Мурсалски чай

  • 190 395
  • 226
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 035
Ами детето ми е на 5 години и си мисля ,че сутрин мога да му давам от ароматната течност,но ако има и други мами,давали на децата си ,нека да пишат ,ще ни е полезно.
На кутийката пише - подходящ за деца

# 61
  • Мнения: 154
Истинския мурсалски чай може да се намери из Родопите посока Смолян,цената  за няколко стръкчета е около 5 лв ако не греша.Тук също се намира по аптеките но има разлика наистина между диворастящия и култивирания домашен чай.Но наистина е много хубав и полезен. Peace

# 62
  • Мнения: 68
Ами детето ми е на 5 години и си мисля ,че сутрин мога да му давам от ароматната течност,но ако има и други мами,давали на децата си ,нека да пишат ,ще ни е полезно.
На кутийката пише - подходящ за деца

Благодаря за отговора!  bouquet

# 63
  • Мнения: 606
Чувала съм, че чаша мурсалски чай сутрин така може да те ободри, както 1 чаша кафе. Това е дар от природата.

# 64
  • зад кестените
  • Мнения: 795
На мен ми деиства ободряващо и подобрява настрое нието ми.Но наи добре ми деиства при простуда миналата година отърва майка ми от много лоша кашлица На детето оба4е не съм давала.Доволна съм от 4ая много.

# 65
  • Мнения: 4 392
Чувала съм, че чаша мурсалски чай сутрин така може да те ободри, както 1 чаша кафе. Това е дар от природата.

Да, вярно е. Аз го пиех вместо кафе по едно време.

Със сигурност действа и отхрачващо. Известно време ме мъчеше една суха кашлица, но благодарение на чайчето се оправих. Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 549
Искам да ви попитам  грешно ли е, че добавям малко мащерка като запарвам чая, защото детето така повече го харесва?
Последно как трябва да се приготвя чая? Само се запарва или се вари? На едната опаковката пише: " В 1л. вода се слагат4-5 стръкчета и ври 1-2 минути. Може да се комбинира с други билки."
На другия , който купих пък пише:"Запарва се 10-20 мин."

# 67
  • Мнения: 4 392
Искам да ви попитам  грешно ли е, че добавям малко мащерка като запарвам чая, защото детето така повече го харесва?
Последно как трябва да се приготвя чая? Само се запарва или се вари? На едната опаковката пише: " В 1л. вода се слагат4-5 стръкчета и ври 1-2 минути. Може да се комбинира с други билки."
На другия , който купих пък пише:"Запарва се 10-20 мин."


Купувала съм такъв чай на различни фирми. Различават се малко инструкциите относно пропорциите  вода/ дрога, но НИКЪДЕ не съм чела, да се вари. Навсякъде пишат" Запарва се..."

# 68
  • Мнения: 1 240
Искам да ви попитам  грешно ли е, че добавям малко мащерка като запарвам чая, защото детето така повече го харесва?
Последно как трябва да се приготвя чая? Само се запарва или се вари? На едната опаковката пише: " В 1л. вода се слагат4-5 стръкчета и ври 1-2 минути. Може да се комбинира с други билки."
На другия , който купих пък пише:"Запарва се 10-20 мин."

Лично аз никога не варя какъвто и да е бил чай. Мурсалският смесвам с други видове чай.

# 69
  • Мнения: 1 380
Ами детето ми е на 5 години и си мисля ,че сутрин мога да му давам от ароматната течност,но ако има и други мами,давали на децата си ,нека да пишат ,ще ни е полезно.
На кутийката пише - подходящ за деца
Мъжа ми го пие.Много му харесва.Не го вари, а само го запарва.Аз не го харесвам обаче.На детето съм давала.

# 70
  • Мнения: 440
Прочетох някъде че сваля кръвно - някой пробвал ли е да си свали кръвното с този чай?

# 71
  • Мнения: 2 282
Помните ли, преди време писах колко беше вкусен меда от мурсалски чай? Поне с такова име го продаваха, а иначе не знам как точно карат пчелите да събират прашец само от една билка. Е, сложих едно стръкче в буркан с мед и го забравих. Месец по-късно, меда има невероятен аромат.

# 72
  • Мнения: 1 380
Помните ли, преди време писах колко беше вкусен меда от мурсалски чай? Поне с такова име го продаваха, а иначе не знам как точно карат пчелите да събират прашец само от една билка. Е, сложих едно стръкче в буркан с мед и го забравих. Месец по-късно, меда има невероятен аромат.
Страхотно...ще пробвам и аз.....

# 73
  • София
  • Мнения: 2 351
Виждала съм в една планина до София диворастяща билка, която много ми прилича на мурсалски чай.Надморската височина е 1200м. - там ни е вилата.Има ли вероятност да е същата билка, или се заблуждавам  newsm78.

# 74
  • Мнения: 606
Напълно вярно,
Аз на връщане от Пампорово си купих един буркан мед вътре със стрък мурсалски чай. Наистина има невероятен аромат и вкус.

Помните ли, преди време писах колко беше вкусен меда от мурсалски чай? Поне с такова име го продаваха, а иначе не знам как точно карат пчелите да събират прашец само от една билка. Е, сложих едно стръкче в буркан с мед и го забравих. Месец по-късно, меда има невероятен аромат.

Общи условия

Активация на акаунт