Витамин А за лекуване на акне?

  • 5 567
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
пила съм бирена мая-ефект йок Naughty
от витамин А и то ударна доза, най-много ударно да качиш някое кило Crossing Arms
акнето, както и всяко друго кожно забаляване е следствие от нещо вътрешно и за да има резултат(траен, постоянен) то трябва да се лекува причината , а не следствието Peace

# 16
  • Мнения: 6 958
Една мацка си спомням беше пуснала подобна тема и се оказа, че витамин А влияе на окосмяването (подтиква растежа)...  newsm78 Може да съм с голяма грешка, не искам да паникьосвам никого, просто са ми такива спомените от прочетеното...  Thinking Надявам се да греша  Peace За акне ти препоръчвам някой специално съдаден за това крем или просто обикновен крем от НЕВЕН - така съм чувала поне, но не съм ползвала  Thinking

# 17
  • Мнения: 13 512
Препоръчвам вечер да се прави наситен разтвор на сол и с напоен памук да се  намазват само вечер пъпките преди лягане- на почистено лице. Страхотен ефект има!

# 18
  • Мнения: 764
Една мацка си спомням беше пуснала подобна тема и се оказа, че витамин А влияе на окосмяването (подтиква растежа)...  newsm78 Може да съм с голяма грешка, не искам да паникьосвам никого, просто са ми такива спомените от прочетеното...  Thinking Надявам се да греша  Peace За акне ти препоръчвам някой специално съдаден за това крем или просто обикновен крем от НЕВЕН - така съм чувала поне, но не съм ползвала  Thinking
Витамин А  в този крем не влияе по никакъв начин на окосмяването,ползвала съм го и говоря от опит.Но пак казвам,че в крема той е под името третиноин.
Именно това е крема против акне и не можем да го сравняваме с "Невен" и подобни.

# 19
  • Мнения: 1 120
Препоръчвам вечер да се прави наситен разтвор на сол и с напоен памук да се  намазват само вечер пъпките преди лягане- на почистено лице. Страхотен ефект има!

този трик и аз съм го чувала.
при следващия цикъл ще го пробвам.тогава ми излизат такива пъпки-една или две,но с размерите на пет.надявам се да ми помогне

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 16:46 от lamita

# 20
  • Мнения: 13 512
Препоръчвам вечер да се прави наситен разтвор на сол и с напоен памук да се  намазват само вечер пъпките преди лягане- на почистено лице. Страхотен ефект има!

този трик и аз съм го чувала.
при следващия цикъл ще го пробвам.тогава ми излизат такива пъпки-една или две,но с рамерите на пет.надявам се да ми помогне
Синът ми го лекувам така- за една седмица имаше коренна промяна.

# 21
  • Мнения: 163
Благодаря момичета, за вашите отговори.
Дадохте ми добри идеи и възнамерявам да пробвам някои.
Това акне си е чиста напаст...  Shocked

# 22
Здравейте. Аз сам на 18 години. Ходих на кожен лекар и той ми предписа Зинерит, каза че ефект ще има чак след 3 месеца някаде. Ползвах го 3месеца, вярно като чели имаше някакъв ефект, но пъпки още ми излизат! Бях го спрял за известно време и сега пак си го взех, но не иска да ме излекува и не иска. Незнам какво да правя вече... ? Бях чувал майче, че е полезно да се пие коприва, тя пречиствала кръвта и появата на пъпки предполагам. Или да се мажат с прополюс? Дайте ми съвети, че ще откача вече!

# 23
Аз пиех вит.А на меки капсули,пишеше по 1 на ден.Много добре ми се отрази на кожата,но апетитаааааааааа,нарастна.Питах тук-там дали да не пукам капсулата и да мажа,казаха ми че лицето ми може да се окосми и изобщо го спрях.

# 24
  • Мнения: 3 782
Здравейте. Аз сам на 18 години. Ходих на кожен лекар и той ми предписа Зинерит, каза че ефект ще има чак след 3 месеца някаде. Ползвах го 3месеца, вярно като чели имаше някакъв ефект, но пъпки още ми излизат! Бях го спрял за известно време и сега пак си го взех, но не иска да ме излекува и не иска. Незнам какво да правя вече... ? Бях чувал майче, че е полезно да се пие коприва, тя пречиствала кръвта и появата на пъпки предполагам. Или да се мажат с прополюс? Дайте ми съвети, че ще откача вече!
аз също съм ползвала какво ли не,включително и Зинерит. Той обаче се ползва само по лекарско предписание,защото е много силен. Незнам как ще ти прозвочу това,но аз съм на 24 год. и пъпки все още имам.Верно не са както в началото на моя пуберитет,черните точки много ме мъчат,но няма да минат скоро. Може би ще се повторя като ти кажа да имаш голяма хигиена,да почистваш лицето всяка сутрин и вечер,да ползваш продукти съобразени с твоята кожа и нуждите й. Добре е да отидеш на козметик,те наистина помага. Моят е много добър,доволна съм и наистина има ехект. Иначе се чистя и в къщи /с парна баня/. За копривата със сигурност има ефект, и както някой писа по-горе първо трябва да се лекува организмът. Акнето не витаги е проблем само на кожата,всичко е свързано с нещо по-сериозно. Това може да е силна кръв,проблеми с отделителните пътища и така. Може и на генеколог да отидеш. Добре е да се направят прегледи и наистина да не се лекува само лицето. Но задължително пий коприва, пий вода, изобщо течности,но не и газирано. Не яж пържено и много мазно.
ако има нещо ще пиша пак.Дано мога да помогна,защото много съм си патила от тези гадинки.

# 25
Май по-добре да се консултираш с лекар, защото са от значение неща като това на колко години си, от каъв тип е акнето ти и как си с хормоните, дали си подложена на стрес. Витамин А може да помогне на някой, но универсален лека за акне особено такъв драстичен едва ли има.

# 26
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Аз си слагам няколко капки вит.А в маските за лице и нямам оплаквания.Но знам че в големи дози приеман вътрешно е силно отровен така че се консултирай с лекар.

# 27
  • Мнения: 66
dragonnnn , горещо ти препоръчвам серията за проблемна кожа на AVENE. Можеш да пробваш първо с  Diacneal , но е доста мазен и аз го ползвам само вечер. За дневен ползвам Cleanance K. Тоника и измиващия гел също са много хубави. Аз поне съм много доволна. Искрено се надявам и на теб да помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт