# 105
Ами ,би отишал.След ,като има уговорка.
     Но със сигурност , ще се обажда ,много често .

# 106
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ако сме излезли някъде навън или сме на гости и тя започне да мрънка и да иска да ходи насам-натам, пак аз предимно ставам да ходя след нея, докато татко й си лафи с компанията (!! не ми тежи, ама нали в семейството има и татко).
Айде стига, че стана много дълго, пък и темата вече е стара Grinning.
Оооо, не се притеснявай, още е мъничка, ще видиш само как след годинка изведнъж нещата ще се преобърнат на 180 градуса и самичка ще търси тати. И на мен ми беше криво, че нито един филм не мога да изгледам като хората, нито да се видя на спокойствие с приятелки в компания, защото тичам подир малката постоянно, но след като направи 2 години тя самичка го търсеше. И така в един момент се усетих, че присъствието й ми липсва, че на моменти едва ли не ревнувам, че търси баща си, а на мен не дава, от сресването на косата и обличането до играта - все с тати.
Както се казва - внимавай какво си пожелаваш, че може да го получиш.

# 107
  • Мнения: 76
Моят мъж също би отишъл. Напълно те разбирам. Изпадала съм в подобна ситуация. Със сигурност, обаче ще е нащрек, евентуално ако състоянието на детето се влоши, веднага да си дойде.

# 108
  • Мнения: 473
Моят мъж нямаше да иска да отиде и щеше да пожелае да си остане вкъщи, но аз нямаше да го оставя да не отиде. Била съм болна, не ми е било добре, а той е имал уговорка я за банкет фирмен, я за рожден ден и винаги ми казва, че не иска да отиде искал да си стои вкъщи, ама като си стои какво от това - нито аз ще се оправя от това, че е останал вкъщи, нито той ще се повесели. Аз съм много ларж в това отношение, не мисля само за себе си. Като съм болна той да отиде, или детето да е живот и здраве да се появи на бял свят. И детето ми да е болно той само ще ме притеснява, защото е голяма паника и изпада в див ужас от най-леката болест. Не се ядосвай за такива неща, има много по-важни и съществени, за които си струва да се тревожим!

# 109
  • Мнения: 1 817
Моят мъж 6те6е да иска да си остане в къ6ти и да ме пита 100 пъти дали да остане и аз 6тях да му казвам не. Той няма с какво да ми помогне, нека отиде да се повесели. Няма ни6то ло6о в това! Не бзди дребнава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт